Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. W Ewangelii Pan Jezus przyznaje się do swojego pochodzenia oraz do swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii życia nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy sens.
 2. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek i podróży nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Jezus Chrystus.
 3. Dzisiaj gościem w naszej wspólnocie jest ksiądz dr Artur Janicki – dyrektor Szkół Katolickich w Płocku. Witamy serdecznie i dziękujemy za obecność wśród nas, modlitwę Mszy Świętej, posługę miłosierdzia w konfesjonale oraz słowo Boże. Księdzu Arturowi życzymy wytrwałości w katolickiej edukacji dzieci i młodzieży, łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego.
 4. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:00 zostanie rozstrzygnięty konkurs katechetyczny, który polegał na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Ostatecznie w tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 22. dzieci i młodzieży, a 9 osób zebrało 42. pamiątki i zajęło pierwsze miejsce. Wszyscy otrzymają okolicznościowe nagrody, które wręczy ksiądz Artur. Dziękuję Panu Janowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej za okazaną pomoc.
 5. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło dzisiaj Koło Żywego Różańca z Chojnowa, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 6. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 7. Również w niedzielę za tydzień 15 lipca po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.
 8. Razem z Panią katechetką zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w ostatnią niedzielę lipca za trzy tygodnie. Jeszcze nie wszyscy kandydaci oddali do sprawdzenia indeksy bierzmowanych. Młodzież która nie wywiąże się z obowiązków kandydata do bierzmowania, będzie zdawała egzamin. W zakrystii czekają pomoce duszpasterskie do dobrego przygotowania duchowego i intelektualnego.
 9. W piątek 13 lipca będziemy przeżywali trzecią rocznicę Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. Z tej okazji oraz w roku 150. rocznicy Objawień Matki Bożej w Lourdes o godz. 16:00 Koła Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową. To także dzień, w którym przed dwoma laty rozpoczęliśmy peregrynację Obrazu Jasnogórskiego w domach i rodzinach naszej parafii.
 10. Z okazji trzeciej rocznicy Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej planowane są odwiedziny chorych i osób w podeszłym wieku, którzy nie mogą brać udziału w niedzielnych Mszach Świętych. W piątek 13 lipca od godziny 9:00 okoliczne miejscowości, a w sobotę 14 lipca od godziny 9:00 – Czernice Borowe. Kolejność odwiedzin chorych w poszczególnych miejscowościach: Nowe Czernice od strony Węgry, Chojnowo, Kownaty, Miłoszewiec, Kuskowo, Chrostowo Wielkie, Zalesie, Nowe Czernice od strony Zembrzusa, Zembrzus Wielki i Żebry.
 11. Dnia 27 czerwca Kapituła oceniająca prace konkursowe o Świętym Stanisławie Kostce „Ad maiora natus sum” wyłoniła grono 17. laureatów, którzy w dniach 19-28 lipca będą pielgrzymować do Rzymu szlakiem Świętego Stanisława Kostki. Miło mi poinformować, że tegoroczna absolwentka gimnazjum w Czernicach Borowych Julia Morawska znalazła się w grupie nagrodzonych laureatów. Uczennicę do konkursu przygotowała pani katechetka Beata Gregorczyk. Serdecznie gratulujemy i życzymy błogosławionego pielgrzymowania. Konkurs został zorganizowany przez przasnyską Fundację „SCALAM – prostujemy drogi życia”, za co bardzo dziękujemy.
 12. Wczoraj w chojnowskim dworku miał miejsce się ciekawy wieczór autorski Gabrieli Kurylewicz, córki Wandy Warskiej i Andrzeja Kurylewicza (m.in. skomponował muzykę do serialu „Polskie drogi”) pt.: „Zegarek Mistyczny”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej.
 13. Dzisiaj rozpoczynają się obchody 75. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej, której ofiarami stało się ok. 100 tysięcy Polaków. Rocznica związana jest z wydarzeniami 11 i 12 lipca 1943 roku, kiedy Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) dokonała skoordynowanego ataku na polskich mieszkańców 150. miejscowości na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich okrutnie zamordowanych. Ponadto 12 lipca będziemy w tym roku po raz pierwszy obchodzić Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, który został ustanowiony przez Parlament RP jako święto państwowe.
 14. Trwają przygotowania do 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która odbędzie się w dniach 6 – 14 sierpnia. W tym roku wyruszy pod hasłem „Stworzeni do wielkości”, które nawiązuje do Roku Świętego Stanisława Kostki. Również w tym roku istnieje możliwość pielgrzymki duchowej. Zapisy i dodatkowe informacje w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej.
 15. ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED WYRUSZENIEM 37. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ: Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi! Za kilka tygodni, po raz trzydziesty siódmy wyruszy z Płocka na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Ten rok obchodzimy jako Rok św. Stanisława Kostki, w związku z okrągłą 450. rocznicą jego śmierci. Wśród wielu ciekawych i godnych naśladowania cech Świętego z Rostkowa, warto zwrócić uwagę na to, że w jego życiu ważną rolę odegrało piesze pielgrzymowanie. Aby osiągnąć swoje życiowe cele i marzenia, wyruszał w drogę. Uczy nas Stanisław, że do osiągnięcia pragnień potrzeba nieraz dużego wysiłku, także fizycznego, trzeba pokonania własnych słabości.
  Ta wspomniana cecha św. Stanisława niech stanie się zachętą do podjęcia trudu tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę. Niech towarzyszy nam myśl, że do wielkich rzeczy w życiu dochodzi się przez wysiłek, trud, czasem ból. Cieszy mnie, jako Biskupa Płockiego fakt, że co roku są chętni do podejmowania dzieła pieszej wędrówki. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji. Mam nadzieję, że przykład Pielgrzyma – Świętego Stanisława, zachęci kolejnych ludzi, zwłaszcza młodych, do wędrówki na Jasną Górę. Pielgrzymowanie do naszego narodowego Sanktuarium to podróż do Maryi, naszej Matki. Będą nam w niej towarzyszyły relikwie św. Stanisława Kostki, wielkiego czciciela Matki Bożej. Do Niej można zanieść to wszystko, co jest w naszych sercach – troski i radości – Jej zawierzyć, Jej pozostawić. Pielgrzymka uczy zaufania, miłości do Matki Bożej. Nie lękajmy się podjąć tego duchowego i fizycznego wysiłku. Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierającym ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie. Wasz Biskup Piotr.
 16. Pozdrawiamy naszych gości i parafian oraz wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc przyjemnego, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Witamy w naszej wspólnocie studentów, szczególnie ministrantów i lektorów. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 17. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • 8 lipca (niedziela) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania oraz był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Jego relikwie znajdują się w Dukli.
 • 11 lipca (środa) – Święty Benedykt. Opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego. Zawołanie „Ora et labora”módl się
  i pracuj, uczynił sposobem na dobre chrześcijańskie życie (święto).
 • 12 lipca (czwartek) − Święty Bruno Bonifacy z Kwerfurtu. Biskup i męczennik, autor żywota Świętego Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników.
 • 13 lipca (piątek) – Święty Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak i jego uczeń Święty Benedykt (†1033-1037). Dwaj pustelnicy, żyjący na terenie dzisiejszych Węgier, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.
 1. Bóg mówi do nas także dzisiaj i w Piśmie Świętym posyła nam swoje słowo, abyśmy potrafili żyć zgodnie z Dekalogiem i Ewangelią. Starajmy się zawsze słyszeć głos Boga i przyjmować Jego słowo w duchu posłuszeństwa.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa