Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś piętnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. W czasie trwających wakacji i urlopów starajmy się pogłębiać naszą wiarę, dlatego pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej. Pośród wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń, bo w każdej z nich na spotkanie z nami czeka Jezus Chrystus w Słowie Bożym, które jest jak ziarno i zawsze powinno wydawać plon stokrotny.

2. W naszej codziennej modlitwie pamiętajmy też o rolnikach, dla których wakacje są czasem ciężkiej i wytężonej pracy, abyśmy razem mogli cieszyć się z dobrych urodzajów i dziękować Bogu za Jego dary.

3. Dziś przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, za którą serdecznie dziękujemy.

4. W czasie wakacji dzieci i młodzież z Koła Żywego Różańca rozważają tajemnice różańcowe z miesiąca czerwca. Wymiana tajemnic nastąpi po wakacjach w drugą niedzielę września.

5. Trwają zapisy do udziału w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która będzie wędrowała jak co roku w dniach 6-14 sierpnia. Jak co roku również jest możliwość udziału w „pielgrzymce duchowej”. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa, które nawiązują do pontyfikatu Świętego Jana Pawła II „Cały Twój, Maryjo”, a tegoroczna pielgrzymka będzie dziękczynieniem za jego kanonizację.

6. 6. Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej zaprasza do udziału w obchodach 100. rocznicy wybuchu I Wojny Światowej, które odbędą się w dniach 18 – 20 lipca br. na terenie powiatu przasnyskiego. Główną atrakcją cyklu tych imprez będzie rekonstrukcja epizodów Bitwy Przasnyskiej która odbędzie się w niedzielę 20 lipca o godzinie 14:00 w miejscowości Górki. Szczegóły znajdują się między innymi na stronie internetowej naszej parafii.

7. W środę 16 lipca wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. To właśnie na Górze Karmel (w dzisiejszym Izraelu) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie zapisał się w historii duchowego oblicza Kościoła. W tym gronie znajduje się Święta Teresa Wielka, Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

8. Wszystkim rozpoczynającym i przeżywającym wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody i dobrego samopoczucia. Wszystkim, dla których ten przyjemny czas się już zakończył, również życzymy pogodnego i radosnego powrotu do codziennych zajęć i obowiązków.

9. Akcja Katolicka parafii Czernice Borowe organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, Sanktuarium w Gidlach i Przeprośnej Górki. Wyjazd 21.08.2014r. w czwartek o godzinie 23:00 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Przyjazd do Częstochowy 22.08.2014r. w piątek na odsłonięcie obrazu Jasnogórskiej Pani. Koszt pielgrzymki od uczestnika to 70zł. Zapisy i wpłaty przyjmują do dnia 31.07.2014r.: P. Danuta Adamska – Obrębiec tel: 605 290 593, P. Jan Pikus – Czernice Borowe tel.: 23 674 62 44.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 15 lipca (wtorek) – Święty Bonawentura (1218-1274). Biskup i doktor Kościoła, wybitny teolog średniowiecza. Był pierwszym przełożonym generalnym franciszkanów po śmierci Świętego Franciszka, a także przyczynił się do wielkiego rozwoju swojego zakonu.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa