Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jesteśmy wspólnotą wierzących, których Bóg zaprasza do bliskości ze sobą. Każda Eucharystia jest okazją do okazania tej bliskości, gdy wsłuchujemy się w Słowo Boże i przyjmujemy Chrystusa w Komunii Świętej. Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce nie mające pasterza. Dzisiaj gromadzi nas w naszej wspólnocie wiary, aby nas pouczyć o tym, że to On „jest naszym pokojem”.
 2. Trwają wakacje i urlopy, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, ponieważ rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy rolników. Bądźmy wdzięczni Bogu za plony ziemi oraz szanujmy żywność, bo na świecie są miejsca, gdzie ludzie umierają z głodu.
 3. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca, przed Mszą Świętą o godz. 10:00, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, które śpiewamy od maja do października.
 4. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. Dzisiaj także rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień Modlitw Świętego Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „W drogę do Źródła Życia” z inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.
 6. W przyszłą niedzielę 25 lipca na zakończenie Tygodnia Świętego Krzysztofa („ipsa die”) po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów, które będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przed dzwonnicą, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 7. W sobotę swoje święto przeżywa Policja Państwowa, która została utworzona 102 lata temu 24 lipca 1919 roku ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej. Wszystkim policjantkom i policjantom, a także pracownikom cywilnym Policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej Policji.
 8. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu zaprasza w piątek 23 lipca br. na uroczyste obchody Święta Policji z okazji 102. rocznicy powstania Policji Państwowej. O godz. 13:00 w Kościele Farnym zostanie odprawiona Msza Święta. O godz. 14:00 uroczysty Apel na placu przed siedzibą komendy Powiatowej Policji przy ulicy Świerkowej 5 oraz wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.
 9. W tych dniach (22-23 lipca) przed pięcioma laty gościliśmy w naszym dekanacie grupę młodzieży ormiańskiej z Gruzji w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, których hasłem były słowa jednego z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W tym czasie również przybył do naszej ojczyzny papież Franciszek. To były piękne i historyczne dni, które wspominamy z modlitwą i wzruszeniem. Przede wszystkim spotkanie w naszej parafii, które rozpoczęliśmy podniosłą liturgią Mszy Świętej sprawowanej w obrządku ormiańskim oraz świętowanie na placu przy plebanii i łące nad stawem, gdzie została przedstawiona inscenizacja z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 10. Rozpoczynają się zapisy do duchowego udziału w 40. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Idziemy z Józefem”, nawiązuje do trwającego Roku Świętego Józefa w Kościele Powszechnym.
 11. Wójt Gminy Czernice Borowe serdecznie zaprasza mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w Sali OSP w Czernicach Borowych w piątek 23 lipca br. o godz. 11:00. W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Podczas spotkania będą obowiązywać obostrzenia sanitarne.
 12. Jednocześnie przekazuje informację, że dożynki gminno-parafialne zostały w tym roku przeniesione z parafii Węgra do naszej parafii i zostały zaplanowane w niedzielę 29 sierpnia. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z błogosławieństwem chleba i dożynkowych wieńców, a później dalsze świętowanie w ograniczonym zakresie z powodu obowiązującego nadal stanu epidemii. Więcej szczegółów w późniejszym czasie.
 13. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8:30, 10:00, 12:00, 15:00 (Msza Święta transmitowana przez internet na profilu parafii).
 14. Serdeczne podziękowanie dla p. Sławomira Sosnowskiego i osób wspomagających za wykonanie okazałego, drewnianego stojaka, który znajduje się na dole w dzwonnicy i eksponuje stare serca dzwonów parafialnych wymienione na nowe w 2019 roku.
 15. W sobotę 24 lipca o godz. 11:00 w klasztorze Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Orliku na Kaszubach, Siostra Rozalia Modzelewska od Ognia Ducha Świętego złoży śluby wieczyste. W łączności duchowej dziękujemy Bogu za to powołanie do życia konsekrowanego z naszej wspólnoty parafialnej.
 16. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce. Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa. Abp Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).
 17. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających urlopy i przebywających na wakacjach, szczególnie naszych gości i życzymy dobrego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą (w ubiegłym tygodniu 18. osób przeżywało odwiedziny duszpasterskie). Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 lipca (wtorek) – Błogosławiony Czesław, prezbiter i dominikanin. Był mocno związany z Wrocławiem, gdzie spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu Świętego Dominika (wspomnienie dowolne).
 • 22 lipca (czwartek) – Święta Maria Magdalena. Uczennica Pana Jezusa, która swoje życie związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pańskim, ponieważ pierwsza zobaczyła pusty grób. Święty Augustyn nadał jej miano „apostołki apostołów” (święto).
 • 23 lipca (piątek) – Święta Brygida. Pochodziła ze Szwecji, żyła w XIV wieku. Założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych, które stanowią również dzisiaj inspirację dla wielu chrześcijan. Jest współpatronką Europy (święto).
 • 24 lipca (sobota) – Święta Kinga, dziewica. Żyła w XIII w. i pochodziła z Węgier. Prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu. Znana jako Pani Ziemi Sądeckiej. Kanonizowana przez Świętego Jana Pawła II w 1999 roku. Jest patronką polskiego samorządu terytorialnego.
 1. Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy oraz cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce każdego obdarować nieprzemijającym pokojem. Boże błogosławieństwo niech wspiera nas w kolejnym tygodniu wypoczynku i ciężkiej pracy, bo trwają wakacje i urlopy, ale również rozpoczynają się tegoroczne zbiory plonów.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa