Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym. Nasz Pan zgromadził nas Świętej Wieczerzy, abyśmy słuchali słów życia wiecznego i zostali posileni chlebem na życie wieczne.
 2. Dzisiaj parafia pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie przeżywa odpust z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył ksiądz prałat dr Piotr Grzywaczewski, Kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej. W naszym kościele Msza Święta z godziny 12:00 zostanie odprawiona o godz. 11:30.
 3. Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy i Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisław BM Czernice zapraszają na Dożynki Gminno – Parafialne, które odbędą się 29 sierpnia br. w Czernicach Borowych. O godz. 11:30 uroczystość na cmentarzu parafialnym – poświęcenie odrestaurowanego grobowca rodziny Chełchowskich i złożenie kwiatów. Godz. 11.50 zbiórka delegacji wieńcowych i pocztów sztandarowych pod kościołem parafialnym w Czernicach Borowych. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z błogosławieństwem wieńców dożynkowych, chleba i darów żniwnych. Ok. godz. 13:15 Plac przy plebanii – otwarcie dożynek, prezentacje wieńców, dzielenie chleba dożynkowego, wystąpienia gospodarzy dożynek i zaproszonych gości. Następnie koncert Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz występ zespołu Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych. Dodatkowe atrakcje: stoiska promocyjne, degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, przejażdżki drezynami i kolejką wąskotorową. Szczegółowy program znajduje się w gablocie przy wyjściu z boku kościoła oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy i naszej Parafii.
 4. Zapraszam całą parafię do modlitwy dziękczynnej i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej.
 5. Również w niedzielę za tydzień zostały zaplanowane dożynki Diecezji Płockiej, które w tym roku odbędą się w parafii i gminie Karniewo w dekanacie Maków Mazowiecki. Centralnym wydarzeniem diecezjalnego święta dziękczynienia za zbiory będzie Msza Święta sprawowana przez J. E. Biskupa Płockiego Piotra Liberę o godz. 11:00.
 6. W środę 25 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 16:30 kolejne spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. Czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Choć nie jest to „święto nakazane”, to warto jeszcze raz podziękować Bogu za dar naszej Matki, która w dniach 13 –14 lipca 2015 roku nawiedziła naszą parafię w Jasnogórskiej Ikonie, a potem nasze domy i rodziny w parafii. Msze Święte o godzinie 16:30, 17:00 i 18:00. Suma pontyfikalna na Jasnej Górze o godz. 11:00. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi prymas Polski abp Wojciech Polak.
 8. Jutro poniedziałek 23 sierpnia to 82. rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow (1939 r.). Jest to Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, który został ustanowiony w 2008 roku przez Parlament Europejski Z tej okazji będziemy się modlić za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
 9. W sobotę 28 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego, które zostało ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej w 1993 roku. Jest to polskie święto wojskowe obchodzone 28 sierpnia w rocznicę wygrania przez Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych w Berlinie – Challenge 1932.
 10. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej – ks. dr Marcin Sadowski, Diecezjalny Kapelan Strażaków – ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski oraz proboszcz parafii pw. Świętego Benedykta – ks. Marek Tomulczuk SAC zapraszają druhów i druhny – członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów i duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa na V Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei w Sierpcu, która odbędzie się w sobotę 28 sierpnia br. Głównym punktem strażackiego świętowania będzie Msza Święta na Wzgórzu Loret koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery, która zostanie odprawiona o godz. 11:00.
 11. Serdecznie dziękuję p. Jadwidze Bieńkowskiej za podarowanie do sali spotkań na plebanii szafki w stylu retro, która po renowacji nadała temu pomieszczeniu ducha przeszłości. Oryginalną szafkę można zobaczyć na fotografii w aktualnościach na stronie naszej parafii.
 12. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz cmentarza parafialnego, którą złożył w ubiegłym tygodniu p. Andrzej Rutkowski. Tym bardziej, że w ostatnim czasie ze środków parafialnych ułożono jeszcze 12 metrów bieżących alejki wewnętrznej oraz wzdłuż alei głównej wykonano kubik z obrzeży krawężnikowych na tuje danica.
 13. Serdeczna prośba o pomoc w najbliższą sobotę w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy  oraz otoczenia mieszkańców Miłoszewca i Ostafiej oraz przedstawicieli wszystkich miejscowości naszej parafii ze względu na dożynki o charakterze gminno-parafialnym w naszej parafii nazajutrz. Rozpoczęcie prac ok. godziny 9:00.
 14. Serdeczne życzenia dla parafian i gości obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Otaczamy pamięcią naszych chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Modlimy się o pokój w Afganistanie i laskę nadziei i bezpieczne schronienie dla uchodźców wojennych.
 15. W piątek 13 sierpnia br. zmarł w wieku 78 lat abp Henryk Hoser, pallotyn, lekarz, misjonarz, biskup senior diecezji warszawsko – praskiej. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w piątek 20 sierpnia w Katedrze Praskiej w Warszawie.
 16. W niedzielę 15 sierpnia br. po długiej chorobie zmarł ks. Jacek Darmofalski, wikariusz parafii pw. Świętego Józefa w Makowie Mazowieckim. Miał 43 lata życia i 17 lat kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w środę 18 sierpnia w kościele parafii Świętej Trójcy w Rypinie pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego. Ciało z trumną zmarłego kapłana zostało złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Rogowie.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 22 sierpnia (niedziela) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryję jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.
 • 24 sierpnia (wtorek) – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez obdarcie ze skóry, dlatego jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów, a także szewców i siodlarzy (święto).
 • 27 sierpnia (piątek) – Święta Monika, matka świętego Augustyna. Modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia swojego syna, a także męża. Zmarła w Ostii w 387 roku. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.
 • 28 sierpnia (sobota) – Święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku. Jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł trudną drogę do poznania Chrystusa. Napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych.
 1. „Czyż i wy chcecie odejść?” – zapytał Jezus uczniów. „Panie do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” – odpowiedzieli ( J 6, 55. 60-69). Na trud kolejnego tygodnia naszego życia i umacniania wiary w życie wieczne, przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa