Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela roku liturgicznego. Przychodzimy do naszego parafialnego wieczernika na Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalną ofiarę Jezusa Chrystusa, bo nawet czas wakacyjnego odpoczynku możemy wykorzystać na umocnienie więzi z Chrystusem i Kościołem.
 2. Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca, na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 10:00, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowanie dla całej asysty, dziewcząt sypiących kwiatkami oraz służby liturgicznej.
 3. W następną niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godz. 10:00 modlitwa różańcowa w intencji 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę pod przewodnictwem Kół Żywego Różańca z Czernic Borowych, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 4. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00 Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych. Od poniedziałku do soboty Apele odbywać się będą na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 i będą poprzedzone modlitwą różańcową prowadzoną przez Koła Żywego Różańca naszej parafii.
 5. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za podjęty trud tegorocznego tradycyjnego pielgrzymowania, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej, która obejmuje trzy dekanaty: przasnyski, makowski i dzierzgowski. Przewodnikiem grupy jest ks. Łukasz Rogowski – wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie.
 6. Dziękujemy również pielgrzymom duchowym, wśród których jest 54 osoby zapisane w naszej parafii. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.
 7. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 8. Serdeczna prośba i apel do posiadaczy naszych „małych braci” w dziele stworzenia jak wszystkie zwierzęta nazywał Święty Franciszek Asyżu. Latem w czasie upałów i wysokich temperatur szczególnie zadbajmy o naszych podopiecznych, pamiętając o tym, że obecnie w myśl obowiązujących przepisów prawa żaden  pies nie może być trzymany na łańcuchu przez 24 godziny. Powinien mieć trochę cienia i zmienianą świeża wodę do picia. To jest wymiar naszego człowieczeństwa i chrześcijaństwa. Zwykle różne reklamy telewizyjne są iluzją, to jednak w ostatnim czasie jest bardzo realistyczna reklama ukazująca człowieka, który ma sen, że jest na łańcuchu przy budzie w promieniach palącego  słońca bez kropli wody, budzi się więc z przerażeniem i oddycha z ulgą, bo widzi, że to „tylko” jego pies jest w takiej sytuacji.
 9. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, wzywając wstawiennictwa Świętego Izydora, Świętego Floriana i Świętej Agaty, aby pomyślnie i bezpiecznie mogli zakończyć tegoroczne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających wakacje oraz urlopy, szczególnie w naszej parafii, życząc dobrego i spokojnego wypoczynku. Najlepsze życzenia przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszych chorych otaczamy modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu Modlimy się dziś razem z Kościołem w Polsce za tragicznie zmarłych pielgrzymów, którzy ponieśli śmierć w drodze do Medjugorie, wśród nich jest też kierowca autobusu z Płońska. Otaczamy współczuciem wszystkich poszkodowanych oraz ich rodziny.
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 8 sierpnia (poniedziałek) – Święty Dominik. Wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje. Założył Zakon Kaznodziejski, zwany Dominikanami.
 • 9 sierpnia (wtorek) – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Męczennica z tragicznych czasów II wojny światowej i patronka Europy. Dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także niedokończonym traktatem teologicznym pt. „Wiedza krzyża”. Zginęła w komorze gazowej w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942 roku. W tym roku mija 80. lat od jej męczeńskiej śmierci (święto).
 • 10 sierpnia (środa) – Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik. Prawdopodobnie poniósł śmierć za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II w roku 258,gdy cesarz Walerian wydał edykt skazujący wszystkich biskupów, prezbiterów i diakonów na śmierć. Papież Sykstus II został zabity 6 sierpnia. Początkowo oszczędzono Wawrzyńca, aby uzyskać informacje o majątku wspólnoty. Po rozdaniu ubogim nielicznych dóbr, jakie posiadał wówczas Kościół, przedstawił on władzom rzymskim bardzo liczny tłum ubogich, kalekich i niewidomych. „To są skarby Kościoła” – powiedział wówczas diakon (święto).
 • 11 sierpnia (czwartek) – Święta Klara (1194-1253). Zafascynowana życiem świętego Franciszka poszła w jego ślady i założyła drugie zakon świętego Franciszka, popularnie zwany klaryskami. Habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu. Jest patronką m. in. radia i telewizji.
 1. Pamiętajmy o tym, że Kościół jest Matką wszystkich wierzących. Wierzymy w to, co jest objawione w słowie Bożym, spisanym i przekazanym, a co Kościół podaje nam do wierzenia. Wiara jest Bożym darem i jest postawą człowieka. Wierzymy w Boga i wierzymy Bogu. Pamiętajmy też o dramacie Powstania Warszawskiego z 1944 roku i duchowo jednoczmy się z Pieszą Pielgrzymką Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Niech Boże błogosławieństwo broni nas od niebezpieczeństw duszy i ciała przez cały nadchodzący tydzień.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa