Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jesteśmy wspólnotą wierzących, których Bóg zaprasza do bliskości ze sobą. Każda Eucharystia jest okazją do okazania tej bliskości, gdy wsłuchujemy się w Słowo Boże i przyjmujemy Chrystusa w Komunii Świętej. Bóg z cierpliwością odnosi się do człowieka i świata „pozwalając pszenicy i chwastom róść razem aż do żniwa”, jak słyszymy w Ewangelii. Dziś podczas każdej Mszy Świętej prosimy dobrego Boga za wstawiennictwem Świętego Krzysztofa o opiekę i błogosławieństwo w naszych podróżach oraz bezpieczne korzystanie z różnych pojazdów.
 2. Trwają wakacje i urlopy, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, ponieważ rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy rolników. Bądźmy wdzięczni Bogu za plony ziemi oraz szanujmy żywność, bo na świecie są miejsca, gdzie ludzie umierają z głodu.
 3. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca, przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, które śpiewamy od maja do października.
 4. Dziś jeszcze kolejne Msze Święte: godz. 10:00, 12:00, 15:00 (Msza Święta transmitowana przez internet na profilu parafii).
 5. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie katechetyczne dla dzieci, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 7. Dzisiaj rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień Modlitw Świętego Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” z inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.
 8. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów, które będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przed dzwonnicą, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 9. Dzisiaj w czasie poświecenia pojazdów po Mszy Świętej o godz. 8:30, 10:00 i 15:00 będzie obecna Policja z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Przasnyszu, aby zachęcać kierowców do przestrzegania Kodeksu Prawa o Ruchu Drogowym i przekazać pamiątkowy wizerunek Świętego Krzysztofa. Serdeczne podziękowanie dla p. komisarza Robert Seferyna – naczelnika WRD KPP Przasnysz oraz p. aspiranta Marka Bączka, którzy dziś pełni służbę i troszczy się o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Życzymy sobie nawzajem tylko samych przyjemnych spotkań z Policją, która w tym tygodniu będzie prowadziła akcję promowania bezpiecznej jazdy pod opieką Św. Krzysztofa.
 10. W piątek swoje święto przeżywa Policja Państwowa, która została utworzona 101 lat temu 24 lipca 1919 roku ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej. W tym roku przypada 95. rocznica obecności kobiet w Policji. Wszystkim policjantkom i policjantom, a także pracownikom Policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej Policji.
 11. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu zaprasza w piątek 24 lipca br. na uroczyste obchody Święta Policji w 101. rocznicę powstania Policji Państwowej. O godz. 9:00 w Kościele Farnym zostanie odprawiona Msza Święta. O godz. 10:30 uroczysty Apel na placu przed siedzibą komendy Powiatowej Policji przy ulicy Świerkowej 5 oraz wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.
 12. W tych dniach przed czterema laty gościliśmy w naszym dekanacie grupę młodzieży ormiańskiej z Gruzji w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, których hasłem były słowa jednego
  z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W tym czasie również przybył do naszej ojczyzny papież Franciszek. Wspominamy z modlitwą i wzruszeniem te historyczne wydarzenia. Przede wszystkim spotkanie w naszej parafii, które rozpoczęliśmy podniosłą liturgią Mszy Świętej sprawowanej w obrządku ormiańskim oraz świętowanie na placu przy plebanii i łące nad stawem, gdzie została przedstawiona inscenizacja z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 13. Jeszcze trwają zapisy do duchowego udziału w 39. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Stawiam na Maryję”, nawiązuje do sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 14. Kolejne gratulacje dla Pana Organisty Adriana z okazji obrony w dniu wczorajszym pracy licencjackiej, która będzie przyczynkiem do pracy magisterskiej. Życzymy zasłużonego wypoczynku w czasie studenckich wakacji.
 15. W najbliższą sobotę, która będzie ostatnią w miesiącu lipcu, zapraszamy razem z Panem Kościelnym mieszkańców Żeber do wspólnego sprzątania kościoła, dzwonnicy i otoczenia według ustalonej kolejności. Prace porządkowe rozpoczniemy ok. godz. 9:00. Dziękujemy Radzie Duszpasterskiej za pomoc przy organizowaniu prac w sprzątaniu kościoła i budynku dzwonnicy. Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym w ostatnim czasie różne prace porządkowe w otoczeniu kościoła, na cmentarzu, przy plebanii oraz na łące przy stawie parafialnym.
 16. W ubiegłym tygodniu dokonano przycinki drzewek i krzewów na cmentarzu i skwerku przykościelnym. Koszt 2000 zł. Dziękuję za pomoc Panu Kościelnemu Tomaszowi i grupie Parafian.
 17. Dziękuję za ofiary materialne składane przy różnych okazjach, które w ostatnim czasie są przeznaczane na prowadzenie inwestycji budowy alejek, nasadzeń drzewek i krzewów oraz różnych prac porządkowych na cmentarzu parafialnym.
 18. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających urlopy i przebywających na wakacjach, szczególnie naszych gości i życzymy dobrego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą (w ubiegłym tygodniu 22. osoby przeżywały odwiedziny duszpasterskie). Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Dzisiaj i przez cały tydzień szczególnie modlimy się za zmarłych niespodziewanie i tragicznie w wypadkach drogowych oraz katastrofach komunikacyjnych.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 lipca (poniedziałek) – Błogosławiony Czesław, prezbiter i dominikanin. Był mocno związany z Wrocławiem, gdzie spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu Świętego Dominika (wspomnienie dowolne).
 • 22 lipca (środa) – Święta Maria Magdalena. Uczennica Pana Jezusa, która swoje życie związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pańskim, ponieważ pierwsza zobaczyła pusty grób. Święty Augustyn nadał jej miano „apostołki apostołów”. (święto).
 • 23 lipca (czwartek) – Święta Brygida. Pochodziła ze Szwecji, żyła w XIV wieku. Założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych, które stanowią również dzisiaj inspirację dla wielu chrześcijan. Jest współpatronką Europy (święto).
 • 24 lipca (piątek) – Święta Kinga, dziewica. Żyła w XIII w. i pochodziła z Węgier. Prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu. Znana jako Pani Ziemi Sądeckiej. Kanonizowana przez Świętego Jana Pawła II w 1999 roku. Jest patronką polskiego samorządu terytorialnego.
 • 25 lipca (sobota) – Święty Jakub Apostoł, zwany Starszym lub Większym. Był bratem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty i jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską w 44 roku. Jest patronem pielgrzymów (święto).
 • 25 lipca (sobota) – Święty Krzysztof. Poniósł śmierć męczeńską w III wieku za czasów cesarza rzymskiego Decjusza. Jego imię oznacza „niosący Chrystusa”. Jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy. Orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.
 1. Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy oraz cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce każdego obdarować nieprzemijającym szczęściem. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest bardzo pomieszane z sobą, jak ewangeliczna pszenica z chwastem, dlatego przychodzimy do świątyni, aby od Chrystusa otrzymać duchową pomoc do zwycięstwa dobra na złem. Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech wspiera nas w kolejnym tygodniu wypoczynku i ciężkiej pracy, bo trwają wakacje i urlopy, ale również rozpoczynają się tegoroczne zbiory plonów.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa