Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta niedziela roku liturgicznego Kościoła. W Ewangelii według Świętego Łukasza Jezus powiedział: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął” (por. Łk 12, 49-53) Chrystus udziela nam swojego Ducha i chce, aby płomień wiary zapalony w naszych sercach nie został zgaszony nawet pod wpływem największych trudności.
 2. Naszym gościem dzisiaj ponownie jest ks. Tomasz Bartczak, który pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Okalewie, a święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 2019 r. Przez pierwszy rok kapłaństwa pracował duszpastersko w parafii pw. Świętego Brata Alberta w Makowie Mazowieckim. Następnie podjął studia specjalistyczne w zakresie Katolickiej Nauki Społecznej na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, a teraz jeszcze korzysta z wakacyjnego urlopu. Dziękujemy za obecność wśród nas dziś i jutro, posługę w konfesjonale, okolicznościową i pouczającą homilię oraz sprawowaną Mszę Świętą oraz sakrament chrztu. Księdzu Tomaszowi życzymy łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego z mocą Ducha Świętego w zgłębianiu wiedzy dla dobra Kościoła i Ojczyzny.
 3. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 Różaniec w intencji 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Dziękuję wspólnotom różańcowym naszej parafii za modlitwę przez cały tydzień o godz. 16:00 w intencji dzieła pielgrzymkowego.
 4. Dzisiaj zakończenie 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę poprzez Mszę Świętą o godzinie 9:00. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej, za podjęty trud tegorocznego pielgrzymowania. Przewodnikiem grupy był ks. Łukasz Rogowski – wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom duchowym, których jest 54 osoby zapisane w naszej parafii. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.
 5. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się ostatni Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych.
 6. Jutro wyrusza VI Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, która zakończy się w niedzielę za tydzień 21 sierpnia br. Życzymy wytrwałości, błogosławieństwa Bożego, opieki Świętego Krzysztofa i Świętego Stanisława Kostki.
 7. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 8. Jutro w poniedziałek 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej, ponieważ symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, które otrzymała od Boga. Ten dzień to także 454 rocznica śmierci Świętego Stanisława Kostki. Porządek nabożeństw jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane” i wiernych Kościoła katolickiego obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii.
 9. W tym dniu wspominamy 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą”. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew, które zadecydowały o losach świata. Jest to także święto Wojska Polskiego, dlatego w modlitwie będziemy polecać Matce Bożej Hetmance Oręża Polskiego wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami ojczyzny (szczególnie z naszej parafii), a zmarłych i poległych będziemy polecać miłosierdziu Bożemu.
 10. W niedzielę za tydzień 21 sierpnia z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się odpust w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył ks. Edmund Modzelewski SDB – proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie. W naszym kościele Suma za Parafian zostanie odprawiona o godz. 11:30.
 11. Ksiądz Sławomir Wądołek – proboszcz parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie zaprasza na rekolekcje „Nie tylko dla małżeństw”, które odbędą się w dniach 19, 20, 21 sierpnia br. (piątek, sobota, niedziela), pod hasłem „Relacje rodzinne”. Spotkania rekolekcyjne będzie prowadził dr hab. Mieczysław Guzewicz. Więcej szczegółów na okolicznościowym plakacie, który pojawi się na stronie naszej parafii.
 12. Dożynki gminno-parafialne w tym roku zostały zaplanowane w niedzielę za dwa tygodnie 28 sierpnia w parafii Węgra. W niedzielę za tydzień szczegółowy program oraz więcej informacji na temat naszych dożynek parafialnych, powiatowych i diecezjalnych, które odbędą się za tydzień w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Popowie Kościelnym.
 13. Serdeczne podziękowanie za ofiarę na kwiatową dekorację kościoła w miesiącu sierpniu ku czci Matki Bożej Czernickiej, którą złożyła Jadwiga Rutkowska.
 14. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia corocznie są przekazywane na rzecz diecezji płockiej. Bóg zapłać za każde okazane dobro duchowe i materialne.
 15. Msze Święte są odprawiane są o godz. 8:30. 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line) .
 16. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, aby pomyślnie i spokojnie zakończyć tegoroczne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających wakacje oraz urlopy, życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszych chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga. Policja apeluje o ostrożność na drogach, szczególnie w czasie długiego weekendu. Pamiętajmy o odpowiedzialności za siebie i innych użytkowników dróg.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 sierpnia (niedziela) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik Auschwitz. Franciszkanin, misjonarz w Japonii, nazywany „szaleńcem Niepokalanej”, ponieważ był ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi. Założył klasztor w Niepokalanowie. Oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r. Jego postać znajduje się na ścianie prezbiterium naszego kościoła razem z błogosławionym kardynałem Stefanem Wyszyńskim. W tym roku 100 lat obchodzi „Rycerz Niepokalanej” – katolicki miesięcznik, założony przez świętego Maksymiliana Marię Kolbego i pierwszy raz wydany w 1922
 • 16 sierpnia (wtorek) – Święty Roch. Był tercjarzem franciszkańskim żyjącym w XIV wieku. Jest patronem takich miast jak Montpellier we Francji, Parmy i Wenecji we Włoszech oraz aptekarzy, lekarzy, ogrodników, rolników, szpitali i więźniów. Jest uważany również za opiekuna zwierząt domowych. W Polsce był czczony już w XV wieku, przede wszystkim jako patron chroniący od zarazy. W ikonografii jest przedstawiany jako młody pielgrzym lub żebrak w łachmanach, z psem biegnącym obok lub liżącym mu rany. Od 28 sierpnia 2021 roku przy naszym kościele znajduje się modrzewiowa kapliczka ku czci Świętego Rocha. W Przasnyszu nad zalewem w parku znajduje się okazała figurka tego ciekawego świętego. W kościele filialnym w Sadykrzu (parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Obrytem) znajdują się autentyczne relikwie Świętego Rocha sprowadzone z Rzymu. Kult tego świętego jest w parafii Obryte bardzo żywy (wspomnienie dowolne).
 • 17 sierpnia (środa) – Święty Jacek, prezbiter i dominikanin. Założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 sierpnia 1257 roku. Misjonarz na Rusi. Jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
 • 20 sierpnia (sobota) – Święty Bernard (1090-1153). Opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła. Wielki myśliciel, teolog i mistyk, a przede wszystkim wielki czciciel Matki Bożej. To jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”, zwanej „Modlitwą Świętego Bernarda”.
 1. „Wierzyć, to oświetlać to, co ukryte” – tak mawiał patron dnia dzisiejszego Święty Maksymilian Maria Kolbe. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, aby tym światłem naszego życia, była każda ofiara Mszy Świętej. Pamiętamy o dramacie Powstania Warszawskiego z 1944 roku i duchowo jednoczymy się z kończącą się dzisiaj 41. Pieszą Pielgrzymką Diecezji Płockiej na Jasną Górę.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa