Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku liturgicznym i pierwsza w miesiącu sierpniu. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów podążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pielgrzymie szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym pośrednikiem w tej modlitwie jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W pierwszą niedzielę miesiąca, na zakończenie Mszy świętej o godzinie 10:00, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla całej asysty i dziewcząt sypiących kwiatkami oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00, naszym gościem będzie p. Wojciech Nadratowski, który pełni posługę organisty w parafii Ducha Świętego w Węgrzynowie. Nasz Gość swoją obecnością i muzyką organową ubogaci przebieg liturgii Mszy świętej, a później wykona kilka dodatkowych utworów. Serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek 6 sierpnia Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na Górze Tabor, gdy Jezus ukazał swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W Kościele to święto obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. W tym dniu również przypada doroczny odpust w parafii Grudusk z uroczystą Sumą o godzinie 12:00.

5. Również we wtorek 6 sierpnia w godzinach porannych z Tumskiego Wzgórza w Płocku wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze pod hasłem „Kto wierzy nigdy nie jest sam”. W czasie dziewięciu dni będziemy wspierać utrudzonych pielgrzymów poprzez okolicznościowe modlitwy i Apel Jasnogórski w ramach pielgrzymki duchowej, w czasie każdej Mszy świętej o godzinie 16:30 w dni powszednie (wyjątkiem będzie najbliższa sobota – Msza święta o godz. 9:00), a w niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00. W najbliższą niedzielę przed Mszą świętą o godzinie 10:00, ofiarujemy Różaniec w intencji całego pielgrzymkowego dzieła, który poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, gdyż jest to druga niedziela miesiąca. Z naszej parafii czynnie weźmie udział w pielgrzymce 6 osób, a w sposób duchowy będzie pielgrzymowało 29 osób.

6. Po raz drugi Parafialny Zespół Caritas razem z Caritas Diecezji Płockiej przy współpracy z GOPS Czernice Borowe rozpoczyna akcję pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”, która od początku sierpnia trwa w całej Polsce (5. edycja). Głównym celem tej akcji jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci naszej parafii z rodzin w trudnej sytuacji. Do plecaka można włożyć różne artykuły szkolne przeznaczone dla dzieci z klas 0–3. Najlepiej jeśli będą to piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, plastelina oraz przybory geometryczne. Jeśli ktoś z nas chciałby pomóc, to proszę o kontakt w zakrystii po każdej Mszy świętej.

7. Bardzo dziękuje mieszkańcom Chojnowa za zebrane ofiary na zakup nowego chodnika do kościoła, który zostanie sprowadzony w najbliższym czasie.

8. Caritas Diecezji Płockiej organizuje wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych, które odbędą się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas w Popowie n/Bugiem k. Wyszkowa, w dniach 26 sierpnia – 2 września br. Dodatkowe informacje i zapisy w sekretariacie Caritas w Płocku przy ulicy Sienkiewicza 34. Numer telefonu: (24) 267.82.40.

9. Dzisiejsza niedziela znosi liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, który jest patronem wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

10. W sobotę ubiegłego tygodnia 27 lipca, w wieku 60 lat zmarł ksiądz Marek Piotrowski, proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła w Woźnikach k. Płocka. Pogrzeb miał miejsce we wtorek 30 lipca w rodzinnym Pułtusku. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 sierpnia (czwartek) – Święty Dominik kapłan, założyciel Zakonu Dominikanów, którego zadaniem jest głoszenie Ewangelii poprzez słowo i świadectwo życia.

• 9 sierpnia (piątek) – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), filozof i karmelitanka, która urodziła się we Wrocławiu w rodzinie żydowskiej, a później przyjęła chrzest. Zamordowana przez hitlerowców w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942 r. Kanonizowana przez błogosławionego Jana Pawła II w 1998 roku, a rok później ogłoszona współpatronką Europy.

• 10 sierpnia (sobota) – Święty Wawrzyniec diakon, poniósł śmierć męczeńską w 258 roku podczas prześladowania chrześcijan za cesarza Waleriana.

• Sobota 11 sierpnia – święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa