Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

26 października 2021 - Odpust ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty 24.10.2021 +++ 26 października 2021 - Dekanalny Turniej Piłki Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza 23.10.2021 +++ 25 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 25.10.2021 – 31.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 października 2021 - 50. rocznica zawarcia Sakramentu Małżeństwa Państwa Władysławy i Kazimierza Kucińskich 23.10.2021 +++ 21 października 2021 - Ad Limina Apostolorum Więcej informacji >>> +++ 21 października 2021 - Nowy chodnik w prezbiterium 21.10.2021 +++ 18 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 18.10.2021 – 24.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 18 października 2021 - 77. rocznica urodzin Pani Jadwigi Górskiej 17.10.2021 +++ 18 października 2021 - 5. rocznica urodzin Karola Górskiego 17.10.2021 +++ 18 października 2021 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 17.10.2021 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ webdesign

1. Dziewiętnasta niedziela roku liturgicznego przypomina nam, że sierpień owocuje, bo jest to czas żniwnej pracy rolników, pielgrzymiego trudu i postanowień abstynenckich. Pomimo pełni lata, wakacji i urlopów, nie jest to łatwy miesiąc, ale umacnia nas wiara w bliskość Boga i wzruszająca historia naszej Ojczyzny, która w tych dniach przypomina donośnym głosem o rocznicy Powstania Warszawskiego.

2. Serdecznie witamy w naszym kościele brata Marcina Mosakowskiego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który pochodzi z Ciechanowa, a obecnie pracuje w Papieskim Kościelnym Instytucie Polskim w Rzymie. Brat Marcin przekazał naszej parafii relikwie błogosławionego Jana Pawła II, które pochodzą z Rzymu i są relikwiami drugiego stopnia ”ex indumentis”, czyli z szat (fragment sutanny). Dziękujemy raz jeszcze za okazaną pomoc i modlitwę, a także za obecność podczas dzisiejszej niedzieli.

3. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00 naszymi gośćmi będą p. Robert Bartołd, który pełni posługę organisty w parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Ciechanowie oraz p. Magdalena Nowicka, która będzie akompaniować na skrzypcach. Swoją obecnością i muzyką zaproszeni artyści uświetnią przebieg liturgii Mszy świętej, a później wykonają kilka dodatkowych utworów z dziedziny muzyki poważnej. Zapraszamy.

4. Trwa piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Dziękujemy za modlitwę różańcową w intencji pielgrzymów, którą prowadziło dziś Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 15:00 apel dla pielgrzymów duchowych, a jutro i we wtorek jednoczymy się duchowo z pielgrzymami w czasie Mszy świętej o godzinie 16:30. W środę 14 sierpnia Msza święta o godz. 8:30 i ostatni apel pielgrzymkowy, a przed Mszą świętą Godzinki ku czci Matki Bożej. Jest to dziewiąty i ostatni dzień pielgrzymowania z Płocka na Jasną Górę.

5. W środę 14 sierpnia z okazji wspomnienia Świętego Maksymiliana Kolbe uroczystość odpustowa w Lipie (parafia Święte Miejsce). Główna Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00.

6. W czwartek 15 sierpnia Kościół świętuje uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Zgodnie z polską tradycją na zakończenie każdej Mszy świętej błogosławimy zioła, kwiaty i kłosy zbóż. Porządek nabożeństw jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane”, więc powinniśmy tego dnia uczestniczyć we Mszy świętej. W tym dniu wspominamy również kolejną 93. rocznicę Bitwy Warszawskiej nazywanej „Cudem nad Wisłą” z 1920 roku i przeżywamy doroczne święto Wojska Polskiego. W modlitwie polecajmy Królowej Polski i hetmance polskich żołnierzy losy naszego narodu i pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają.

7. 15 sierpnia w 29. kościołach diecezji płockiej odbywają się odpusty na największą uroczystość Matki Bożej. Świętuje katedra płocka i wszystkie ważniejsze sanktuaria maryjne oraz miejsca, w których wspólnotom lub kościołom patronuje Wniebowzięta. W Roku Wiary dodatkowo 15 sierpnia we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji płockiej wierni, którzy będą uczestniczyli we Mszy świętej i wspólnie odmówią wyznanie wiary, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (wyznanie grzechów w sakramencie pokuty, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach papieża, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

8. Za tydzień w niedzielę 18 sierpnia odpust w parafii Rostkowo z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystą Mszę świętą o godz. 12:00 odprawi Biskup Płocki Piotr Libera. W naszym kościele tego dnia nie będzie Mszy świętej o godzinie 12:00.

9. Dożynki w naszej parafii tradycyjnie w pierwszą niedzielę września, tj. w tym roku 1 września. O godzinie 12:00 uroczysta Msza święta z poświęceniem dożynkowych wieńców i procesją eucharystyczną. Żniwa już zbliżają się do końca, dlatego już dziś zapraszam całą parafię do wspólnego dziękczynienia i bardzo proszę, aby zgodnie z tradycją przygotować wieńce dożynkowe z poszczególnych miejscowości naszej parafii. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej.

10. W ramach zmian personalnych na stanowisku proboszcza w naszym dekanacie, od 1 sierpnia nowym proboszczem u Ojców Pasjonistów w Przasnyszu, został mianowany o. Wiesław Marek Wiśniewski. Poprzedni proboszcz, o. Przemysław Śliwiński, został mianowany proboszczem w Warszawie. Ojcu Przemkowi dziękujemy za współpracę duszpasterską i obecność w naszej parafii przy różnych okazjach.

11. W całej Polsce po raz piąty, a w naszej diecezji i w naszej parafii po raz drugi trwa akcja dobroczynna prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji. Jest jeszcze możliwość wsparcia tego dzieła bezinteresownej pomocy dzieciom w naszej parafii. Szczegóły w zakrystii.

12. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia każda parafia przekazuje na rzecz diecezji płockiej. Przy tej okazji dziękuje za ofiary na tacę składane w każdą niedzielę i różne uroczystości roku kościelnego.

13. Chodnik do kościoła, który fundują mieszkańcy Chojnowa, będzie w tym tygodniu.

14. W ubiegłym tygodniu została zakończona budowa parkingu przed kościołem. Pojawiły się stylowe kosze na śmieci i estetyczne ławeczki oraz częściowo nasadzenia drzewek w pasie zieleni. Pozostały jeszcze pewne prace kosmetyczne, które zostaną przeprowadzone przez parafię w najbliższym czasie. Już dzisiaj w imieniu całej parafii chcę podziękować Urzędowi Gminy w Czernicach Borowych za przygotowanie i wykonanie tego projektu. Dziękujemy Panu Wójtowi Wojciechowi Brzezińskiemu oraz Pani Ewie Mazurkiewicz, za koordynacje prowadzonych prac. Dziękujemy Radzie Gminy, a szczególnie Panom Radnym z naszej parafii, nie zapominając o pracownikach firmy „Tokar” z siedzibą w Rzekuniu, za zaangażowanie w wykonywane prace. To poważna inwestycja, bo jej koszt wynosi ok. 100 tysięcy złotych, dlatego parafia nie byłaby w stanie podjąć się tego zadania w najbliższych latach, a jednocześnie wiemy, że parking w takim kształcie jest nam bardzo potrzebny. Chcemy więc podziękować nie tylko słowem, ale przede wszystkim modlitwą Mszy świętej w intencji Samorządu Gminy Czernice Borowe, która zostanie odprawiona w niedzielę za dwa tygodnie 25 sierpnia o godzinie 15:00. Razem z Radą Duszpasterską i Radą Gospodarczą naszej parafii zapraszamy już dzisiaj do modlitwy dziękczynnej z prośbą o Boże błogosławieństwo w codziennym życiu rodzinnym i zawodowym.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 sierpnia (środa) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia i uczy nas ofiarnej miłości do drugiego człowieka.

• 17 sierpnia (sobota) – Święty Jacek Odrowąż, który żył w XII wieku i założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.

Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa