Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela roku liturgicznego. Przychodzimy do naszego parafialnego wieczernika na Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalną ofiarę Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzebna jest cisza, modlitwa i refleksja. Niech więc wspólna modlitwa będzie dla nas oddechem wiary, bo żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym, a Bóg przemawia w ciszy serca. Nawet czas wakacyjnego odpoczynku możemy wykorzystać na umocnienie więzi z Chrystusem i Kościołem.
 2. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Był to Różaniec w intencji 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W każdą niedzielę Msza Święta o godz. 15:00 jest transmitowana przez internet na profilu parafii.
 3. Za tydzień o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ponieważ będzie to trzecia niedziela miesiąca.
 4. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych. Od poniedziałku do czwartku Apele odbywać się będą na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30.
 5. W piątek 14 sierpnia o godz. 9:00 Msza Święta i ostatni apel pielgrzymkowy. O godz. 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To będzie dziewiąty i ostatni dzień naszego pielgrzymowania.
 6. Zakończenie 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę odbędzie się o godz. 9:00 Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za podjęty trud tegorocznego jednodniowego pielgrzymowania, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej, która będzie na trasie w czwartek 13 sierpnia. Przewodnikiem grupy jest ks. Łukasz Rogowski – wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie. Dziękujemy również pielgrzymom duchowym, wśród których jest 51 osób zapisanych w naszej parafii. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.
 7. W sobotę 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu bowiem do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej, ponieważ symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, które otrzymała od Boga. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane” i wiernych Kościoła katolickiego obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii.
 8. W tym dniu wspominamy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą”. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew, które zadecydowały o losach świata. Jest to także święto Wojska Polskiego, dlatego w modlitwie będziemy polecać Matce Bożej Hetmance Oręża Polskiego wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych będziemy polecać miłosierdziu Bożemu. Po Mszy Świętej o godz. 10:00, 12:00 i 15:00 zostanie wykonanych kilka pieśni do posłuchania i zaśpiewania o charakterze patriotycznym i religijnym na trąbkę, skrzypce i organy, aby uczcić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Będzie to również wakacyjne spotkanie z nie tylko z muzyką sakralną w ramach 8. edycji tych spotkań, w trochę szerszej formule, a więc dla większej grupy wiernych, uczestniczących w poszczególnych godzinach Mszy Świętej. Razem z Panem Organistą serdecznie zapraszamy.
 9. W niedzielę za tydzień 16 sierpnia z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się odpust w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski. W naszym kościele tego dnia Msza Święta za Parafian, połączona z sakramentem chrztu, zostanie odprawiona o godz. 11:30.
 10. Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej mogą odbierać koperty z okolicznościową kartą pocztówkową w formie pamiątki z podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie różnych prac na cmentarzu parafialnym, a także z prośbą o dobrowolne wsparcie prac obecnie prowadzonych oraz tych planowanych w przyszłości. Do koperty można będzie włożyć dobrowolną ofiarę materialną i zwrócić kopertę we własnym zakresie z nazwiskiem rodziny lub osoby składającej ofiarę. Można to uczynić podczas Mszy Świętej na tacę, w zakrystii po Mszy Świętej lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Serdeczne podziękowanie dla przedstawicieli Rady Duszpasterskiej i wszystkich ofiarodawców.
 11. Z ofiar złożonych na rzecz cmentarza parafialnego zostanie również sfinansowana renowacja puszki do udzielania komunii, aby był to dar ołtarza na parafialne święto plonów, które planowane jest 6 września, choć jeszcze nie wiemy kiedy będą dożynki gminne, organizowane w tym roku w parafii Pawłowo. Po uzyskaniu wiążącej informacji podam obowiązujący termin dożynek parafialnych.Bardzo dziękuję p. Urszuli i Andrzejowi Kobylińskim za ufundowanie nowego statywu i mikrofonu na chór dla pana organisty z okazji 50. rocznicy sakramentu małżeństwa. Dotychczasowe urządzenia już się wypracowały, choć jeszcze będą okazjonalnie wykorzystywane. Dziękuję również za ufundowaną albę kapłańską do sprawowania Mszy Świętych w Adwencie i Wielkim Poście. Mikrofon firmy „Sennheiser” i statyw firmy „Dynawid Widlicki” możemy zobaczyć na chórze oraz na zdjęciach w aktualnościach na stronie internetowej parafii lub profilu facebookowym. Alba, którą widzimy na wieszaku przy chrzcielnicy, zostanie dziś poświęcona na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00 w obecności Fundatorów i również można ją będzie zobaczyć na fotografiach.
 1. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz cmentarza parafialnego, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Małgorzata i Bartłomiej Kołakowscy oraz p. Lucjan Pszczółkowski.
 2. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia corocznie przekazujemy na rzecz diecezji płockiej. Bóg zapłać za każde okazane dobro duchowe i materialne.
 3. OKO-LUX Sp. z o.o. zaprasza na komputerowe badanie wzroku w poniedziałek 17 sierpnia br. do Sali OSP w Czernicach Borowych przy ulicy Chełchowskiego 12 w godzinach od 10:00 do 13:00. Zapisy i rejestracja pod nr tel. (23) 674-60-72. Koszt badania komputerowego – 10 zł. Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego – 10zł. Zapisy prowadzone są do dnia 17 sierpnia b Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych. Badanie przeznaczone jest dla osób powyżej 16-go roku życia. Więcej informacji na plakacie w kruchcie bocznej kościoła.
 4. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O PRZESTRZEGANIE ZALECEŃ SANITARNYCH.W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych. Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim. Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych. Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię. Bp Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy.
 5. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, aby pomyślnie i bezpiecznie zakończyć tegoroczne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających wakacje oraz urlopy, życząc dobrego i spokojnego wypoczynku. Najlepsze życzenia przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszych chorych otaczamy modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Dziś szczególnie modlimy się za tragicznie zmarłych w Bejrucie, stolicy Libanu, z powodu potężnego wybuchu materiałów niebezpiecznych, prawdopodobnie spowodowanego aktem terrorystycznym.
 6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 9 sierpnia (niedziela) – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Męczennica z tragicznych czasów II wojny światowej i patronka Europy. Dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także niedokończonym traktatem teologicznym pt. „Wiedza krzyża”. Zginęła w komorze gazowej w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942 roku.
 • 10 sierpnia (poniedziałek) – Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik. Prawdopodobnie poniósł śmierć za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II w roku 258 (święto).
 • 11 sierpnia (wtorek) – Święta Klara (1194-1253). Zafascynowana życiem świętego Franciszka poszła w jego ślady i założyła drugie zakon świętego Franciszka, popularnie zwany klaryskami. Habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu. Jest patronką m. in. radia i telewizji.
 • 14 sierpnia (piątek) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik Auschwitz. Urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli. Franciszkanin, misjonarz w Japonii, nazywany „szaleńcem Niepokalanej”, ponieważ był ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi. Założył klasztor w Niepokalanowie. Oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 roku.
 1. Zapamiętajmy słowa z Ewangelii według Świętego Mateusza, które Jezus Chrystus skierował do swoich Apostołów, a dziś wypowiada je do nas: „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się” (Mt 14, 27). Pamiętajmy też o dramacie Powstania Warszawskiego z 1944 roku i duchowo jednoczmy się z Pielgrzymką Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Niech Boże błogosławieństwo broni nas od niebezpieczeństw duszy i ciała przez cały nadchodzący tydzień.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa