Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym zachęca nas, aby pamiętać o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Ten czas niech sprzyja nam w umocnieniu jedności z Bogiem, pogłębieniu wiary i naszemu nawróceniu. Temu służy przede wszystkim niedzielna Eucharystia.

2. Pod hasłem „Z wiarą niesiemy Chrystusa światu” rozpoczynamy dzisiaj 14. Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa, obchodzony w dniach 21-28 lipca br. z inicjatywy MIVA Polska (międzynarodowa organizacja niosąca pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu). Za wstawiennictwem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących oraz bł. Jana Pawła II – pielgrzyma świata i misjonarza wszystkich narodów, w czasie tego tygodnia modlimy się o Bożą opiekę i bezpieczeństwo dla kierujących pojazdami i podróżujących po drogach Polski i całego świata.

3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych według zwyczaju parafialnego, tzn. modlitwa w kościele, a później indywidualne pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy, a po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”. W ubiegłym roku dzięki ofiarom przekazanym z tej akcji zostało zakupionych 39 samochodów, 1 ambulans, 8 motocykli, 32 rowery dla katechistów, 1 silnik do łodzi i 1 łódź motorowa. Te środki transportu już służą polskim misjonarzom w krajach Afryki, Oceanii, Ameryki Łacińskiej oraz w Azji.

4. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00, gościmy w naszym kościele p. Dominika Molewskiego – absolwenta wydziału muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który pełni posługę organisty w parafii Świętego Józefa w Ciechanowie. Nasz Gość swoją obecnością i muzyką organową ubogaci przebieg liturgii Mszy świętej, a później wykona kilka dodatkowych utworów. Zapraszamy.

5. Nadal trwają zapisy do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Jak co roku też od wielu lat, jest również możliwość udziału w tzw. „pielgrzymce duchowej”. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.

6. W dniu 23 lipca br. w stolicy Brazylii Rio de Janeiro rozpoczną się 28. Światowe Dni Młodzieży, którym przyświeca hasło z Ewangelii Świętego Mateusza „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19) Siedmioro młodych ludzi i czterech księży z diecezji płockiej już uczestniczą w tym niezwykłym wydarzeniu w życiu Kościoła, które zakończy 28 lipca Eucharystią z udziałem papieża Franciszka.

7. W środę 24 lipca swoje święto przeżywa policja państwowa, która została utworzona 94 lata temu właśnie tego dnia 1919 roku i ponownie powołana do istnienia w roku 1991. Wszystkim policjantom i policjantkom, a także pracownikom Policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej policji.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 lipca (poniedziałek) – Święta Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Pierwsza zobaczyła pusty grób Zmartwychwstałego Pana.

• 23 lipca (wtorek) – Święta Brygida, patronka Europy, założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych.

• 24 lipca (środa) – Święta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu.

• 25 lipca (czwartek) – Święty Jakub Apostoł, który został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po świętym Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. W 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.

• 25 lipca (czwartek) – Święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących. Orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.

• 26 lipca (piątek) – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy bardziej niż zwykle o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa