Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

14 października 2021 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 10.10.2021 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 13 października 2021 - Interesujący film na jesień +++ 12 października 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Nikodema Hajcelmana 10.10.2021 +++ 11 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.10.2021 – 17.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 października 2021 - 21. Dzień Papieski 10.10.2021 +++ 7 października 2021 - Kapliczka Świętego Rocha już poświęcona 19 września br., po mszy świętej ... +++ 7 października 2021 - Krzesła w prezbiterium po renowacji 17.09.2021 +++ 4 października 2021 - 70. rocznica urodzin Pani Krystyny Karolewskiej 02.10.2021 +++ 4 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 04.10.2021 – 10.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 4 października 2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 03.10.2021 Dzisiaj dwudziesta siódma niedziel ... +++ webdesign

1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym, która przypomina nam przez słowo Boże, że jesteśmy wezwani do czujności, gotowości i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie do Bożego miłosierdzia.

2. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni oraz poczuliśmy się naprawdę wspólnotą Kościoła podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech te wydarzenia przyniosą w naszym życiu osobistym i rodzinnym oraz w życiu całego narodu błogosławione owoce.

3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 modlimy się razem z uczestnikami pikniku historycznego w Chojnowie, których serdecznie witamy w naszej świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do podniosłego nastroju dzisiejszej niecodziennej Mszy Świętej. Dzisiaj jeszcze w czasie pikniku, m. in. dioramy dla zwiedzających przygotowane przez poszczególne grupy rekonstrukcyjne, pokaz kawaleryjski oraz ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą dioramę. Poza tym prezentacja książki Marii Weroniki Kmoch pt. „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec”. Wczoraj ciekawą książkę pt. „Bitwa pod Wąsewem” prezentował jej autor ks. Rafał Figiel.

4. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami i służby liturgicznej ołtarza.

5. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką sakralną i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 będą obecni wśród nas p. Swietłana i Juliusz Jakóbiak z Przasnysza. Pan Juliusz jest organistą w parafii Ojców Pasjonistów i już brał udział w pierwszej edycji naszych spotkań, a p. Swietłana jest nauczycielką gry na pianinie. W ostatnim czasie ukazała się płyta kompaktowa, którą oboje opracowali, pt. „Ad majora natus sum” z pieśniami i modlitwami ku czci Świętego Stanisława Kostki. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu. Podziękowania również dla p. Kamila Grabowskiego za pomoc techniczną w przygotowania i przebiegu koncertu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez muzyką religijną.

6. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Ze względu na trwające wakacje nie będzie spotkania Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

7. Wczoraj w święto Przemienienia Pańskiego pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” rozpoczęła się 35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Idzie w niej ok. 1000 osób, wspieranych modlitwą przez ok. 2000 pielgrzymów duchowych. Wśród nich na trasie pielgrzymki jest 6 osób z naszej parafii, a 42. osoby uczestniczy duchowo. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się apel dla pielgrzymów duchowych. W dni powszednie jednoczymy się duchowo z pielgrzymami w czasie Mszy Świętej o godzinie 16:30, a później Apel Jasnogórski. Przewodnikiem grupy Złotej w tym roku jest ksiądz Mariusz Przybysz – wikariusz parafii Świętego Floriana w Proboszczewicach, k. Płocka. Wspieramy naszą modlitwą całą pielgrzymkę i życzymy wszystkim idącym dużo siły i wytrwałości.

8. W Roku Jubileuszu Miłosierdzia przy współpracy z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej w czwartek 25 sierpnia jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Płocka z udziałem liturgicznej służby ołtarza, dziewcząt ze scholi parafialnej oraz dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. W programie modlitwa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, miejscu pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego Świętej Siostrze Faustynie, modlitwa w Bazylice Katedralnej, zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego, Muzeum Mazowieckiego, Wyższego Seminarium Duchownego oraz być może płockiego ZOO. Dla pozostałych chętnych na tę pielgrzymkę koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Bardzo prosimy o zgłoszenia.

9. We wtorek 2 sierpnia, w wieku 89 lat, zmarł kardynał Franciszek Macharski, wieloletni Pasterz Kościoła krakowskiego, który spoczął w katedrze na Wawelu. Łączymy się w modlitwie o wieczny pokój dla Niego. Niech Bóg Miłosierny przyjmie Go do chwały zbawionych.

10. Zaproszenie na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Ciechanowie: Drodzy Diecezjanie. Dziękując za inicjatywę samorządu Miasta Ciechanowa i miejscowych parafii serdecznie zapraszam na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w dniu 28 sierpnia b.r. (niedziela). Dziękczynną Eucharystię będę sprawował o godz. 13.00 na Błoniach Zamkowych w Ciechanowie. Poprzedzi ją uroczysta procesja, która o godz. 12.00 wyruszy z ciechanowskiej fary (kościół parafii pw. Świętego Józefa w Ciechanowie). Po Eucharystii w programie uroczystości znajdzie się również koncert pieśni patriotycznych, rekonstrukcja osady średniowiecznej (godz. 15.00) i projekcja filmu „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” w reż. J. Hoffmana (godz. 20.00). Serdecznie zapraszam do udziału w tych ważnych uroczystościach. Wasz biskup Piotr.

11. Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta reguła towarzyszy wszystkim parafianom i naszym gościom korzystającym z wakacyjnego wypoczynku, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, pracujących przy tegorocznych zbiorach zbóż i jednoczymy się duchowo z mieszkańcami Chojnowa, którzy przeżywają Nawiedzenie Rodzin przez obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 sierpnia (poniedziałek) – Święty Dominik. Wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się
w ówczesnej Europie herezje. Założył Zakon Kaznodziejski, zwany Dominikanami.

• 9 sierpnia (wtorek) – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Męczennica z tragicznych czasów II wojny światowej i patronka Europy. Dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także traktatem teologicznym pt. „Wiedza krzyża”.

• 10 sierpnia (środa) – Święty Wawrzyniec. Diakon i męczennik Kościoła rzymskiego z III wieku, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;

• 11 sierpnia (czwartek) – Święta Klara (1194-1253). Dziewica, zafascynowana życiem świętego Franciszka, która poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu świętego Franciszka, popularnie zwanego klaryskami. Habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu. Jest patronką m. in. radia i telewizji.

13. Niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas drogami tego świata, który przemija do trwającego na wieki Królestwa Bożego.

Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa