Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
 1. Dziś dwudziesta niedziela w roku liturgicznym. Pan Jezus słowami Ewangelii poucza nas, że jest z nami oraz pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina.
 2. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę każdego miesiąca od maja do października.
 3. Również dzisiaj z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się odpust w parafii Rostkowo, połączony z ogólnopolską uroczystością 450. rocznicy narodzin dla nieba Świętego Stanisława Kostki. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 15:00 będzie przewodniczył kardynał senior Stanisław Dziwisz, dlatego w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 4. W dzisiejszą niedzielę Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy emisji „Patroni Polski”. Towarzyszy mu koperta FDC oraz datownik pierwszego dnia obiegu. Znaczek wydano z okazji obchodzonego w Kościele Katolickim w Polsce Roku Świętego Stanisława Kostki, którego inicjatorem był J.E. Biskup Płocki Piotr Libera.
 5. Dzisiaj wyrusza II Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, zorganizowana przez parafię pw. Świętego Wojciecha w Przasnyszu pod hasłem „Od Świętego Stasia Kostki do Maryi”. Grupa około 80. pielgrzymów w wieku 3 – 65 lat przemierzy na rowerach blisko 400 km, nawiedzając po drodze różne sanktuaria maryjne, aby pokłonić się Pani Jasnogórskiej i wziąć udział w uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Rowerzyści podróżować będą w koszulkach z wizerunkiem Świętego Stanisława Kostki. Wszystkim pielgrzymom rowerowym życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
 6. W środę 22 sierpnia nasze myśli kierujemy do Najświętszej Maryi Panny, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową Polski. Maryi Królowej będziemy polecać naszą Ojczyznę, naszą parafię, nasze rodziny i sprawę trzeźwości naszego narodu.
 7. Czwartek 23 sierpnia to kolejna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow (1939 r.). Jest to Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, który został ustanowiony w 2008 roku przez Parlament Europejski Z tej okazji będziemy się modlić za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
 8. Starosta Przasnyski oraz Samorząd Gminy Przasnysz zapraszają na Dożynki Powiatowo – Gminne, które odbędą się w niedzielę za tydzień 26 sierpnia w miejscowości Bogate. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta, połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Więcej informacji na plakatach i w internecie.
 9. Za trzy tygodnie w niedzielę 9 września dożynki gminno – parafialne, które zostały w tym roku przeniesione z parafii Rostkowo do naszej parafii ze względu na Rok Jubileuszowy Świętego Stanisława Kostki. O godzinie 12:00 Msza Święta w kościele z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Już dziś zapraszam całą parafię do modlitwy dziękczynnej i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej.
 10. Dożynki Diecezji Płockiej odbędą się w niedzielę 16 września w Sierpcu na terenie Skansenu. Połączone będą z Dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Sierpeckiego.
 11. Za tydzień w niedzielę 27 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się jeszcze jedno wakacyjne spotkanie nie tylko z muzyką sakralna. Naszym gościem będzie: p. Grzegorz Kucharzewski z miejscowości Giby k. Sejn – pieśniarz i poeta. Więcej informacji na temat naszego gościa w następną niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie młodzież w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 12. W naszej diecezji i w naszej parafii po raz siódmy trwa akcja dobroczynna pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas przy współpracy z Caritas Diecezji Płockiej, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Jest możliwość wsparcia tego dzieła bezinteresownej pomocy wobec dzieci z naszej parafii. Dzisiaj na Rynku Starego Miasta w Przemyślu odbędzie się finał edycji kampanii „Tornister Pełen Uśmiechów”.
 13. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę dziękczynno – wynagradzającą do Świętej Lipki i Gietrzwałdu, która została zaplanowana w sobotę 22 września. Koszt pielgrzymki 55 zł. Wyjazd z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych o godz. 6:00. Zapisy do 16 września przyjmują p. Danuta Adamska – telefon 605 29 05 93 oraz p. Jan Pikus – telefon: 23.674 62 44.
 14. Trwają prace przy naprawie ok. 30. m ogrodzenia cmentarza oraz wykonaniu kamiennych słupów do bramy i furtki. Proszę zachować w tym miejscu szczególną ostrożność. Serdecznie dziękuję za każdą dotychczasową pomoc. W ubiegły czwartek swoją pomoc okazali przedstawiciele Nowych Czernic, a w ubiegły piątek przedstawiciele Czernic Borowych. Szczególne podziękowanie dla parafian, którzy dysponują ładowarkami i pomagają już poza poproszonymi miejscowościami. Dziękuje też firmie p. Andrzeja Jaśkiewicza za wielogodzinny korzystny wynajem koparko – ładowarki oraz deklarację użyczenia samochodu ciężarowego w tym tygodniu do wywiezienia pozostającego jeszcze na ziemi parafialnej zbędnego urobku. Jutro chcemy w ogólnym zarysie zakończyć zaplanowane prace, dlatego jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc do wszystkich parafian, którzy dysponują czasem i sprzętem typu ładowarki i ciągniki z przyczepą. Jest również prośba o przekazywanie dużych kamieni polnych, które będą wykorzystane do celów ozdobnych i częściowo ogrodzeniowych na łące parafialnej. Pracami na skarpach od strony dawnej mleczarni przy torach kieruje od ubiegłego roku p. Janusz Smoliński za co również bardzo dziękuję. Wszystkim za wszystko wielkie Bóg zapłać.
 15. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz prowadzonych inwestycji i remontów w parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Jan i Danuta Skowrońscy, p. Krzysztof i Anna Łąkowscy oraz p. Jerzy i Maria Kawieccy (związani rodzinnie z naszą parafią).
 16. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z jeszcze z wakacyjnego wypoczynku, życzymy, aby był on przyjemny i bezpieczny. Pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Modlimy się za chorych, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne w łasce zbawienia. Szczególnie polecamy w modlitwie ofiary wypadków i katastrof komunikacyjnych, które wydarzyły się w ostatnim czasie.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 sierpnia (poniedziałek) – Święty Bernard (1090-1153). Opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła. Wielki myśliciel, teolog i mistyk, a przede wszystkim wielki czciciel Matki Bożej. To jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”, zwanej „Modlitwą Świętego Bernarda”.
 • 21 sierpnia (wtorek) – Święty Pius X (1835-1914). Papież, który odrodził liturgię i życie eucharystyczne, m.in. pozwalając dzieciom na Komunię Świętą w wieku 7 lat. Ponadto odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Do Litanii Loretańskiej dołączył wezwanie „Królowo Polski módl się za nami” oraz ustanowił w Polsce uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 • 22 sierpnia (środa) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryję jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.
 • 24 sierpnia (piątek) – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez obdarcie ze skóry, dlatego jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów, a także szewców i siodlarzy (święto).
 1. Nasze dusze zostały nasycone słowem i Ciałem Pańskim. Powrócimy do naszych domów, gdzie posilimy także nasze ciała. Bądźmy wdzięczni za te dary. Dziękujmy za Kościół, który nas karmi Komunią Świętą. Dziękujmy za wszystkich, którzy trudzą się, aby nie brakowało nam chleba powszedniego.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa