Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Trwają wakacje i urlopy, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, ponieważ rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy rolników. Bądźmy wdzięczni Bogu za plony ziemi oraz szanujmy żywność, bo na świecie są ludzie, którzy umierają z głodu. Płonie kaganek wiary i trwa nawiedzenie rodzin w naszej parafii przez obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.
 2. Rozpoczynamy 18. Ogólnopolski Tydzień Modlitw Świętego Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata” z inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.
 3. W niedzielę 30 lipca na zakończenie Tygodnia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy Świętej odbędzie poświęcenie pojazdów, które zostało przełożone ze względów pogodowych. Poświęcenie będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 4. Nadal trwają zapisy do udziału w 36. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Żywe Diamenty Maryi” nawiązuje do 100. rocznicy Objawień Fatimskich. Od wielu lat jest również możliwość udziału w tzw. „pielgrzymce duchowej.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że autokarowa pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę, Gidli i Mstowa w dniach 15 – 16 września br. dojdzie do skutku. Zostały zamówione i opłacone miejsca noclegowe. Prośba do osób, które się zapisały do udziału w pielgrzymce o dokonanie wpłaty do końca lipca w kwocie 120 zł.
 6. Przed rokiem gościliśmy w naszym dekanacie grupę młodzieży ormiańskiej z Gruzji w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, których hasłem były słowa jednego
  z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W tych dniach również przybył do naszej ojczyzny papież Franciszek. Wspominamy z modlitwą dziękczynną te historyczne wydarzenia, a przede wszystkim spotkanie w naszej parafii, które rozpoczęliśmy podniosłą liturgią Mszy Świętej sprawowanej w obrządku ormiańskim, pod przewodnictwem ojca Antona oraz świętowanie na placu przy plebanii i łące nad stawem, gdzie została przedstawiona inscenizacja z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 7. Jutro swoje święto przeżywa policja państwowa, która została utworzona 98 lat temu 24 lipca 1919 roku i ponownie powołana do istnienia w roku 1991. Wszystkim policjantkom i policjantom, a także pracownikom policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej policji.
 8. Apel Kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz Komendy Powiatowej w Przasnyszu z okazji święta Patrona Kierowców. Ksiądz Mirosław Dragiel przy współpracy z inspektorem Tomaszem Łysiakiem – Komendantem Powiatowym Policji w Przasnyszu, skierował apel do wszystkich użytkowników dróg: „25 lipca nieodmiennie kojarzy się ze Świętym Krzysztofem, patronem kierowców. Tradycyjnie w tym dniu bierzemy udział w świeceniu naszych pojazdów, gorliwie prosząc Patrona o szczęście w podróży, pewną rękę i błogosławieństwo na czas jazdy. Jest to również dzień, w którym winniśmy postawić sobie pytania: „czy jestem dobrym kierowcą, czy jeżdżę bezpiecznie, czy można na mnie polegać, czy dostatecznie dbam o życie własne i innych?”. Nie możemy nie dostrzegać zagrożeń na drodze lub; co gorzej, bagatelizować ich. Nie próbujmy oszukiwać samych siebie, że za wypadki drogowe odpowiada jedynie zły stan polskich dróg, warunki atmosferyczne lub po prostu splot zdarzeń, który ludzie nazywają pechem. Musimy zdać sobie sprawę, że często największe zagrożenie drzemie w nas samych. Nadmierna i niedostosowana do warunków prędkość, jazda po alkoholu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa, zmęczenie, brak kultury, agresja czy nieprzestrzeganie przepisów kodeksu drogowego – to czynniki, które mnożą tragedie na drogach. W imieniu własnym, jak i wszystkich policjantów i pracowników Mazowieckiego Garnizonu Policji jeszcze raz apeluję i proszę o poszanowanie życia swego i innych uczestników ruchu drogowego, albowiem jest ono największą wartością, jest darem, który każdy z nas otrzymuje tylko raz.”
 9. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i przebywających na wakacjach, szczególnie naszych gości i życzymy dobrego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzisiaj i przez cały tydzień, szczególnie modlimy się za zmarłych nagle, niespodziewanie i tragicznie w wypadkach drogowych i katastrofach komunikacyjnych.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
 • 23 lipca (niedziela) – Święta Brygida. Pochodziła ze Szwecji, żyła w XIV wieku. Założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych, które stanowią również dzisiaj inspirację dla wielu chrześcijan. Jest współpatronką Europy.
 • 24 lipca (poniedziałek) – Święta Kinga, dziewica. Żyła w XIII w. i pochodziła z Węgier. Prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu. Znana jako Pani Ziemi Sądeckiej. Kanonizowana przez Świętego Jan Paweł II w 1999 roku.
 • 25 lipca (wtorek) – Święty Jakub Apostoł, zwany Starszym lub Większym. Był bratem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty i jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską w 44 roku. Jest patronem pielgrzymów.
 • 25 lipca (wtorek) – Święty Krzysztof, męczennik z III wieku. Jego imię oznacza „niosący Chrystusa”. Patron kierowców i podróżujących oraz orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.
 • 26 lipca (środa) – Święci Anna i Joachim. Rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.
 • 29 lipca (sobota) – Święta Marta. Była siostrą Łazarza i Marii, a swoją postawą ukazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga. Jest patronką pracowników hotelowych, kucharek i gospodyń domowych.
 1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli umacnia naszą nadzieję, że Królestwo Boże bierze swój początek od rzeczy niepozornych jak ziarno lub zaczyn. Niech usłyszane słowo Boże i błogosławieństwo Boga Ojca Miłosierdzia wspiera nas w kolejnym tygodniu naszego życia, który będzie czasem trwających wakacji i urlopów, jak również czasem rozpoczynających się prac przy zbiorach plonów na naszych polach. Jednoczymy się duchowo z mieszkańcami Czernic Borowych z ulicy Jasnej, którzy przeżywają swoje Dni Nawiedzenia Matki Bożej, szczególnie o 21:00 w godzinie Apelu Jasnogórskiego.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa