Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dwudziesta niedziela zwykła w roku Kościoła, którą dzisiaj przeżywamy, kieruje do nas w liturgii słowa wielkie przesłanie, że Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie. Zechciejmy przyjąć to słowo z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z ludźmi, do których jesteśmy posłani.

2. Dzisiaj odpust w parafii Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którą przeżywaliśmy w piątek 15 sierpnia. Uroczystą Mszę Świętą o godzinie 12:00 odprawi biskup Roman Marcinkowski. Przypominam, że w naszym kościele nie będzie dzisiaj Mszy Świętej o godzinie 12:00.

3. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką sakralną i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00, naszym gościem będzie p. Jan Nieliwodzki – akordeonista z Przasnysza, który swoją posługą muzyczną wspierał organizację trzech rodzinnych pikników parafialnych. Dzisiaj również po zakończeniu Mszy Świętej wykona dla nas kilka pieśni i piosenek religijnych. Zapraszamy.

4. Za trzy tygodnie w niedzielę 7 września br. dożynki parafialne, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca. O godzinie 12:00 Msza Święta z poświęceniem dożynkowych wieńców i procesją eucharystyczną. Już dziś zapraszam całą parafię do modlitwy dziękczynnej i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych wykonują mieszkańcy ulic Kościelnej, Sadowej, Dolnej, Jasnej i Krótkiej.

5. W całej Polsce po raz szósty, a w naszej diecezji i w naszej parafii po raz trzeci trwa akcja dobroczynna prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Jest jeszcze możliwość wsparcia tego dzieła bezinteresownej pomocy wobec dzieci z naszej parafii.

6. W sobotę 23 sierpnia przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, który został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony w Warszawie dopiero w roku 2011. W naszym Narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Tego dnia módlmy się o błogosławione owoce ich życia i cierpienia dla przyszłych pokoleń.

7. W czwartek 14 sierpnia zakończyła się 33. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Mszę Świętą o godzinie 9:00 sprawował biskup Piotr Libera. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim pielgrzymom, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej, którą prowadził ks. Radosław Dąbrowski za podjęty trud tegorocznego pielgrzymowania. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom duchowym.

8. Informacja Oddziału Parafialnego Akcji Katolickiej. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy wyrusza w czwartek 21 sierpnia br. o godzinie 23:00 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Organizatorzy proszą o punktualność. Zabieramy ze sobą modlitewniki, śpiewniki, niezbędne lekarstwa. Wyżywienie we własnym zakresie. Program pielgrzymki będzie podany w autokarze. Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej parafii.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na rzecz prowadzonych w parafii remontów i inwestycji złożyła p. Bożena Tyczyńska z Chojnowa oraz p. Zofia Kamińska z Zembrzusa. Bóg zapłać.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 sierpnia (środa) – Święty Bernard (1090-1153). Opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”. Był on również wielkim czcicielem Matki Bożej. To jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”, zwanej „Modlitwą Świętego Bernarda”.

• 21 sierpnia (czwartek) – Święty Pius X (1835-1914). Papież, który odrodził życie eucharystyczne, m.in. pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą. Dlatego nazywano go „papieżem dzieci”.

• 22 sierpnia (piątek) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryje jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa