Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj piętnasta niedziela roku liturgicznego. W Ewangelii słyszymy jak Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję dając im duchowe dary. Kościół Chrystusowy do dzisiaj posiada te dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych.
 2. Dzisiejsza niedziela jest trzecią w miesiącu. Przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 4. Za tydzień w niedzielę 22 lipca z okazji XIX Tygodnia Świętego Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Najpierw ogólna modlitwa błogosławieństwa w kościele, a później indywidualne pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy. Z okazji poświęcenia pojazdów można będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 5. Za dwa tygodnie w niedzielę 29 lipca zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 15:00.
 6. W piątek 13 lipca br. przeżywaliśmy 3. rocznicę Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w kościele parafialnym. W tym dniu minęły dwa lata od rozpoczęcia Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w domach i rodzinach naszej parafii. O tych historycznych wydarzeniach przypomina nam kaganek wiary na ołtarzu ku czci Świętego Łukasza.
 7. Kuria Diecezjalna Płocka informuje, że Pierwsza Komunia Święta pozostaje w klasie trzeciej Szkoły Podstawowej, Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego w klasie czwartej, a sakrament bierzmowania będzie udzielany w klasie drugiej szkoły ponadpodstawowej.
 8. Trwają przygotowania do 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która odbędzie się w dniach 6 – 14 sierpnia. W tym roku wyruszy pod hasłem „Stworzeni do wielkości”, które nawiązuje do Roku Świętego Stanisława Kostki. Od wielu lat jest również możliwość udziału w pielgrzymce duchowej. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej.
 9. Komendant Powiatowy Policji oraz Społeczny Komitet na rzecz Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zapraszają we wtorek 17 lipca br. na uroczystość nadania i wręczenia sztandaru, a także obchody Święta Policji. O godz. 13:00 w kościele farnym zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego. O godz. 14:00 odbędzie się uroczystość nadania i wręczenia sztandaru oraz obchody 99. rocznicy utworzenia Policji Państwowej na Rynku Miejskim. W godzinach 16:00 – 18:00 został zaplanowany Piknik profilaktyczny służb mundurowych również na Rynku Miejskim. Szczegółowy program na plakacie w kruchcie bocznej przy wyjściu z kościoła oraz na stronie parafii.
 10. Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie ogłasza nabór na nowy rok akademicki w kierunku kształcenia profesjonalnej kadry do pracy z osobami chorymi, niepełnosprawnymi oraz w podeszłym wieku. W ofercie są także nowe kierunki kształcenia. Dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły: Ciechanów, ul. Sienkiewicza 33 w godz. 8:00 – 15:00, telefon: 23/6723581 oraz na stronie internetowej szkoły medykciechanow.edu.pl lub na plakacie w kruchcie bocznej kościoła.
 11. W poniedziałek 16 lipca przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Pod koniec XII wieku na tej świętej górze (obecnie na terenie Izraela), zaczęli gromadzić się duchowi synowie proroka Eliasza. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek zakonowi karmelitów. Z tym dniem wiąże się zwyczaj noszenia szkaplerza, ponieważ Matka Boża w objawieniach z 16 lipca 1251 roku, które otrzymał  Święty Szymon Stock (pierwszy przełożony zakonu karmelitów), obiecała noszącym szkaplerz obronę przed ogniem piekielnym oraz innymi niebezpieczeństwami duszy i ciała.
 12. Informacje o sytuacji inwestycyjno – remontowej w parafii. W ostatnim czasie parafia pozyskała 158 tysięcy zł w celu przeprowadzenia koniecznej wymiany więźby dachowej na dzwonnicy i założeniu blachy miedzianej (jednolitej z dachem kościoła), ponieważ poszycie dachowe w wielu miejscach przecieka i według oceny doraźny remont jest nieopłacalny. W projekcie przewidziany jest również zegar wieżowy. Całość inwestycji wynosi ok. 210 tysięcy, a więc brakuje ok. 50 tysięcy. Na ostatnim spotkaniu Rady Gospodarczej została podjęta decyzja o przeprowadzeniu tej inwestycji, która wiąże się również z przeglądem i konserwacją dzwonów, które również pilnie wymagają tych prac, bo mogą ulec uszkodzeniu. Jednocześnie byłaby możliwość wykonania i montażu trzeciego dzwonu, którego według opinii ludwisarskiej brakuje, aby tonacja była pełna. Prawdopodobny koszt takiego dzwonu to ok. 20 tysięcy Warto byłoby wykorzystać okazję zdjęcia poszycia dachowego, bo pewnie już takiej okazji w przyszłości nie będzie. Nowy dzwon zamontowany w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości byłby votum parafii dla Boga, Kościoła i Ojczyzny. Planowane inwestycje choć trudne i kosztowne nie wstrzymają remontu fragmentu ogrodzenia cmentarza oraz zamontowania ogrzewania wnętrza kościoła, bo to są wiodące plany inwestycyjne na ten rok. Przesunięte na rok następny zostaną inne planowane wcześniej inwestycje, np. dokończenie renowacji żyrandoli w kościele, wykonanie alejki wewnętrznej na cmentarzu, być może przesunie się w czasie oczyszczenie ścian wnętrza kościoła. Bardzo proszę wspólnotę naszej parafii o pomoc w tych inwestycjach, może trochę niespodziewanych, ale projekty i wnioski o dofinansowanie były przygotowane w ubiegłych latach, tylko nie znalazły akceptacji instytucji zajmujących się przydziałem środków zewnętrznych. W tym roku w dużej mierze to się powiodło, więc powinniśmy wykorzystać taką niepowtarzalną okazję, bo obecnie jest coraz trudniej pozyskać środki unijne i krajowe na remont obiektów zabytkowych. Wstępnie podam instytucje, które przyznały nam dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (52 tys.), Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków (87 tys.), Starostwo Powiatowe w Przasnyszu (9 tys.), Urząd Gminy Czernice Borowe (10 tys.). Dziękuję w imieniu całej parafii wymienionym instytucjom i wszystkim osobom, które się do tego dzieła bezinteresownie przyczyniły w różny sposób, w ostatnim czasie i kilka lat temu.
 13. W poniedziałek 16 lipca przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Pod koniec XII wieku na tej świętej górze, znajdującej się obecnie na terenie Izraela, duchowi synowie proroka Eliasza zaczęli prowadzić życie duchowe. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek zakonowi karmelitów, który pięknie wpisał się w historię Kościoła. Z tym dniem i z zakonną rodziną karmelitańską wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach 16 lipca 1251 roku, które otrzymał Szymon Stock, pierwszy przełożony zakonu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz obronę przed ogniem piekielnym i innymi niebezpieczeństwami.
 14. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy wyjechali w różne zakątki naszego kraju i świata, a zwłaszcza o dzieciach i młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej
 15. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o modlitewnej pamięci. Chorych otaczamy modlitwą (28 osób w ostatnim czasie przeżywało odwiedziny duszpasterskie), a zmarłym wypraszamy łaskę zbawienia, szczególnie w modlitwie wypominek.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 15 lipca (niedziela) – Święty Bonawentura (1218-1274). Biskup i doktor Kościoła, wybitny teolog średniowiecza. Był pierwszym przełożonym generalnym franciszkanów po śmierci Świętego Franciszka. Ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”. Postać tego świętego znajduje się w ołtarzu głównym naszego kościoła.
 • 16 lipca (poniedziałek) – Matka Boża z Góry Karmel. Patronka duchowych synów proroka Eliasza i zakonu karmelitów.
 • 20 lipca (piątek) – Błogosławiony Czesław, prezbiter i dominikanin. Był mocno związany z Wrocławiem, gdzie spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu Świętego Dominika.
 1. Umocnieni słowem Bożym i Ciałem naszego Pana Jezusa Chrystusa powracajmy do naszych domów. Pamiętajmy, że czas wakacji i urlopów nie zwalnia nas z modlitwy i udziału w niedzielnej Eucharystii.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa