Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
 1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela roku liturgicznego Kościoła. W Ewangelii Jezus mówi o sobie „Ja jestem chlebem żywym”. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę i uznajemy cudowną obecność Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, który z wiarą przyjmujemy. Dziękujemy Panu za naszą wspólnotę i prosimy, aby wspierał nas w pracy i wypoczynku, umacniał nasze dobre postanowienia oraz bronił od niebezpieczeństw duszy i ciała.
 2. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Był to Różaniec w intencji 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę.
 3. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszymi gośćmi będą: p. Anna Wojtasiak i p. Adrian Podsiedlik.
 5. Adrian Podsiedlik, to absolwent Liceum Ogólnokształcącego im Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. Student płockiego Studium Organistowskiego im. ks. Eugeniusza Gruberskiego oraz pułtuskiej Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora na wydziale pedagogiki. Muzyk kościelny, organista i trębacz prowadzący schole i zespoły parafialne. Obecnie organista w naszej parafii. Wraz z nim wystąpi Anna Wojtasiak, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie. Od najmłodszych lat związana z muzyką kościelną, klasyczną i nowoczesną, laureatka miejscowych regionalnych konkursów wokalnych. Członkini scholi kościelnej przy parafii pw. Świętego Mikołaja w Ciemniewku. Dziękujemy za obecność podczas wszystkich Mszy Świętych, życzymy opieki Matki Bożej Czernickiej razem ze Świętą Cecylią oraz Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu.
 6. Fundatorem i mecenasem tegorocznych wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną jest Fundacja „SCALAM – prostujemy drogi życia” za co bardzo dziękujemy. Podziękowanie również za patronat medialny dla Płockiej Edycji Gościa Niedzielnego i Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez śpiew i muzykę, szczególnie młodzież, która przygotowuje się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych oraz młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jutro w poniedziałek Apel Jasnogórski na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30.
 8. We wtorek 14 sierpnia Msza Święta o godz. 9:00 i ostatni apel pielgrzymkowy, a przed Mszą Świętą o godz. 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To będzie dziewiąty i ostatni naszego dzień pielgrzymowania.
 9. We wtorek 14 sierpnia zakończenie 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Mszę Świętą o godzinie 9:00 będzie sprawował biskup Mirosław Milewski. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, których jest ok. 1200, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej, w której jest sześć osób z naszej parafii, za podjęty trud tegorocznego pielgrzymowania. Przewodnikiem grupy jest ks. Arkadiusz Czubakowski – wikariusz parafii pw. Świętego Bartłomieja w Płocku. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom duchowym, wśród których z naszej parafii w jest 49 osób. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.
 10. W środę 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej, ponieważ symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, które otrzymała od Boga. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane” i wiernych Kościoła katolickiego obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii.
 11. Decyzją Biskupa Płockiego w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy Świętych w ramach kazania zostanie odczytane specjalne przesłanie papieża Franciszka na 450. rocznicę śmierci Świętego Stanisława Kostki. Ponadto po Komunii Świętej będzie śpiewany hymn „Ciebie Boga wysławiamy” w podziękowaniu za dar Bożej Opatrzności w osobie Świętego Stanisława Kostki. Podczas hymnu „Te Deum laudamus” w całej diecezji będą biły
 12. W tym dniu wspominamy 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą”. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew, które zadecydowały o losach świata. Jest to także święto Wojska Polskiego, dlatego w modlitwie będziemy polecać Matce Bożej Hetmance Oręża Polskiego wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych będziemy polecać miłosierdziu Bożemu.
 13. W niedzielę za tydzień 19 sierpnia z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się odpust w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie, połączony z uroczystością 450. rocznicy narodzin dla nieba Wielkiego Syna Mazowsza. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 15:00 będzie przewodniczył kardynał senior Stanisław Dziwisz, dlatego w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00. Kolejne wakacyjne spotkanie nie tylko z muzyką sakralną zostało zaplanowane w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy Świętej o godz. 15:00.
 14. W naszej parafii po raz siódmy trwa akcja charytatywna prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Zwracam się z prośbą o wsparcie tego dzieła bezinteresownej pomocy oraz dziękuję za pomoc w przygotowaniu wyposażenia szkolnego dla pewnej grupy dzieci z naszej parafii.
 15. Przekazuje wspólnocie parafialnej dobrą wiadomość, że w ostatnim czasie została podpisana umowa z Departamentem Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na udzielenie dotacji w wysokości 100 tys. zł na renowację dwóch ołtarzy bocznych. Jest to bardzo korzystne dofinansowanie, ponieważ nie wymaga udziału własnego parafii, dlatego tym bardziej dziękujemy Opatrzności Bożej i osobom, które pomogły w przygotowaniu dokumentacji oraz pomyślnym rozpatrzeniu naszego wniosku. Prawdopodobnie prace rozpoczną się pod koniec sierpnia i mam nadzieję, że będzie to prezent dla naszego kościoła na Boże Narodzenie.
 16. Trwają też przygotowania do rozpoczęcia remontu więźby i wymiany blachy na dachu dzwonnicy oraz montażu zegara wieżowego, choć w tej kwestii jest sporo trudności formalno – prawnych oraz finansowych. Więcej szczegółowych informacji podam w najbliższym czasie.
 17. Jutro rozpoczną się prace przy naprawie ogrodzenia cmentarza oraz wykonaniu słupów do nowej furtki bramy, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc przy pracach wstępnych, które będą polegały na wyburzeniu uszkodzonego fragmentu kamiennego płotu, wykonaniu wykopu pod fundament i zalaniu fundamentu ze zbrojeniem. W poniedziałek proszę przedstawicieli Dzielina, Zembrzusa Wielkiego i Żeber. We wtorek proszę przedstawicieli mieszkańców Chrostowa Wielkiego, Kuskowa i Jabłonowa, Kownat, Miłoszewca i Ostafieje oraz Zalesia. Jeśli będzie konieczność to w czwartek po uroczystości 15 sierpnia proszę przedstawicieli Nowych Czernic, a w piątek Czernic Borowych, Chojnowa, Kolonii Chojnowo i Chojnówki. Jeszcze tę prośbę potwierdzę w środę w czasie ogłoszeń duszpasterskich oraz w kontakcie z Panami Sołtysami. Postaramy się też w tym czasie przeprowadzić kilka planowanych wcześniej prac porządkowych w otoczeniu cmentarza, kościoła i plebanii. Jest to dobra okazja przed dożynkami i wizytacją, ponieważ już w zasadzie zakończyły się żniwa, ale jeszcze nie zaczęły się siewy i inne prace polowe. Mam nadzieję, że odpowiednia pogoda będzie sprzyjała zaplanowanym pracom. Już teraz bardzo dziękuję za każdą okazaną pomoc. O prowadzonych pracach będę informował na bieżąco.
 18. W ostatnim czasie zostały zamontowane tabliczki informacyjne nad drzwiami w kościele, ponieważ takie są wymogi bezpieczeństwa. Są one w stylowych brązowych ramkach, aby bardziej pasowały do zabytkowego wnętrza świątyni.
 19. Serdeczne podziękowanie za ogrodowe kwiaty do kościoła oraz kwiatową dekorację, która jest przygotowywana od kilku niedziel z udziałem osób za naszej parafii.
 20. Dziękuje również za ofiarę na rzecz prowadzonych inwestycji i remontów w parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Wiesław i Barbara Krajewscy oraz za ofiarę złożoną anonimowo.
 21. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia corocznie przekazujemy na rzecz diecezji płockiej. Bóg zapłać za każde okazane dobro duchowe i materialne.
 22. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, aby pomyślnie zakończyć tegoroczne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających wakacje oraz urlopy, życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszych chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych w ostatnim czasie z powodu gwałtownych burz i nawałnic w Polsce, polecamy miłosierdziu Boga.
 23. W tym tygodniu patronują nam:
 • 14 sierpnia (wtorek) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik Auschwitz. Franciszkanin, misjonarz w Japonii, nazywany „szaleńcem Niepokalanej”, ponieważ był ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi. Założył klasztor w Niepokalanowie. Oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r.
 • 17 sierpnia (piątek) – Święty Jacek, prezbiter i dominikanin. Założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 sierpnia 1257 roku. Misjonarz na Rusi. Jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
 1. Zapamiętajmy na zawsze słowa, które Jezus Chrystus wypowiada do nas dzisiaj w Ewangelii „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. Pamiętamy o dramacie Powstania Warszawskiego z 1944 roku i duchowo jednoczymy się z Pielgrzymką Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Niech Boże błogosławieństwo broni nas od niebezpieczeństw duszy i ciała przez cały nadchodzący tydzień.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa