Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Ewangelia wg Świętego Łukasza dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa, który obdarza swoich uczniów zaufaniem, powierzając im misję głoszenia królestwa Bożego. Posłani do nieprzychylnego środowiska mają zrezygnować z tego wszystkiego, co przeszkadza prawdziwie żyć i dołożyć wszelkich starań, by świadczyć o prawdzie Ewangelii.
 2. Dzieci i młodzież przeżywają wakacje. Wielu dorosłych w też będzie w tym czasie korzystać z urlopów. Pamiętajmy, że wakacje to także okazja do szczególnej aktywności dealerów narkotyków i agitatorów werbujących młodzież do różnych sekt i subkultur.
 3. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na drogach wakacyjnych wędrówek i podróży niech nie zabraknie miejsc kultu religijnego. W naszym kościele parafialnym od ponad dwóch lat jest odprawiana dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30, a o godz. 15:00 Msza Święta jest transmitowana przez Internet. Pozostałe Msze Święte są odprawiane o godz. 10:00 i 12:00.
 4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, w transporcie, pozostających na koniecznych służbach i dyżurach. Módlmy się, aby Bóg błogosławił tych ludzi, którzy często pracują w dni świąteczne, aby inni mogli spokojnie i bezpiecznie wypoczywać.
 5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 10:00 rozważymy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, ponieważ lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Odmawiajmy również indywidualnie tę Litanię, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie. Serdeczne podziękowania za udział w procesji eucharystycznej dla całej asysty, służby liturgicznej i dziewcząt sypiących kwiatkami.
 6. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godz. 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca koronką do Miłosierdzia Bożego, którą rozważymy podczas Mszy Świętej o godz. 16:30, podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz będziemy prosić o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 8. We wtorek 28 czerwca br. zakończyły się tegoroczne obrzędy poświęcenia pól w naszej parafii. Słowa podziękowania za złożone ofiary z tej okazji dla mieszkańców Czernic Borowych z ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego (cz. II) i Kaczej oraz mieszkańcom Chojnowa, Kolonii Chojnowo i Chojnówki. Jeszcze raz dziękuję mieszkańcom wszystkich miejscowości naszej parafii za wspólną modlitwę i złożone ofiary materialne.
 9. W tym roku Episkopat Polski zadecydował, że na tzw. „Świętopietrze”, czyli ofiarę na rzecz Stolicy Apostolskiej z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła będą przekazane ofiary z dzisiejszej tacy.
 10. Dziękuję p. Danucie Adamskiej za zorganizowanie pielgrzymki autokarowej, która odbyła się wczoraj do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Osuchowej i Loretto, k. Wyszkowa oraz wszystkim biorącym udział w tej pielgrzymce, szczególnie za modlitwę i trud pielgrzymowania.
 11. W tych dniach mija czwarty rok współpracy Pana Organisty Adriana z naszą parafią, dlatego życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów na tej trudnej, ale pięknej niwie posługi śpiewu i muzyki wśród nas. Niech Matka Boża Czernicka razem ze Świętą Cecylią będzie opiekunką i orędowniczką na każdy dzień.
 12. W czwartek 7 lipca o godz. 19:00 zapraszam na spotkanie w Parafialną Radę Gospodarczą.
 13. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono bardzo potrzebną od dawna inwestycję odwodnienia plebanii i wyprowadzenia wody deszczowej z jej otocznia. Bardzo dziękuję p. Marcinowi i Markowi Antosiak za podjecie się tego zadania i wszystkim osobom wspomagającym. W ostatnim czasie przeprowadzono prace pielęgnacyjne i nowe nasadzenia na cmentarzu, w otoczeniu plebanii, na skwerku i na łące parafialnej. Powrócił też projektor multimedialny z ponownej konserwacji i naprawy. Dziękuję za różne ofiary składane w ostatnim czasie przy różnych okazjach na rzecz naszej parafii.
 14. W środę 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.
 15. Pozdrawiamy naszych gości i parafian oraz wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc przyjemnego, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Witamy w naszej wspólnocie studentów, szczególnie z kręgu ministrantów i lektorów. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach i domach opieki, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 lipca (niedziela) − Święty Tomasz Apostoł, zwany też Didymos (gr. bliźniak). Wyznał wiarę w Zmartwychwstałego Pana słowami „Pan mój i Bóg mój”, głosił Ewangelię w dzisiejszym Iranie oraz był świadkiem Chrystusa w Indiach, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Jego grób znajduje się w Madrasie. Jest patronem pracowników budowlanych. Do Świętego Tomasza należy się modlić o szczęśliwe małżeństwo.
 • 6 lipca (środa) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica. Polska zakonnica, która żyła w latach 1863–1922. Jest nazywana patronką misji w Afryce oraz patronką dzieł misyjnych w Polsce, chociaż na misje nigdy nie wyjechała. Założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą „Sodalicja Świętego Piotra Klawera”.
 • 8 lipca (piątek) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania oraz był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Jego relikwie znajdują się w Dukli.
 1. Radość spotkania z Chrystusem podczas Eucharystii napełnia nas nową mocą w podążaniu drogami wiary. To On sam nas dzisiaj zaprosił do naszego parafialnego wieczernika, abyśmy tutaj doznali wytchnienia i umocnienia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby nasze życie przyczyniało się do umacniania pokoju i sprawiedliwości wokół nas.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa