Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela roku liturgicznego. Przychodzimy do naszego parafialnego wieczernika na Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalną ofiarę Jezusa Chrystusa, bo nawet czas wakacyjnego odpoczynku możemy wykorzystać na umocnienie więzi z Chrystusem i Kościołem.
 2. Przed Mszą Świętą o godz. 10:00 modlitwa różańcowa w intencji 40. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę pod przewodnictwem Koła Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 3. W każdą niedzielę od ponad roku Msza Święta o godz. 15:00 jest transmitowana przez internet na profilu parafii. Pozostałe Msze Święte o godz. 8:30, 10:00 i 12:00.
 4. Za tydzień o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ponieważ będzie to trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00 Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych. Od poniedziałku do piątku Apele odbywać się będą na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30.
 6. W sobotę 14 sierpnia o godz. 9:00 Msza Święta i ostatni apel pielgrzymkowy. O godz. 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To będzie dziewiąty i ostatni dzień naszego pielgrzymowania. Tego dnia przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Marii Kolbego.
 7. Zakończenie 40. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę odbędzie się o godz. 9:00 Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za podjęty trud tegorocznego jednodniowego pielgrzymowania, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej, którzy są dzisiaj na trasie razem z pielgrzymami z Grupy Białej (dekanaty Ciechanów Wschód i Ciechanów Zachód oraz Strzegowo). Przewodnikiem grupy Złotej jest ks. Łukasz Rogowski – wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie, a przewodnikiem Grupy Białej jest ks. Tomasz Dec – wikariusz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.
 8. Dziękujemy również pielgrzymom duchowym, wśród których jest 53 osoby zapisane w naszej parafii. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.
 9. W niedzielę za tydzień 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu bowiem do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej, ponieważ symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, które otrzymała od Boga.
 10. W czwartek 12 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 16:30 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
 11. Burmistrz Przasnysza, Muzeum Historyczne w Przasnyszu i Mniszki Klaryski Kapucynki zapraszają na wernisaż wystawy pod nazwą „Klaryski Kapucynki w Przasnyszu 1871-2021”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 w Muzeum Historycznym w Przasnyszu przy ul. Rynek 1.
 12. W sobotę 18 września br. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie. Koszt wyjazdu – 60 zł od uczestnika (cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie). Wyjazd o godz. 7:30 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych w kierunku Przasnysza. Wpłaty do niedzieli 15 sierpnia br. przyjmują: p. Teresa Pikus – Czernice Borowe oraz p. Danuta Adamska – Obrębiec, tel. 605 290 593.
 13. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia corocznie przekazywane są na rzecz diecezji płockiej. Bóg zapłać za każde okazane dobro duchowe i materialne wobec naszej parafii, a tym samym Kościoła powszechnego.
 14. Dziękuje za ofiarę na rzecz parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Bożena i Wiesław Bielawscy.
 15. Bardzo dziękuję p. Iwonie i Szymonowi Włodarczyk za ufundowanie stylowego stolika do kościoła z okazji 10. rocznicy sakramentu małżeństwa, który został wykonany przez p. Szymona i będzie służył za podstawę do okazałej figury Świętego Józefa.
 16. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, aby pomyślnie i bezpiecznie mogli zakończyć tegoroczne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających wakacje oraz urlopy, życząc dobrego i spokojnego wypoczynku. Najlepsze życzenia przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszych chorych otaczamy modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 8 sierpnia (niedziela) – Święty Dominik. Wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje. Założył Zakon Kaznodziejski, zwany Dominikanami.
 • 9 sierpnia (poniedziałek) – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Męczennica z tragicznych czasów II wojny światowej i patronka Europy. Dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także niedokończonym traktatem teologicznym pt. „Wiedza krzyża”. Zginęła w komorze gazowej w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942 roku (święto).
 • 10 sierpnia (wtorek) – Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik. Prawdopodobnie poniósł śmierć za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II w roku 258,gdy cesarz Walerian wydał edykt skazujący wszystkich biskupów, prezbiterów i diakonów na śmierć. Papież Sykstus II został zabity 6 sierpnia. Początkowo oszczędzono Wawrzyńca, aby uzyskać informacje o majątku wspólnoty. Po rozdaniu ubogim nielicznych dóbr, jakie posiadał wówczas Kościół, przedstawił on władzom rzymskim bardzo liczny tłum ubogich, kalekich i niewidomych. „To są skarby Kościoła” – powiedział wówczas diakon (święto).
 • 11 sierpnia (środa) – Święta Klara (1194-1253). Zafascynowana życiem świętego Franciszka poszła w jego ślady i założyła drugie zakon świętego Franciszka, popularnie zwany klaryskami. Habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu. Jest patronką m. in. radia i telewizji.
 • 14 sierpnia (sobota) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik Auschwitz. Urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli. Franciszkanin, misjonarz w Japonii, nazywany „szaleńcem Niepokalanej”, ponieważ był ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi. Założył klasztor w Niepokalanowie. Oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 roku. W tym roku mija 80. lat od tej męczeńskiej i heroicznej śmierci.
 1. Zapamiętajmy słowa z Ewangelii według Świętego Jana, które Jezus Chrystus skierował do swoich uczniów, a dziś wypowiada je do nas: „Ja jestem chlebem życia” (J 6, 41-51). Pamiętajmy też o dramacie Powstania Warszawskiego z 1944 roku i duchowo jednoczmy się z Pieszą Pielgrzymką Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Niech Boże błogosławieństwo broni nas od niebezpieczeństw duszy i ciała przez cały nadchodzący tydzień.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa