Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

14 października 2021 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 10.10.2021 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 13 października 2021 - Interesujący film na jesień +++ 12 października 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Nikodema Hajcelmana 10.10.2021 +++ 11 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.10.2021 – 17.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 października 2021 - 21. Dzień Papieski 10.10.2021 +++ 7 października 2021 - Kapliczka Świętego Rocha już poświęcona 19 września br., po mszy świętej ... +++ 7 października 2021 - Krzesła w prezbiterium po renowacji 17.09.2021 +++ 4 października 2021 - 70. rocznica urodzin Pani Krystyny Karolewskiej 02.10.2021 +++ 4 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 04.10.2021 – 10.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 4 października 2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 03.10.2021 Dzisiaj dwudziesta siódma niedziel ... +++ webdesign

1. Dzisiaj dwudziesta niedziela w roku Kościoła. Liturgia słowa Bożego przypomina nam, że niełatwo jest być uczniem Chrystusa, dlatego prośmy naszego Pana, aby zawsze wspierał nas swoją łaską w pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło dzisiaj Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Ze względu na wakacje nie będzie spotkania Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży, a w czasie wakacji dzieci i młodzież rozważają tajemnice różańcowe z miesiąca czerwca. Wymiana tajemnic nastąpi po w drugą niedzielę września.

3. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. Dzisiaj zakończyła się 35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Mszę Świętą o godzinie 9:00 sprawował Biskup Płocki Piotr Libera. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim pielgrzymom, których było ok. 1300, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej w liczbie ok. 90 osób (sześć osób z naszej parafii) za podjęty trud tegorocznego pielgrzymowania. Przewodnikiem grupy był w tym roku ks. Mariusz Przybysz – wikariusz parafii pw. Świętego Floriana w Proboszczewicach Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom duchowym w liczbie ok. 2000, a z naszej parafii w tej grupie było 42. osoby. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się ostatni Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych.

6. W ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną, dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00, naszymi gośćmi będą p. Maciej Kowalski i p. Rafał Witkowski. Pan Maciej jest uczniem szkoły muzycznej w Mławie i obecnie prowadzi naszą orkiestrę gminną, a dzisiaj będzie grał na saksofonie sopranowym. Pan Rafał jest organistą w parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu, ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi i w listopadzie przed niespełna dwoma laty brał udział w jesiennym koncercie ku czci Świętej Cecylii. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez muzyką religijną i nie tylko.

7. Jutro w poniedziałek 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej, dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej. Porządek nabożeństw jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane” i powinniśmy tego dnia uczestniczyć w Eucharystii.

8. W tym dniu wspominamy również 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywanej „Cudem nad Wisłą” z 1920 roku. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew, które zadecydowały o losach świata. Jest to także dzień święta Wojska Polskiego, dlatego w modlitwie polecajmy Matce Bożej Hetmance naszego narodu wszystkich polskich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych będziemy polecać miłosierdziu Bożemu.

9. Z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w niedzielę za tydzień 21 sierpnia, odbędzie się odpust w parafii Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie, połączony z 90. rocznicą otrzymania relikwii Świętego Stanisława Kostki. Uroczystą Mszę Świętą o godzinie 12:00 odprawi Biskup Płocki Piotr Libera W naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12:00.

10. W Roku Jubileuszu Miłosierdzia przy współpracy z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej w czwartek 25 sierpnia jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Płocka z udziałem liturgicznej służby ołtarza, dziewcząt ze scholi parafialnej oraz dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. W programie modlitwa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – miejscu pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego Świętej Siostrze Faustynie, modlitwa w Bazylice Katedralnej, zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego, zwiedzanie Muzeum Mazowieckiego, Wyższego Seminarium Duchownego oraz być może płockiego ZOO. Dla pozostałych chętnych na tę pielgrzymkę spoza wymienionych grup koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Bardzo prosimy o zgłoszenia razem z numerem Pesel.

11. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia corocznie przekazujemy na rzecz diecezji płockiej.

12. Składam podziękowanie za podarowane ogrodowe kwiaty do kościoła oraz wykonanie kwiatowej dekoracji. Dziękuję także za przycięcie drzewek na parkingu. Bóg zapłać za każde okazane dobro.

13. Zaproszenie na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Ciechanowie: Drodzy Diecezjanie. Dziękując za inicjatywę samorządu Miasta Ciechanowa i miejscowych parafii serdecznie zapraszam na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w niedzielę 28 sierpnia br. Dziękczynną Eucharystię będę sprawował o godz. 13:00 na Błoniach Zamkowych w Ciechanowie. Poprzedzi ją uroczysta procesja, która o godz. 12:00 wyruszy z ciechanowskiej fary (kościół parafii pw. Świętego Józefa). Po Eucharystii w programie uroczystości znajdzie się również koncert pieśni patriotycznych, rekonstrukcja osady średniowiecznej (godz. 15:00) i projekcja filmu „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” w reż. Jerzego Hoffmana (godz. 20:00). Serdecznie zapraszam do udziału w tych ważnych uroczystościach. Wasz biskup Piotr. Szczegóły na okolicznościowych ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą oraz na naszej stronie internetowej.

14. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, aby zakończyć tegoroczne bardzo trudne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im dobrego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Wszystkich zmarłych, szczególnie w ostatnim czasie, polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 sierpnia (niedziela) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, nazywany „szaleńcem Niepokalanej”. Założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą. Oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r. Dzisiaj wspominamy 75. rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

• 17 sierpnia (środa) – Święty Jacek, prezbiter i dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 sierpnia 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną.

• 20 sierpnia (sobota) – Święty Bernard (1090-1153). Opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła. Wielki myśliciel, teolog i mistyk, a przede wszystkim wielki czciciel Matki Bożej. To jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”, zwanej „Modlitwą Świętego Bernarda”.

16. Autor Listu do Hebrajczyków napisał, że: „winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach”. Niech w biegu do zwycięstwa po drogach naszej codzienności wspiera nas Boże błogosławieństwo.

Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa