Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym Kościoła. W Ewangelii Jezus mówi do Apostoła Piotra: „Przyjdź!”. My także usłyszeliśmy te słowa, dlatego tu jesteśmy. Dziękujemy Panu za naszą wspólnotę i prosimy, aby zawsze wspierał nas w pracy i wypoczynku, umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia oraz bronił od niebezpieczeństw duszy i ciała.
 2. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Był to różaniec fatimski, który odmawiamy 13. dnia każdego miesiąca od maja do października w roku 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.
 3. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 4. Jutro zakończenie 36. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Mszę Świętą o godzinie 9:00 będzie sprawował biskup Mirosław Milewski. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, których jest ponad 1300, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej w liczbie ok. 100 osób (trzy osoby z naszej parafii) za podjęty trud tegorocznego pielgrzymowania. Przewodnikiem grupy w tym roku jest ks. Arkadiusz Czubakowski – wikariusz parafii pw. Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom duchowym w liczbie ok. 1330, a z naszej parafii w tej grupie jest 40. osób. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.
 5. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych.
 6. Jutro w poniedziałek 14 sierpnia Msza Święta o godz. 9:00 i ostatni apel pielgrzymkowy, a przed Mszą Świętą o godz. 8:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. To będzie dziewiąty i ostatni naszego dzień pielgrzymowania.
 7. W ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszymi gośćmi będą: p. Agnieszka Grabowska i p. Rafał Witkowski.
 8. Pani Agnieszka jest studentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie dr. Patrycji Krzeszowskiej – Kubit. Wcześniej uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie w klasie prof. Tadeusza Cieślaka. Ma za sobą udział w wielu konkursach wokalnych takich jak np.: VI Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Zdzisława Skwary w Mławie – finał z Orkiestrą Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie oraz III nagroda, XIII Festiwal Zespołów Kameralnych ,,O Warmio Moja Miła’’ im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie – brązowy dyplom, 22. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Mikulasa Schneidera – Trnavsky’ego – finalistka pierwszej kategorii. Brała również udział w wielu kursach i warsztatach takich jak: VIII Kurs Wokalny w PSM I i II stopnia w Mławie prowadzonym przez dr. hab. Tadeusza Pszonkę (2013 r.), IX Sudeckim Festiwalu Muzycznym wraz z Warsztatami Wokalnymi w Szczawnie – Zdroju (2014 r.), XXXII Zimowym Kursie Wokalnym Duszniki Zdrój (2014 r.) – dyplom z wyróżnieniem, Internationalen Meisterkurs Musikakademie Rheinsberg (2014 r.) Uczestniczyła również w Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Śpiewu Solowego Szkół Muzycznych II stopnia w Olsztynie pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej. Brała udział w Operze Komicznej pt.,, Gęś z Kairu”  wystawianej w 2013 r. w PSM w Mławie wcielając się w postać Celidory córki Don Pippo uwięzionej w wieży. W 2015 r. zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi jako gryzetka od Maxima w operetce ,,Wesoła Wdówka” Franciszka Lehara. Posiada bogaty repertuar od operetki aż po pieśni, arie operowe m. in. Mozartowskie arie z opery ,,Wesele Figara”, ,,Cosi fan tutte,  ,,Uprowadzenie z seraju”, ,,Dyrektor teatru”, ,,Don Giovanni” i wiele innych. Pan Rafał jest organistą w parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Absolwent Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi i studiował dyrygenturę chóralną w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Brał udział w jesiennym koncercie na organy i wiolonczelę ku czci Świętej Cecylii w 2014 r. i w ubiegłorocznych Spotkaniach nie tylko z muzyką sakralną. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez śpiew i muzykę.
 9. We wtorek 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej, dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej. Porządek nabożeństw jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane” i powinniśmy tego dnia uczestniczyć w Eucharystii.
 10. W tym dniu wspominamy również 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywanej „Cudem nad Wisłą” z 1920 roku. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew, które zadecydowały o losach świata. Jest to także święto Wojska Polskiego, dlatego w modlitwie będziemy polecać Matce Bożej Hetmance narodu polskiego wszystkich polskich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych będziemy polecać miłosierdziu Bożemu.
 11. W niedzielę za tydzień 20 sierpnia z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, odbędzie się odpust w parafii Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie połączony z 50. rocznicą utworzenia parafii. Uroczystą Mszę Świętą o godzinie 12:00 odprawi metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
 12. W naszej parafii po raz szósty trwa akcja dobroczynna prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Na spotkaniu Parafialnego Zespołu Caritas przyjęliśmy kryterium, aby poza trudnymi sytuacjami, wyróżnić dzieci biorące czynny udział w życiu religijnym naszej parafii. Zwracam się z prośbą o wsparcie tego dzieła bezinteresownej pomocy oraz dziękuję za przekazane ofiary na ten cel i zadeklarowaną pomoc w przygotowaniu wyposażenia szkolnego dla ok. 15. dzieci.
 13. Ochotnicza Straż Pożarna w Czernicach Borowych zaprasza mieszkańców gminy Czernice Borowe na piknik pod hasłem ,,I ty możesz udzielić pierwszej pomocy” w ramach projektu „Aktywni i wykwalifikowani strażacy ”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 sierpnia na placu za budynkiem po byłej mleczarni i łące parafialnej w Czernicach Borowych. Ramowy program: 15:00 – oficjalne otwarcie pikniku; 15:10 – występ taneczny grupy Elementix z gminy Czernice Borowe; 15:30 – pokaz akcji ratowniczej po wypadku samochodowym w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej: poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach, pokaz sprzętu strażackiego; 18:00 – występy wokalne zespołu Głosiki z gminy Czernice Borowe; 18:45 zabawa taneczna. Wśród aktywnych uczestników pikniku zostaną rozdane opaski odblaskowe oraz rozlosowane kamizelki odblaskowe dla dzieci . Imprezie towarzyszyć będzie: namiot z pomocą  medyczną pod nazwą ,,dawniej i dziś”, duże zamki i zjeżdżalnie dla dzieci, pokazy jazdy konnej, poczęstunek z grilla. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 14. Choć żniwa jeszcze trwają, to już dziś Biskup Płocki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Przasnyski oraz Samorząd Gminy Przasnysz zapraszają na Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Ziemi Przasnyskiej, które odbędą się za dwa tygodnie w niedzielę 27 sierpnia w Sierakowie. O godzinie 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta, połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych.
 15. W niedzielę za dwa trzy tygodnie 3 września planujemy dożynki w naszej parafii połączone z dziękczynieniem miejscowości Czernice Borowe za dar Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego oraz zakończeniem parafialnego dzieła Nawiedzenia. O godzinie 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem wieńców dożynkowych i procesją eucharystyczną, ponieważ będzie to pierwsza niedziela miesiąca. Przed Mszą Świętą z plebanii do kościoła zostanie przyniesiony Obraz Jasnogórski. Już dzisiaj razem z Radą Duszpasterską zapraszamy całą parafię do modlitwy dziękczynnej i prosimy poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej, Jasnej i Krótkiej.
 16. Składam podziękowanie za podarowane ogrodowe kwiaty do kościoła oraz wykonanie kwiatowej dekoracji. Bóg zapłać za każde okazane dobro duchowe i materialne.
 17. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia corocznie przekazujemy na rzecz diecezji płockiej.
 18. Dziękuje również za ofiarę na rzecz parafii, która została złożona w ubiegłym tygodniu.
 19. Składamy serdeczne życzenia panu organiście Adamowi Wysockiemu z żoną Moniką i dziećmi, którzy w tych dniach obchodzą 10. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
 20. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, aby zakończyć tegoroczne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im dobrego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszych chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych w ostatnim czasie z naszej parafii oraz z powodu nawałnic w Polsce, polecamy miłosierdziu Boga.
 21. W tym tygodniu patronują nam:
 • 14 sierpnia (poniedziałek) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, nazywany „szaleńcem Niepokalanej”, ponieważ był ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi. Założył klasztor w Niepokalanowie. Oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r. Jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie.
 • 17 sierpnia (czwartek) – Święty Jacek, prezbiter i dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 sierpnia 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną. Jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
 1. Sam Jezus Chrystus wyciąga nad nami swoje ręce, aby nas ratować przed nawałnicami naszych grzechów i grzechów całego świata. Pamiętamy o dramacie Powstania Warszawskiego z 1944 roku, jednoczymy się z Płocką Pieszą Pielgrzymką do Częstochowy oraz z mieszkańcami ulicy Kościelnej w Czernicach Borowych, którzy przeżywają czas spotkań z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Niech Boże błogosławieństwo broni nas przez cały nadchodzący tydzień.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa