Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że chcemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie. Jest to dla nas pouczenie, jaka powinna być miłość małżeńska.

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop – Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modlimy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, rolniczego trudu i pielgrzymek maryjnych, a także ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas na pogłębienie wzajemnych relacji rodzinnych i przyjacielskich, na dobrą lekturę, ciekawy film i pożyteczne rozmowy.

4. W środę 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i choć nie jest to „święto nakazane”, to warto raz jeszcze podziękować Bogu za dar naszej Matki i Królowej, która nawiedziła naszą parafię w Jasnogórskiej Ikonie i nawiedza inne parafie w diecezji. Msze Święte o godzinie 10:00 i 16:30.

5. Starosta Przasnyski oraz Samorządy Gminy i Miasta Przasnysz zapraszają na Dożynki Powiatowo – Gminno – Miejskie, które odbędą się w niedzielę za tydzień 30 sierpnia br. w miejscowości Bogate. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta, połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych.

6. Za dwa tygodnie w niedzielę 6 września br. planujemy w naszej parafii dożynki gminno – parafialne. O godzinie 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem dożynkowych wieńców i procesją eucharystyczną, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam całą parafię do modlitwy dziękczynnej i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej i Okrężnej.

7. W naszej parafii kończy się dzisiaj akcja charytatywna pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”. Razem z dziećmi, do których trafią w tym tygodniu tornistry wyposażone w wyprawki szkolne, bardzo dziękuję wszystkim dobroczyńcom, a wśród nich są: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, poszczególne rodziny oraz osoby indywidualne. Podziękowania również dla Parafialnego Zespołu Caritas oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych.

8. Dziękuję p. Danucie Adamskiej i p. Janowi Pikus oraz Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za zorganizowanie pielgrzymki do Zuzeli (miejsca narodzin Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Prostyni (sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny) oraz Loretto, k. Wyszkowa (Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej). Była to pielgrzymka dziękczynna za nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafiach naszego dekanatu, w której wzięło udział prawie pięćdziesiąt osób.

9. W piątek 28 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego, które zostało ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej w 1993 roku. Jest to polskie święto wojskowe obchodzone w rocznicę wygrania przez Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych w Berlinie – Challenge 1932.

10. Za tydzień w niedzielę 30 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się jeszcze jedno wakacyjne spotkanie z muzyką religijną. Serdecznie zapraszamy.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 sierpnia (poniedziałek) święto Świętego Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

• 27 sierpnia (czwartek) – Święta Monika, matka świętego Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

• 28 sierpnia (piątek) – Święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku. Jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł trudną drogę do poznania Chrystusa. Napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych

• 29 sierpnia (sobota) – męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela, który zginął broniąc nierozerwalności małżeństwa. Jest to drugie wspomnienie tego świętego w kalendarzu liturgicznym po uroczystości jego narodzenia, którą obchodzimy 24 czerwca.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa