Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś dwudziesta niedziela w roku liturgicznym. Przesłanie Słowa Bożego uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór tego świata. Jednocześnie fragment z Księgi Jeremiasza przypomina nam, że nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
 2. Dzisiaj przez całą niedzielę jest wśród nas ksiądz Łukasz Gach, który już gościł w naszej parafii oraz prowadził kilka lat temu rekolekcje adwentowe. Obecnie jest jeszcze wikariuszem w parafii Świętego Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, a od 22 sierpnia br. będzie pracował w parafii pw. Świętego Wojciecha w Raciążu. Ksiądz Łukasz pełni odpowiedzialną funkcję Kierownika Trasy w czasie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Dziękujemy za słowo Boże i posługę w  konfesjonale oraz wspólną modlitwę, a także życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Czernickiej w nowej parafii.
 3. W ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszym gościem będzie p. Dawid Popiołkowski. Jest studentem III roku Studium Organistowskiego im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku oraz Politechniki Warszawskiej na wydziale ekonomii. Obecnie jest organistą w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Wyszogrodzie. Razem z p. Adrianem, naszym organistą, podczas dzisiejszego koncertu na organy i trąbkę zaprezentują między innymi utwór „Ave Maria” Giulio Cacciniego, „Preludium c-moll opus 28 nr 20” Fryderyka Chopina oraz różne pieśni kościelne, szczególnie poświęcone Matce Bożej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę każdego miesiąca od maja do października.
 5. Z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dzisiaj odbędzie się odpust w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski, dlatego w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 12:00.
 6. Dzisiaj w godzinach porannych wyruszyła III Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, organizowana przez parafię pw. Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Wszystkim pielgrzymom rowerowym życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Stanisława Kostki i Świętego Krzysztofa..
 7. W czwartek 22 sierpnia naszą modlitwę ponownie skierujemy do Najświętszej Maryi Panny, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową Polski. Maryi Królowej będziemy polecać naszą Ojczyznę, naszą parafię, nasze rodziny i sprawę trzeźwości naszego narodu.
 8. Piątek 23 sierpnia to 80. rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow (1939 r.). Jest to Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, który został ustanowiony w 2008 roku przez Parlament Europejski Z tej okazji będziemy się modlić za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
 9. Za tydzień w niedzielę 25 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się jeszcze jedno wakacyjne spotkanie nie tylko z muzyką sakralną.
 10. Za trzy tygodnie w niedzielę 8 września dożynki parafialne. O godzinie 12:00 Msza Święta w kościele z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Już dziś zapraszam całą parafię do modlitwy dziękczynnej i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej.
 11. Dzisiaj na terenie gospodarstwa rolnego p. Ewy i Bogdana Dzielińskich w Zalesiu o godz. 12:30 rozpocznie się Akademia Mleczna oraz pokazy polowe. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 1. Burmistrz miasta Przasnysza, wójt Gminy Czernice Borowe oraz dowódca Jednostki Wojskowej w Przasnyszu zapraszają do uczestnictwa w uroczystości 99. rocznicy zwycięstwa nad armią bolszewicką w 1920 roku, która odbędzie się w sobotę 24 sierpnia br. w Chojnowie i Przasnyszu. Program uroczystości jest następujący: godz. 10:00 – rozpoczęcie pikniku historycznego (dworek w Chojnowie), godz. 14:00 – apel poległych (cmentarz parafialny w Przasnyszu). Prezentacje artystyczne – Chojnowo: godz. 15:00 – występ zespołu „Przasnyscy ORELowcy”, godz. 16:00 – „Ku niepodległości” (występ gminnej orkiestry dętej z Czernic Borowych), godz. 17:00 – występ „Zespołu Tańców Historycznych MDK” z Przasnysza, godz. 19:00 – rekonstrukcja historyczna „Rok 1920 na Północnym Mazowszu”.
 2. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to życzymy wszystkim, którzy korzystają z jeszcze z wakacyjnego wypoczynku, aby był on przyjemny i bezpieczny. Pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Modlimy się za chorych z naszej parafii, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne w łasce zbawienia.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 sierpnia (wtorek) – Święty Bernard (1090-1153). Opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła. Wielki myśliciel, teolog i mistyk, a przede wszystkim wielki czciciel Matki Bożej. To jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”, zwanej „Modlitwą Świętego Bernarda”.
 • 21 sierpnia (środa) – Święty Pius X (1835-1914). Papież, który odrodził liturgię i życie eucharystyczne, m.in. pozwalając dzieciom na Komunię Świętą w wieku 7 lat. Ponadto odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Do Litanii Loretańskiej dołączył wezwanie „Królowo Polski módl się za nami” oraz ustanowił w Polsce uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 • 22 sierpnia (czwartek) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryję jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.
 • 24 sierpnia (sobota) – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez obdarcie ze skóry, dlatego jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów, a także szewców i siodlarzy (święto).
 1. Bycie świadkiem Chrystusa czasem wymaga posiadania innego zdania i bycia innym niż większość. Jednak ten trud jest opłacalny z perspektywy życia wiecznego. Boże błogosławieństwo niech umacnia nas w wiarygodnym świadectwie chrześcijańskiego życia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa