Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
22 stycznia 2021 - Niedziela Słowa Bożego 24.01.2021 Papież Franciszek postanowił, że ... +++ 22 stycznia 2021 - Życzenia Funkcjonariuszy Mazowieckiej Policji +++ 19 stycznia 2021 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 17.01.2021 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 18 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 18.01.2021 – 24.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 stycznia 2021 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 +++ 13 stycznia 2021 - ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY 2021 +++ 13 stycznia 2021 - AP+ Wspieram Ewangelizację Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „B” 10.01.2021 Chrzest Święty jest przejściem z ... +++ 11 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.01.2021 – 17.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 7 stycznia 2021 - MODLITWA O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE +++ webdesign

1. Dzisiaj szesnasta niedziela w roku liturgicznym. Czytania mszalne przypominają o tym, że w naszym życiu ważne jest poznawanie przychodzącego Boga. Prośmy, abyśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego życia. Niech Bóg otacza swoją opieką rozpoczynające się już w tym tygodniu XXXI Światowe Dni Młodzieży, które noszą hasło zaczerpnięte z Ewangelii wg Świętego Mateusza „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

2. Pod hasłem „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata” rozpoczynamy dzisiaj XVII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa, obchodzony z inicjatywy MIVA Polska (międzynarodowa organizacja niosąca pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu). Za wstawiennictwem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących oraz Świętego Jana Pawła II – pielgrzyma świata i misjonarza wszystkich narodów, modlimy się o Bożą opiekę i bezpieczeństwo dla kierujących pojazdami oraz podróżujących drogami całego świata.

3. Za tydzień w niedzielę 24 lipca po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele, a później indywidualne pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy, a po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.

4. W środę 13 lipca br. przeżywaliśmy Pierwszą Rocznicę Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w parafii i rozpoczęliśmy Nawiedzenie w domach i rodzinach. Jest to dla nas szczególny czas łaski, ponieważ możemy osobiście porozmawiać z naszą Matką i Królową w czasie „doby nawiedzenia”. Jest to także dobra okazja, aby podziękować za wiele łask i błogosławieństw oraz przeprosić za zło i grzechy, a także modlić się w różnych intencjach. Wędrujący po naszej parafii wizerunek Matki Bożej jest obdarzony szczególną łaską, ponieważ został dotknięty przez Ikonę Nawiedzenia z Jasnej Góry. Dziękuję raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za przygotowanie i przeżycie tej uroczystości oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej piękna. Jednoczymy się duchowo z mieszkańcami Chojnowa, którzy obecnie przeżywają czas nawiedzenia. Kaganek wiary na ołtarzu ku czci Świętego Łukasza będzie nam przypominał o trwającym nawiedzeniu, a w godzinie Apelu Jasnogórskiego starajmy się rozważyć cząstkę Różańca w jedności z rodziną, która przyjmuje parafialny obraz Matki Bożej.

5. Już od jutra w Przasnyszu będziemy gościć 50. Ormian, zamieszkujących w Gruzji. Z myślą o wszystkich pielgrzymach, którzy mają nas odwiedzić, zaplanowano Dni w Diecezjach oraz Dekanatach, poprzedzające główne wydarzenia w Krakowie. Dzięki pomocy sponsorów, ludzi dobrej woli, władz samorządowych oraz licznej grupy wolontariuszy z dekanatu przasnyskiego, udało nam się zaplanować program siedmiu dni, podczas których pokażemy naszym gościom miasto i okolice, m.in. Rostkowo i Czernice Borowe oraz przybliżymy historię naszego patrona – Świętego Stanisława Kostki. W programie zaplanowaliśmy m.in. Grę Miejską pod nazwą “Podróże z K.O.S.T.K.Ą.” oraz liczne spotkania i koncerty. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Przasnysz w środę 20 lipca o godz. 19:00 na Rynku Miejskim, pielgrzymi zostaną oficjalnie przywitani koncertem zespołu Deus Meus & Mietek Szcześniak, a w niedzielę 24 lipca będzie możliwość wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym, organizowanym na terenie lotniska w Sierakowie przez Gminę Przasnysz i Powiat Przasnyski z udziałem zespołu Myslovitz, Moja Rodzina oraz Dr Plama. Dla naszych gości zaplanowaliśmy także wycieczkę do Warszawy oraz Dzień Sportu, w czasie którego m.in. przewidziano turniej gry w piłkę nożną. Organizatorzy serdecznie zapraszają nas wszystkich.

6. Ramowy plan spotkania w parafii Czernice Borowe, które odbędzie się w piątek 22 lipca:
15:00 – Msza Święta i Koronka do Bożego Miłosierdzia (kościół parafialny)
16:00 – przywitanie chlebem i solą oraz polonez w wykonaniu wolontariuszy
16:30 – poczęstunek (dyspensa od pokarmów mięsnych)
17:00 – koncert ewangelizacyjny zespołu Dekalog
18:00 – korowód poloneza – nauka dla wszystkich obecnych
18:30 – koncert pieśni w wykonaniu Czernickiego Koła Emerytów i Rencistów
19:00 – prezentacja stoiska kurpiowskiego (gry planszowe, muzyka, wycinanki, artykuły do kupienia)
20:00 – wieczór słowiański przy ognisku na łące przy stawie
21:00 – Apel Jasnogórski (zakończenie).
Imprezy towarzyszące: przejazdy drezynami, stoisko z serami regionalnymi, turniej łucznictwa i pokaz konny, szkicowanie portretów. Więcej szczegółów organizacyjnych na stronie internetowej naszej parafii.

7. Trwają zapisy do udziału w 35. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Miłosierni jak Ojciec” nawiązuje do Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Od wielu lat jest również możliwość udziału w tzw. „pielgrzymce duchowej”.

8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w pielgrzymce autokarowej dnia 27.08.2016 r. (sobota) do Torunia i Obór. W programie zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz nawiedzenie kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II, a później modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach o godz. 15:00 i błogosławieństwo chorych. Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł. Zapisy razem z wpłatą do 10 sierpnia br. przyjmuje p. Danuta Adamska – Obrębiec, telefon: 605.290.593 oraz p. Jan Pikus – Czernice Borowe, telefon: 23.674.62.44.

9. Jest także możliwość udziału w pielgrzymce do Lichenia, która odbędzie się w sobotę 30 lipca br. na Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe. Wyjazd o godz. 5:30 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy razem z wpłatą przyjmuje do dnia 20 lipca p. Danuta Adamska – Obrębiec, telefon: 605.290.593 oraz p. Wojciech Krzykowski – Chojnowo, telefon: 503.014.189. Organizatorzy zachęcają i zapraszają do wspólnego pielgrzymowania modlitewnego w intencji trzeźwości.

10. KOMUNIKAT BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE POPARCIA INICJATYWY USTAWODAWCZEJ USTAWY O OGRANICZENIU HANDLU W NIEDZIELĘ: Z inicjatywy ludzi świeckich zarejestrowano w Sejmie Społeczny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Działania Komitetu poparły różne podmioty życia społecznego, związki zawodowe oraz niektóre organizacje branżowe pracodawców i pracobiorców. Jest także poparcie ze strony Konferencji Episkopatu Polski. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę ponad milion osób, głównie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele i dni świąteczne. W związku z tym zwracam się z prośbą o wsparcie działań Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zwłaszcza w zbieraniu podpisów pod projektem Ustawy, która przywraca niedzielę wolną od pracy zarobkowej, by stała się czasem odpoczynku i odrodzenia więzi rodzinnych i społecznych – dniem przeznaczonym dla Boga i dla rodziny. Wszystkim, włączającym się w to przedsięwzięcie oraz popierającym je własnym podpisem, z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

11. Na stoliku z prasą znajduje się bezpłatna „Gazeta Pielgrzyma”, która została przygotowana przez redakcję Kuriera Przasnyskiego. Dziękujemy za przekazanie 100 egzemplarzy dla naszej parafii.

12. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli p. Halina i Zygmunt Kuskowscy z Kuskowa. Bóg zapłać.

13. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym wypraszamy dar życia wiecznego, szczególnie w modlitwie wypominek.

14. We wtorek 12 lipca w godzinach nocnych zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 67 lat abp senior diecezji radomskiej Zygmunt Zimowski. Pełniąc funkcję przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia, współpracował z trzema papieżami ostatnich lat. Niech po trudach pasterskiej posługi spoczywa w pokoju. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 lipca (środa) – Błogosławiony Czesław, prezbiter i dominikanin, który był bardzo mocno związany z Wrocławiem. Tam spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu.

• 22 lipca (piątek) – Święta Maria Magdalena. Uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

• 23 lipca (sobota) – Święta Brygida. Pochodziła ze Szwecji, żyła w XIV wieku. Założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych, które stanowią również dzisiaj inspirację dla wielu chrześcijan. Jest współpatronką Europy.

16. Chrześcijanin ma obowiązek równocześnie być Martą i Marią. Żadna praca nie zwalnia nas z od słuchania słowa Bożego i modlitwy. Również modlitwa nie daje nam prawa do ignorowania pracy. Praca i modlitwa to pewna całość chrześcijańskiego życia. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego