Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś piętnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. W czasie trwających wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Pośród wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka nasz Zbawiciel – Jezus Chrystus.

2. Dziś przed Mszą świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, za którą dziękujemy. Po Mszy świętej spotkanie KŻR dzieci i młodzieży.

3. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00 gościmy w naszym kościele p. Bogdana Moszczyńskiego, który pełni posługę organisty w parafii NMP Szkaplerznej w Żmijewie Kościelnym. Nasz Gość swoją obecnością i muzyką organową uświetni przebieg liturgii Mszy świętej, a później wykona kilka dodatkowych utworów. Zapraszamy.

4. Dzisiaj w parafii Węgra podczas Mszy świętej o godzinie 12:00 odbędzie się ingres, czyli liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza, którym jest ksiądz Andrzej Rutkowski, pełniący wcześniej funkcję wikariusza w parafii Lubowidz, k. Żuromina. Ksiądz Tomasz Ozimkowski, który wcześniej był proboszczem parafii Węgra, został mianowany przez Biskupa Płockiego proboszczem parafii Bieżuń.

5. Również dzisiaj w Lesznie k. Przasnysza o godzinie 15:00, w ramach trwającego „Pikniku historycznego”, rozpocznie się militarna rekonstrukcja wojennych wydarzeń z lat 1914 – 1915 pod nazwą „Śladami Bitwy Przasnyskiej”.

6. W najbliższą niedzielę 21 lipca po każdej Mszy świętej, tradycyjne poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia Świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, które przeżywamy 25 lipca.

7. Trwają zapisy do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę, która będzie trwała jak co roku w dniach 6-14 sierpnia. Jak co roku również jest możliwość udziału w „pielgrzymce duchowej”. Hasłem pielgrzymki są słowa papieża Benedykta XVI „Kto wierzy nigdy nie jest sam”, które nawiązują do przeżywanego w Kościele Roku Wiary. Tegoroczna pielgrzymka będzie dziękczynieniem za pontyfikat Benedykta XVI i uczczeniem 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Szczegóły organizacyjne w gablocie na plakacie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

8. Z okazji 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu i Galicji Wschodniej, Klub Gazety Polskiej w Przasnyszu zaprasza na spektakl teatru „Nie teraz” z Tarnowa pt. „Ballada Wołyńska” do Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu, we wtorek 16 lipca o godz. 18:00. Wstęp wolny.

9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Czernicach Borowych zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która odbędzie się w czwartek 29 sierpnia br. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. Zapisy razem z wpłatą do 10 sierpnia przyjmują: p. Jan Pikus (Czernice Borowe – telefon: 23.6746244) i p. Danuta Adamska (Obrębiec – telefon: 605290593).

10. We wtorek 16 lipca wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (w dzisiejszym Izraelu) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. W tym gronie znajduje się Święta Teresa Wielka, Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 lipca (poniedziałek) – Święty Bonawentura (1218-1274). Biskup i doktor Kościoła, wybitny teolog średniowiecza

• 20 lipca (sobota) – Błogosławiony Czesław, żył na przełomie XII – XIII w. Prezbiter, duchowy syn Świętego Dominika, od którego przyjął habit zakonny.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa