Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

14 października 2021 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 10.10.2021 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 13 października 2021 - Interesujący film na jesień +++ 12 października 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Nikodema Hajcelmana 10.10.2021 +++ 11 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.10.2021 – 17.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 października 2021 - 21. Dzień Papieski 10.10.2021 +++ 7 października 2021 - Kapliczka Świętego Rocha już poświęcona 19 września br., po mszy świętej ... +++ 7 października 2021 - Krzesła w prezbiterium po renowacji 17.09.2021 +++ 4 października 2021 - 70. rocznica urodzin Pani Krystyny Karolewskiej 02.10.2021 +++ 4 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 04.10.2021 – 10.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 4 października 2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 03.10.2021 Dzisiaj dwudziesta siódma niedziel ... +++ webdesign
 1. Dziś dwudziesta niedziela w roku liturgicznym. „Moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić”, słyszymy te słowa w pierwszym czytaniu z księgi proroka Izajasza. Bóg nas wszystkich powołuje do wspólnoty ze sobą i powołuje do zbawienia. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności swojemu powołaniu.
 2. Serdecznie witamy w naszej parafii księdza Andrzeja Wychuckiego, który dzisiaj razem z nami modli się w czasie Mszy Świętych o godz. 10:00 i 12:00 oraz kieruje do nas słowo Boże. Ksiądz Andrzej od wielu lat jest proboszczem w diecezji Saskatoon (środkowo – zachodnia Kanada), od kilku lat pracuje w parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Brał udział w ostatniej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Dziękujemy za ponowną obecność w naszej parafii oraz życzymy opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej daleko od Ojczyzny.
 3. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godz. 10:00 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę każdego miesiąca od maja do października.
 4. Również dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 w ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną, naszym gościem będzie p. Maciej Kacprzak. Urodził się w 1993 roku w Ciechanowie, ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Mławie oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie w klasie akordeonu mgr. Dariusza Dzięgielewskiego. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in. w Wiedniu, Puli, Sanoku, Gdańsku, Mławie, Solcu-Zdroju. Pracował pod okiem najwybitniejszych akordeonistów z Polski, Finlandii, Francji, Niemiec i Włoch. Od 2013 roku jest aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego Trójmiasta. Od 2015 roku jest przewodniczącym Koła Naukowego Akordeonistów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie jest studentem ostatniego roku studiów na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej i dra Pawła Zagańczyka. Serdecznie zapraszamy.
 5. Z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dzisiaj odbędzie się odpust w parafii Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie połączony z 50. rocznicą utworzenia parafii. O godzinie 12:00 uroczystą Mszę Świętą koncelebrowaną odprawi arcybiskup Stanisław Gądecki – metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Niedzielną uroczystością rozpoczęte zostaną także uroczystości związane z 450. rocznicą śmierci Świętego Stanisława Kostki (1550-1568).
 6. Dzisiaj wyrusza Pierwsza Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, która zakończy się w sobotę 26 sierpnia br. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Organizatorem pielgrzymki jest parafia pw. Świętego Wojciecha w Przasnyszu, a uczestniczy w niej 60 osób, a 5 osób jest z naszej parafii. Wszystkim pielgrzymom rowerowym życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
 7. W tym tygodniu wspiera nas szczególne wstawiennictwo Matki Bożej, która 22 sierpnia kończy nawiedzenie domów i rodzin naszej parafii w Jasnogórskim Wizerunku Czarnej Madonny. Dlatego w tego dnia o godz. 16:30 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynno – błagalna z okazji zakończenia dzieła nawiedzenia.
 8. We wtorek 22 sierpnia nasze myśli kierujemy do Najświętszej Maryi Panny, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową Polski. Maryi Królowej będziemy polecać naszą Ojczyznę, naszą parafię, nasze rodziny i sprawę trzeźwości naszego narodu.
 9. W sobotę 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i choć nie jest to „święto nakazane”, to warto jeszcze raz podziękować Bogu za dar naszej Matki, która w lipcu 2015 r. nawiedziła naszą parafię w Jasnogórskiej Ikonie, a obecnie kończy peregrynację domów i rodzin w parafii. Msze Święte o godzinie 10:00 i 16:30.
 10. Tego dnia odbędą się główne uroczystości 300 – lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej koronami papieża Klemensa XI. Będzie to również 60. rocznica rozpoczęcia Nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej po parafiach w Polsce. O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski oraz władz państwowych, której będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię wygłosi abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Podczas Mszy Świętej nastąpi odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
 11. W środę 23 sierpnia, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow (1939 r.), obchodzimy ustanowiony w 2008 roku przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji będziemy się modlić za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
 12. Biskup Płocki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Przasnyski oraz Samorząd Gminy Przasnysz zapraszają na Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Ziemi Przasnyskiej, które odbędą się za tydzień w niedzielę 27 sierpnia w Sierakowie. O godzinie 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta, połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12:00. Więcej informacji na plakatach i w internecie.
 13. W niedzielę za dwa tygodnie 3 września planujemy dożynki w naszej parafii połączone z dziękczynieniem miejscowości Czernice Borowe za dar Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego oraz zakończeniem parafialnego dzieła Nawiedzenia. O godzinie 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem wieńców dożynkowych i procesją eucharystyczną, ponieważ będzie to pierwsza niedziela miesiąca. Przed Mszą Świętą z plebanii do kościoła zostanie przyniesiony Obraz Jasnogórski. Razem z Radą Duszpasterską zapraszamy całą parafię do modlitwy dziękczynnej i prosimy poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej, Jasnej i Krótkiej.
 14. Za tydzień w niedzielę 27 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się jeszcze jedno wakacyjne spotkanie nie tylko z muzyką sakralna. Naszymi gośćmi będą: p. Łukasz Szajewski i p. Łukasz Motyka w duecie klarnetowym. Więcej na temat naszych gości w następną niedzielę. Serdecznie zapraszamy.
 15. W całej Polsce po raz ósmy, a w naszej diecezji i w naszej parafii po raz szósty trwa akcja dobroczynna pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas przy współpracy z Caritas Diecezji Płockiej, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej oraz dzieci, które są zaangażowane w życie duszpasterskie parafii. Jest możliwość wsparcia tego dzieła bezinteresownej pomocy wobec 15. dzieci z naszej parafii.
 16. Dziękujemy naszej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim organizatorom pikniku pod hasłem „I ty możesz udzielić pierwszej pomocy”, który odbył się wczoraj i przyniósł nam sporo wiedzy na temat ratownictwa medycznego i sporo emocji pomimo trochę niesprzyjającej pogody.
 17. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ
  I WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO. Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!
  Od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to zawsze w postawie dziękczynienia Stwórcy za to, że pobłogosławił ich pracy i ziemia wydała plon. Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są ukoronowaniem żniwnego trudu wielu ludzi, a zwłaszcza rolników. W bieżącym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w 100 rocznicę objawień fatimskich i w Rok Świętego Brata Alberta. Ten nasz święty Rodak, zostawił nam piękne przesłanie: „Powinno się być dobrym jak chleb, który dla każdego leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”. Jakże te słowa są dzisiaj aktualne. Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Sierakowie k. Przasnysza, w niedzielę 27 sierpnia br. Połączone one będą z dożynkami Województwa Mazowieckiego i Ziemi Przasnyskiej. Przybądźcie na godz. 11:00 na płytę lotniska. Uroczystość rozpocznie się poświęceniem wieńców żniwnych i Mszą Świętą dziękczynną. Wiem, że tegorocznym żniwom towarzyszyła niepogoda, a niekiedy nawet różne nawałnice. Serca wielu rolników przepełnia lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność pracy, o to gdzie sprzedacie swoje produkty. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie i szukać oparcia w Bogu. Liczę, jak zawsze, na obecność Czcigodnych Księży oraz Rolników z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza i Królowej Ziemi Dobrzyńskiej. Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu – Biskup Płocki Piotr Libera.
 18. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI KSIĘDZA ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGOW ZWIĄZKU Z NAWAŁNICAMI, JAKIE NAWIEDZIŁY POLSKĘ. W nawiązaniu do wiadomości, jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne. Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej caritas.pl Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię – Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE. Cały tekst jest dostępny na stronie parafii oraz diecezji płockiej.
 19. Dziękuję za pomoc przy zakupie niskopiennych krzewów iglastych i pracach przy ich posadzeniu na skarpie za ogrodzeniem plebanii od strony torowiska. Koszt zakupu iglaków wyniósł 600 zł.
 20. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z jeszcze z wakacyjnego wypoczynku, życzymy, aby był on przyjemny i bezpieczny. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tego tygodnia, modlimy się za chorych, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne w łasce zbawienia.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 sierpnia (niedziela) – Święty Bernard (1090-1153). Opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła. Wielki myśliciel, teolog i mistyk, a przede wszystkim wielki czciciel Matki Bożej. To jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”, zwanej „Modlitwą Świętego Bernarda”.
 • 21 sierpnia (poniedziałek) – Święty Pius X (1835-1914). Papież, który odrodził liturgię i życie eucharystyczne, m.in. pozwalając dzieciom na Komunię Świętą w wieku 7 lat. Ponadto odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Do Litanii Loretańskiej dołączył wezwanie „Królowo Polski módl się za nami” oraz ustanowił w Polsce uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 • 22 sierpnia (wtorek) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryję jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.
 • 24 sierpnia (czwartek) święto Świętego Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez obdarcie ze skóry, dlatego jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów, a także szewców i siodlarzy (święto).
 1. „Wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz”. Te słowa Chrystusa usłyszała kobieta kananejska w dzisiejszej Ewangelii. My też możemy usłyszeć te słowa w naszym życiu, jeśli nasza wiara będzie wielka. W jedności duchowej z mieszkańcami ulicy Kościelnej w Czernicach Borowych, którzy w tych dniach podejmują Obraz Jasnogórski, na trud umacniania wiary w codziennym życiu, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa