Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela roku liturgicznego. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi nam Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym sposobem chrześcijańskiego czuwania jest zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy także czas wakacyjnego odpoczynku na pogłębianie więzi z Chrystusem i Kościołem.
 2. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło Koło Żywego Różańca z Chojnowa, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Był to Różaniec w intencji 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę.
 3. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszym gościem będzie p. Gabriel Wiśniewski. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Mławie w klasie skrzypiec. Absolwent Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, instruktor klasy skrzypiec, fortepianu oraz gitary w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim. Członek zespołu „Moja Rodzina”.  Repertuar koncertu po Mszy Świętej: Luigi Boccherini – Menuet z kwintetu smyczkowego A-dur op. 13 nr 5, Ennio Morricone – Misja, Ennio Morricone – La Califfa, Jan Sebastian Bach – Aria na strunie G, Jan Sebastian Bach – Ave Maria i utwór przewidziany na bis: Jan Sebastian Bach – Bourree G dur.
 5. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i życzymy opieki Matki Bożej Czernickiej razem ze Świętą Cecylią oraz Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu. Podziękowanie za patronat medialny dla Płockiej Edycji Gościa Niedzielnego i Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez śpiew i muzykę.
 6. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych. W poniedziałek i wtorek Apel Jasnogórski na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30.
 7. W środę 14 sierpnia o godz. 9:00 Msza Święta i ostatni apel pielgrzymkowy. O godz. 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To będzie dziewiąty i ostatni dzień naszego pielgrzymowania.
 8. Zakończenie 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę odbędzie się o godzinie 9:00 Mszą Świętą, którą będzie sprawował biskup Mirosław Milewski. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, których jest ok. 1300 za podjęty trud tegorocznego pielgrzymowania, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej, w której są dwie osoby z naszej parafii. Przewodnikiem grupy jest ks. Jakub Kępczyński – wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie. Dziękujemy również pielgrzymom duchowym, wśród których jest 50 osób zapisanych w naszej parafii. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.
 9. W czwartek 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej, ponieważ symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, które otrzymała od Boga. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane” i wiernych Kościoła katolickiego obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii.
 10. W tym dniu wspominamy 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą”. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew, które zadecydowały o losach świata. Jest to także święto Wojska Polskiego, dlatego w modlitwie będziemy polecać Matce Bożej Hetmance Oręża Polskiego wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych będziemy polecać miłosierdziu Bożemu.
 11. W niedzielę za tydzień 18 sierpnia z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się odpust w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski, dlatego w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 12:00.
 12. Koła Żywego Różańca przypominają, że pielgrzymka autokarowa do Smardzewa k. Płońska na uroczystość koronacji koroną papieską wizerunku Matki Bożej Smardzewskiej, wyruszy z parkingu przed kościołem w czwartek 15 sierpnia br. o godz. 8:30. Prośba organizatorów o punktualność oraz zabranie modlitewników, śpiewników i przyjmowanych leków.
 13. W ostatnim czasie zostały zabudowane miejsca składowania śmieci z cmentarza oraz został zamontowany stojak na rowery przy bramie głównej. W tym tygodniu zostanie przestawiony metalowy kontener KP 7 spod bramy głównej i ustawiony z tyłu cmentarza, bo tam będzie główne miejsce składowania śmieci, które segregujemy na dwa podstawowe rodzaje: odpady suche i mokre. Przy bramie głównej zostanie ustawiony mały pojemnik 1100 l na odpady suche typu plastik, szkło, folia, itp. Od dawna tam również jest miejsce na odpady mokre, czyli naturalne typu kwiaty, wiązanki, chwasty i trawa, ale bez żadnych foli i plastików.
 14. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Bartłomiej i Małgorzata Kołakowscy.
 15. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia corocznie przekazujemy na rzecz diecezji płockiej. Bóg zapłać za każde okazane dobro duchowe i materialne.
 16. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, aby pomyślnie zakończyć tegoroczne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających wakacje oraz urlopy, życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Najlepsze życzenia przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszych chorych otaczamy modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 17. W poniedziałek 5 sierpnia br. zmarł ks. Zdzisław Kupiszewski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie. Miał 70 lat i 45 lat kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w czwartek 8 sierpnia w kościele w Radzyminie pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego. Ciało z trumną zmarłego kapłana zostało złożone na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 11 sierpnia (niedziela) – Święta Klara (1194-1253). Zafascynowana życiem świętego Franciszka poszła w jego ślady i założyła drugie zakon świętego Franciszka, popularnie zwany klaryskami. Habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu. Jest patronką m. in. radia i telewizji.
 • 14 sierpnia (środa) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik Auschwitz. Urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli. Franciszkanin, misjonarz w Japonii, nazywany „szaleńcem Niepokalanej”, ponieważ był ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi. Założył klasztor w Niepokalanowie. Oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r. W tym roku mija 125. rocznica narodzin świętego kapłana męczennika.
 • 17 sierpnia (sobota) – Święty Jacek, prezbiter i dominikanin. Założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 sierpnia 1257 roku. Misjonarz na Rusi. Jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
 1. Zapamiętajmy słowa, które Jezus Chrystus wypowiada do nas dzisiaj w Ewangelii: „Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Pamiętamy o dramacie Powstania Warszawskiego z 1944 roku i duchowo jednoczymy się z Pielgrzymką Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Niech Boże błogosławieństwo broni nas od niebezpieczeństw duszy i ciała przez cały nadchodzący tydzień.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa