Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. „Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego” (Łk 10, 38-42). Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne. Dzisiejsza Eucharystia to kolejna okazja, aby pośród codziennego zabiegania zatrzymać się przy Jezusie i wsłuchać w Jego słowo, które daje trwałą pociechę.
 2. Dzisiaj przez całą niedzielę jest obecny wśród nas ksiądz Łukasz Gach, który już gościł w naszej parafii. Obecnie jest wikariuszem w parafii pw. Świętego Wojciecha w Raciążu. Ksiądz Łukasz do ubiegłego roku pełnił funkcję Kierownika Trasy w czasie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Dziękujemy za pouczającą homilię, posługę w konfesjonale oraz wspólną modlitwę, a także życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Czernickiej, szczególnie teraz w czasie wakacyjnego urlopu.
 3. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca, przed Mszą Świętą o godz. 10:00, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października.
 4. W przyszłą niedzielę 24 lipca, na rozpoczęcie XXIII Tygodnia Świętego Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów, które będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przed dzwonnicą, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 5. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu zaprasza w piątek 22 lipca br. na uroczyste obchody Święta Policji z okazji 103. rocznicy powstania Policji Państwowej. O godz. 12:30 w Kościele Farnym zostanie odprawiona Msza Święta. O godz. 14:00 uroczysty Apel na placu przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji przy ulicy Świerkowej 5 oraz wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.
 6. W dniach 22-23 lipca przed sześcioma laty gościliśmy w naszym dekanacie grupę młodzieży ormiańskiej z Gruzji w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, których hasłem były słowa jednego z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W tym czasie również przybył do naszej ojczyzny papież Franciszek. To były piękne i historyczne dni, które wspominamy z modlitwą i wzruszeniem. Przede wszystkim spotkanie w naszej parafii, które rozpoczęliśmy podniosłą liturgią Mszy Świętej sprawowanej w obrządku ormiańskim oraz świętowanie na placu przy plebanii i łące nad stawem, gdzie została przedstawiona inscenizacja z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 7. Rozpoczynają się zapisy do duchowego udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Powróćmy na Eucharystię”, nawiązuje do trwającego roku liturgicznego i trzyletniego programu duszpasterskiego w Kościele w Polsce.
 8. Gratulujemy Panu Organiście Adrianowi, który wczoraj obronił pracę magisterską na ocenę bardzo dobrą i tym samym uwieńczył pięcioletni wysiłek intelektualny, kończąc z najwyższą notą studia wyższe. Z Bożym błogosławieństwem życzymy spełnienia dalszych planów życiowych.
 9. W ubiegłym tygodniu zostały przeprowadzone prace związane z pierwszym etapem ułożenia kostki na parkingu za cmentarzem parafialnym z dofinansowaniem funduszu sołeckiego z bieżącego roku. Pozostają jeszcze niewielkie prace kosmetyczne i dalsze utwardzanie w następnych latach w miarę możliwości finansowych. W imieniu naszej parafii i wszystkich korzystających dziękuję Panu Wójtowi Gminy Borowe za okazaną życzliwość i pomoc, Panom Radnym Gminnym miejscowości Czernice Borowe, a także poszczególnym Sołectwom z Panami Sołtysami na czele za przyznane środki finansowe.
 10. Dziękuję za podarowane fiołki w doniczkach, które znajdują się na ołtarzach bocznych naszej świątyni.
 11. W ubiegłą niedzielę zakończyło się uzupełnianie pamiątek Mszy Świętej w książeczce pt. „Szukając Mesjasza”, które dzieci z klasy trzeciej otrzymywały w każdą niedzielę po zakończeniu Mszy Świętej tym roku szkolnym i katechetycznym. Gratulujemy tym dzieciom, które zebrały najwięcej tych pamiątek.
 12. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8:30, 10:00, 12:00, 15:00 (Msza Święta transmitowana przez Internet na profilu parafii).
 13. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających urlopy i przebywających na wakacjach, szczególnie naszych gości i życzymy dobrego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą (w ubiegłym tygodniu 20. osób przeżywało odwiedziny duszpasterskie). Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 lipca (środa) – Błogosławiony Czesław, prezbiter i dominikanin. Był mocno związany z Wrocławiem, gdzie spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu Świętego Dominika (wspomnienie dowolne).
 • 22 lipca (piątek) – Święta Maria Magdalena. Uczennica Pana Jezusa, która swoje życie związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pańskim, ponieważ pierwsza zobaczyła pusty grób. Święty Augustyn nadał jej miano „apostołki apostołów” (święto).
 • 23 lipca (sobota) – Święta Brygida. Pochodziła ze Szwecji, żyła w XIV wieku. Założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych, które stanowią również dzisiaj inspirację dla wielu chrześcijan. Jest współpatronką Europy (święto).
 1. Jesteśmy wspólnotą wierzących, których Bóg zaprasza do bliskości ze sobą. Każda Eucharystia jest najlepszą okazją do okazania tej bliskości. Boże błogosławieństwo niech wspiera nas w kolejnym tygodniu wypoczynku i ciężkiej pracy, bo trwają wakacje i urlopy, ale również rozpoczynają się tegoroczne zbiory plonów.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa