Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
22 stycznia 2021 - Niedziela Słowa Bożego 24.01.2021 Papież Franciszek postanowił, że ... +++ 19 stycznia 2021 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 17.01.2021 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 18 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 18.01.2021 – 24.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 stycznia 2021 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 +++ 13 stycznia 2021 - ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY 2021 +++ 13 stycznia 2021 - AP+ Wspieram Ewangelizację Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „B” 10.01.2021 Chrzest Święty jest przejściem z ... +++ 11 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.01.2021 – 17.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 7 stycznia 2021 - MODLITWA O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE +++ 7 stycznia 2021 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2021 +++ webdesign

1. Dzisiaj siedemnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Trwają wakacje i urlopy, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, ponieważ rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy rolników. Bądźmy wdzięczni Bogu za plony ziemi oraz szanujmy żywność, bo na świecie są ludzie, którzy umierają z głodu. Płonie kaganek wiary i trwa nawiedzenie rodzin w naszej parafii przez obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

2. Od minionej środy trwają też XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek 26 lipca nastąpi oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodniczyć im będzie papież Franciszek. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Szczególnie módlmy się za czteroosobową grupę młodzieży z naszej parafii, która jutro o świcie wyjedzie do Krakowa razem z całą grupą 90. osób z dekanatu przasnyskiego i dzierzgowskiego. W środę 27 lipca o godz. 16:00 w całej diecezji zadzwonią dzwony, ponieważ będzie to godzina przybycia Ojca Świętego do naszej Ojczyzny.

3. Dzisiaj w ramach Dni w Diecezjach i Dekanatach przeżywany jest Dzień Rodziny. O godzinie 12:00 w przasnyskiej farze zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Pielgrzymów, a o godz. 15:00 w Sierakowie na terenie lotniska aeroklubu rozpocznie się Piknik Rodzinny, z udziałem zespołu Moja Rodzina, Dr Plama oraz gwiazdy wieczoru zespołu Myslovitz, który zagra koncert o godz. 20:00.

4. Razem z Radą Duszpasterską dziękujemy całej parafii oraz naszym dobroczyńcom i wszystkim, którzy przyczynili się do okazania świadectwa wiary i naszej gościnności w ubiegły piątek, kiedy mieliśmy okazję spotkać się z grupą młodzieży ormiańskiej z Gruzji oraz uczestniczyć w liturgii Mszy Świętej sprawowanej w obrządku ormiańskim, a później świętować na placu przy plebanii i łące nad stawem.

5. Kończy się 17. Ogólnopolski Tydzień Modlitw Świętego Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata” z inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.

6. Nadal trwają zapisy do udziału w 35. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Miłosierni jak Ojciec” nawiązuje do Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Od wielu lat jest również możliwość udziału w tzw. „pielgrzymce duchowej.

7. Spotkanie organizacyjne z księdzem Mariuszem Przybyszem – przewodnikiem Grupy Złotej dla pielgrzymów z dekanatu przasnyskiego odbędzie się dnia 2 sierpnia (wtorek) o godz. 17:00 w parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

8. Pielgrzymka do Lichenia na Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe odbędzie się w sobotę 30 lipca br. Wyjazd o godz. 5:30 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Organizatorzy proszą o punktualność.

9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w pielgrzymce autokarowej dnia 27.08.2016 r. (sobota) do Torunia i Obór. W programie zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz nawiedzenie kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II, a później modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach o godz. 15:00 i błogosławieństwo chorych. Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł. Zapisy razem z wpłatą do 10 sierpnia br. przyjmuje p. Danuta Adamska – Obrębiec, telefon: 605.290.593 oraz p. Jan Pikus – Czernice Borowe, telefon: 23.674.62.44. Są jeszcze wolne miejsca.

10. Firma OKO – LUX zaprasza na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego w ramach profilaktyki jaskry i zaćmy, które odbędzie się we wtorek 26 lipca od godziny 9:00 do 11:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej, w Czernicach Borowych.

11. Przy współpracy z Urzędem Gminy rozpoczęły się prace przy wymianie pomnika na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dziękujemy za tę inicjatywę i pozyskanie środków materialnych. Przy tej okazji proszę o zadbanie o estetykę i trwałość grobów bliskich zmarłych, szczególnie tych z odległych czasów i dziękuje tym, którzy taką troskę wykazują.

12. W ostatnim czasie parafia zakupiła ornat z oficjalnym logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, w którym Mszę Świętą odprawiał ksiądz Anton w czasie wizyty naszych Gości z Gruzji. Zostanie on poświęcony w najbliższym czasie i będzie pamiątką tego wielkiego wydarzenia.

13. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz parafii złożyła p. Dorota Kamińska z Żeber. Bóg zapłać.

14. Dzisiaj swoje święto przeżywa policja państwowa, która została utworzona 97 lat temu 24 lipca 1919 roku i ponownie powołana do istnienia w roku 1991. Wszystkim policjantkom i policjantom, a także pracownikom policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej policji. Szczęść Boże w codziennym życiu.

15. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów, szczególnie naszych gości i życzymy dobrego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzisiaj modlimy się za zmarłych nagle, niespodziewanie i tragicznie w wypadkach drogowych i katastrofach komunikacyjnych.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 lipca (niedziela) – Święta Kinga, dziewica. Żyła w XIII w. i pochodziła z Węgier. Prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu. Znana jako Pani Ziemi Sądeckiej. Kanonizowana przez Świętego Jan Paweł II w 1999 roku.

• 25 lipca (poniedziałek) – Święty Jakub Apostoł, zwany Starszym lub Większym. Był bratem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty i jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską w 44 roku.

• 25 lipca (poniedziałek) – Święty Krzysztof, męczennik z III wieku. Jego imię oznacza „niosący Chrystusa”. Patron kierowców i podróżujących oraz orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.

• 26 lipca (wtorek) – Święci Anna i Joachim. Rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.

• 29 lipca (piątek) – Święta Marta. Była siostrą Łazarza i Marii, a swoją postawą ukazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga. Jest patronką pracowników hotelowych, kucharek i gospodyń domowych.

17. Pamiętajmy o wytrwałej modlitwie, do której zachęca nas usłyszane dziś Słowo Boże. Niech błogosławieństwo Boga Ojca Miłosierdzia umacnia nas w kolejnym tygodniu naszego życia, który będzie czasem rozpoczynających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i prac przy zbiorach plonów na naszych polach. Jednoczymy się duchowo z mieszkańcami Chojnowa, którzy przeżywają swoje Dni Nawiedzenia, szczególnie o 21:00 w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego