Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
13 stycznia 2021 - ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY 2021 Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - AP+ Wspieram Ewangelizację Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „B” 10.01.2021 Chrzest Święty jest przejściem z ... +++ 11 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.01.2021 – 17.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 7 stycznia 2021 - MODLITWA O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE +++ 7 stycznia 2021 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2021 +++ 7 stycznia 2021 - Komunikat przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom przypadający w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2021 r. +++ 7 stycznia 2021 - Strona do aktualności +++ 7 stycznia 2021 - OBJAWIENIE PAŃSKIE „B” 06.01.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Ob ... +++ 4 stycznia 2021 - Zapowiedzi przedślubne 03.01.2021 – 10.01.2021 Piotr Gajewski – parafia pw. Świ ... +++ webdesign

1. Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jednocześnie jest pierwszą niedzielą lipca. Ewangelia opowiada o posłaniu 72. uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość.

2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Wielu dorosłych w tym miesiącu będzie korzystać z zasłużonego odpoczynku. Postarajmy się dobrze przeżyć ten czas, przeznaczając go również na rozwój duchowy. Pamiętajmy, że wakacje to także okazja do szczególnej aktywności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt i subkultur, dlatego trzeba na te zagrożenia zwrócić szczególną uwagę.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami i służby liturgicznej ołtarza.

4. Dzisiaj również zostanie rozstrzygnięty konkurs katechetyczny, który polegał na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 26. dzieci z naszej parafii. Wszyscy otrzymają okolicznościowe nagrody.

5. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Ze względu na wakacje nie będzie spotkania Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

6. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej przed zbliżającą się uroczystością pierwszej rocznicy nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii oraz Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

7. W środę 6 lipca wyrusza 27. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej w Intencji Trzeźwości Narodu Bieżuń – Niepokalanów, która będzie trwała do 11 lipca. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa zaczerpnięte z Księgi Psalmów: „Jak młodzieniec zachowa ścieżkę swą w czystości? – Przestrzegając słów Twoich”. W tych dniach jednoczy nas wspólna modlitwa w tej ważnej intencji Kościoła.

8. Trwają przygotowania do 35. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która będzie trwała w dniach 6 -14 sierpnia, a w tym roku wyruszy pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. W tym roku również będzie możliwość pielgrzymki duchowej. Więcej informacji w niedzielę za tydzień.

9. W środę 13 lipca będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość Pierwszej Rocznicy Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Będzie to jednocześnie rozpoczęcie nawiedzenia w poszczególnych miejscowościach naszej parafii. Kolejność miejscowości i więcej szczegółów znajdziemy w okolicznościowym folderku, który będzie dostępny w najbliższym czasie. W tym dniu zostaną odprawione Msze Święte według porządku niedzielnego: 10:00, 12:00, 15:00, a rozważania poprowadzi ojciec paulin Marek Kowalski. Na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kropielniczek domowych, które można odbierać w zakrystii.

10. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się ramowy program przeżywania w naszym dekanacie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży razem z młodzieżą z zagranicy prawdopodobnie z Armenii i Gruzji. Powitanie naszych Gości na Rynku w Przasnyszu odbędzie się w środę 20 lipca o godz. 19:00. W naszej parafii będziemy przeżywali spotkanie integracyjne w piątek 22 lipca w godz. 15:00 – 21:00. Więcej szczegółów organizacyjnych w czasie ogłoszeń w najbliższe niedziele.

11. Dziękuję panom sołtysom oraz wszystkim przedstawicielom poszczególnych sołectw i miejscowości naszej parafii, którzy brali udział pracach porządkowych na cmentarzu we wtorek 28 czerwca w ubiegłym tygodniu. Dalsze zorganizowane prace porządkowe będą prowadzone we wrześniu, gdy rozpocznie się naprawa uszkodzonego ogrodzenia cmentarza oraz prace przy rekultywacji fragmentu ziemi parafialnej w pobliżu kościoła. Za każdą okazywaną pomoc serdecznie dziękuję.

12. Z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła na rzecz Stolicy Apostolskiej przekazaliśmy 200 zł.

13. W ubiegłym tygodniu zostało wypożyczone urządzenie do osuszania pomieszczeń ze względu na występującą wilgoć w zakrystii. Koszt tygodniowej pracy urządzenia wyniósł 300 zł.

14. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 lipca (niedziela) − Święty Tomasz Apostoł. Należał do grona Apostołów i wyznał wiarę w Zmartwychwstałego Pana słowami; „Pan mój i Bóg mój”.

• 6 lipca (środa) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica. Żyła w latach 1863–1922 i jest nazywana patronką misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała.

• 8 lipca (piątek) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania oraz był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Jego relikwie znajdują się w Dukli.

16. Bóg przemawia do nas przez piękno stworzenia. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo, aby trwające wakacje ożywiły naszą wiarę i umocniły jedność z Bogiem. Kościołem i drugim człowiekiem.

Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego