Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku liturgicznym. W słowie Bożym słyszymy o sprawiedliwości. Kohelet ukazuje nam, że każdy człowiek jest równy wobec przemijania, a Święty Paweł przypomni, że w Chrystusie jesteśmy równi w godności dzieci Bożych.
 2. Rozpoczęliśmy sierpień, który jest miesiącem abstynencji. Będąc uczniami Chrystusa podejmujmy to wyzwanie w trudzie osobistego doskonalenia oraz w trosce o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenia połączone z darem modlitwy przyczynią się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będą wsparciem dla ludzi dotkniętych problemem alkoholowym.
 3. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12: 00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” i służby liturgicznej.
 4. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Będzie to Różaniec w intencji Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę, szczególnie w intencji pielgrzymów z naszej parafii.
 5. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 w ramach 7. edycji wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną naszym gościem będzie p. Maciej Olszewski. Urodził się w Grudusku, choć zamieszkuje w Ciechanowie. Przygodę z gitarą i śpiewem rozpoczął mając 17 lat w zespole młodzieżowym parafii pw. Świętego Piotra Apostoła w Ciechanowie. Jest samoukiem. W latach 90-tych założył zespół „Izrael” istniejący również przy parafii Świętego Piotra Apostoła w Ciechanowie. Zespół uczestniczył w wielu przeglądach religijnych, między innymi: w Elblągu, Bartoszycach i Glinojecku zdobywając główne nagrody i wyróżnienia. Obecnie po 15. latach przerwy powrócił do pasji śpiewu i grania będąc czynnym uczestnikiem Eucharystii w kaplicy szpitalnej w Ciechanowie. Tam zwykle w każdą niedzielę możemy spotkać p. Macieja i posłuchać jego pieśni i piosenek religijnych wykonywanych przy akompaniamencie gitary. Patronat medialny Katolickie Radio Diecezji Płockiej oraz Płocka Edycja Gościa Niedzielnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. We wtorek 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego, które w Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. W tym dniu parafia Grudusk obchodzi uroczystość odpustową z Sumą o godzinie 12:00.
 7. Tego dnia o godz. 6:00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Płocku Radziwiu rozpocznie się 38. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę, która będzie trwała do 14 sierpnia pod hasłem „Mocni Bożym Duchem”, nawiązującym do Roku Duszpasterskiego Kościoła w Polsce.
 8. Na trasie pielgrzymki będą wędrowały 2 osoby z naszej parafii, a 50 osób będzie uczestniczyć duchowo. W dni powszednie jednoczymy się w szczególny sposób z pielgrzymami w czasie Mszy Świętej o godzinie 16:30, a później Apel Jasnogórski. Przewodnikiem grupy Złotej obejmującej dekanat przasnyski, makowski i dzierzgowski będzie ksiądz Jakub Kępczyński – wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie.
 9. Parafialny Odział Akcji Katolickiej w Czernicach Borowych zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Działdowa i Obór w sobotę 21 września b Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7:30. W Działdowie nawiedzenie hitlerowskiego obozu zagłady, w którym zostali zamordowani dwaj płoccy biskupi: Antoni Julian Nowowiejski i Leon Wetmański, Eucharystia, zwiedzanie sanktuarium Męczenników Działdowskich. Ok. godz.12:00 wyjazd do Obór. godz.13:30 przyjazd do Obór i czas wolny, godz.15:00 błogosławieństwo chorych, ok.17:30-18:00 wyjazd z Obór i godz. 20:00 — przyjazd do Czernic Borowych. Koszt uczestnictwa 45 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do dnia 20 sierpnia br. przyjmują: p. Danuta Adamska tel. 605 290 593 i p. Jan Pikus tel. 23 674 62 44.
 10. Proszę dbać o porządek na grobach bliskich zmarłych oraz ich otoczenia. Przypominam też o segregowaniu śmieci z cmentarza, a także o zgłaszaniu wszystkich prac wykonywanych na terenie cmentarza.
 11. Dziękujemy Paniom z Kuskowa, które w sobotę podjęły się trudu sprzątania kościoła i dzwonnicy z otoczeniem.
 12. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i naszych gości. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników. Prosimy o wytrwałość dla pielgrzymów wyruszających na Jasną Górę, szczególnie z naszej diecezji i z naszej parafii.
 13. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich proboszczów. Wspominamy moich żyjących i zmarłych poprzedników, którzy pracowali w naszej parafii, wzywając orędownictwa Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 4 sierpnia (niedziela) – Święty Jan Maria Vianney. Żył w latach 1786–1859. Prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów.
 • 8 sierpnia (czwartek) – Święty Dominik. Wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się
  w ówczesnej Europie herezje. Założył Zakon Kaznodziejski, zwany Dominikanami.
 • 9 sierpnia (piątek) – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Męczennica z tragicznych czasów II wojny światowej i patronka Europy. Dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także niedokończonym traktatem teologicznym pt. „Wiedza krzyża”. Zginęła w komorze gazowej w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942 roku (święto).
 • 10 sierpnia (sobota) – Święty Wawrzyniec. Diakon i męczennik Kościoła rzymskiego z III wieku, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła (święto).
 1. Podczas tej Mszy Świętej zostaliśmy obdarowani bogactwem nieprzemijającym, którym jest Słowo i Ciało Pańskie. Tak obdarowani idźmy z Bożym błogosławieństwem, aby pośród marności tego świata, szerzyć wartości ewangeliczne. Pamiętajmy o 75.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i męczeńskiej śmierci ofiar terroru hitlerowskiego, zamordowanych w Pomiechówku.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa