Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

14 października 2021 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 10.10.2021 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 13 października 2021 - Interesujący film na jesień +++ 12 października 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Nikodema Hajcelmana 10.10.2021 +++ 11 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.10.2021 – 17.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 października 2021 - 21. Dzień Papieski 10.10.2021 +++ 7 października 2021 - Kapliczka Świętego Rocha już poświęcona 19 września br., po mszy świętej ... +++ 7 października 2021 - Krzesła w prezbiterium po renowacji 17.09.2021 +++ 4 października 2021 - 70. rocznica urodzin Pani Krystyny Karolewskiej 02.10.2021 +++ 4 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 04.10.2021 – 10.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 4 października 2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 03.10.2021 Dzisiaj dwudziesta siódma niedziel ... +++ webdesign

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym. Bóg nas wszystkich powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar staje się jednocześnie zadaniem i misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, tzn. nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności swojemu powołaniu.

2. Dzisiaj przez całą niedzielę jest wśród nas ksiądz Łukasz Gach, który już gościł w naszej parafii przed trzema laty, prowadził też w niedalekiej przeszłości rekolekcje adwentowe. Obecnie jest jeszcze wikariuszem w parafii Świętego Krzyża w Płocku, a od 24 sierpnia br. będzie pracował w parafii Świętego Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu. Ksiądz Łukasz pełni odpowiedzialną funkcję Kierownika Trasy w czasie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Dziękujemy za posługę słowa Bożego i konfesjonału oraz wspólną modlitwę, a także życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Czernickiej w nowej parafii.

3. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godz. 10:00 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę każdego miesiąca od maja do października.

4. Również dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 w ramach wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną, naszym gościem będzie p. Tomasz Kaszubowski, który pochodzi z Przasnysza, gdzie w roku 1992 ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej. Jest znanym muzykiem w dziedzinie gitary klasycznej. W roku 2002 ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestnik licznych festiwali muzycznych w kraju i za granicą. Obecnie prowadzi klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie. Pan Tomasz gościł już w naszej parafii przed dwoma laty, a dzisiaj będziemy mogli posłuchać kolejnych utworów znanych kompozytorów w brzmieniu gitary klasycznej. Serdecznie zapraszamy.

5. Z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dzisiaj odpust w parafii Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie, połączony z 90. rocznicą sprowadzenia z Rzymu relikwii Świętego Stanisława Kostki. Uroczystą Mszę Świętą o godzinie 12:00 odprawi Biskup Płocki Piotr Libera, a okolicznościowe kazanie wygłosi o. Tomasz Ortmann SJ przełożony Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Jezuitów. W naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12:00, a Msza Święta za Parafian zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10:00.

6. We wtorek 23 sierpnia, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow (1939 r.), obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 r. Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji będziemy się modlić za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

7. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi Matki Bożej, która nawiedza domy i rodziny naszej parafii w Jasnogórskim Wizerunku Czarnej Madonny.

8. Jutro 22 sierpnia nasze myśli kierujemy do Najświętszej Maryi Panny, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryi Królowej Nieba i Ziemi będziemy polecać naszą Ojczyznę, nasze rodziny i sprawę trzeźwości naszego narodu.

9. W piątek 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i choć nie jest to „święto nakazane”, to warto jeszcze raz podziękować Bogu za dar naszej Matki, która nawiedziła naszą parafię w Jasnogórskiej Ikonie, a teraz nawiedza domy i rodziny naszej parafii. Msze Święte o godzinie 10:00 i 16:30. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W dniach 3 – 4 września (sobota – niedziela) odbędą się Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze połączone z doroczną pielgrzymką rolników oraz „Solidarności” rolników indywidualnych.

11. Starosta Przasnyski oraz Samorząd Gminy Przasnysz zapraszają na Dożynki Powiatowo – Gminne, które odbędą się za dwa tygodnie w niedzielę 4 września w miejscowości Leszno. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta, połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych.

12. Również w niedzielę za dwa tygodnie planujemy dożynki parafialne. O godzinie 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem wieńców dożynkowych i procesją eucharystyczną, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca. Już dzisiaj razem z Radą Duszpasterską zapraszamy całą parafię do modlitwy dziękczynnej i prosimy poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej.

13. W całej Polsce po raz ósmy, a w naszej diecezji i w naszej parafii po raz piąty trwa akcja dobroczynna prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Jest możliwość wsparcia tego dzieła bezinteresownej pomocy wobec dzieci z naszej parafii. Podziękowania dla Zespołu Caritas za współpracę w przeprowadzeniu tego dzieła miłosierdzia w Świętym Roku Jubileuszowym.

14. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że pielgrzymka autokarowa do Torunia i Obór wyrusza w sobotę 27 sierpnia br. o godzinie 5:00 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Organizatorzy proszą o punktualność oraz o zabranie ze sobą modlitewnika, śpiewnika oraz niezbędnych lekarstw.

15. Pielgrzymka autokarowa do Płocka dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie duszpasterskie naszej parafii oraz pozostałych uczestników wyruszy w czwartek 25 sierpnia o godzinie 6:30 z parkingu przy kościele. Zabieramy ze sobą przyjmowane lekarstwa i podstawowe wyżywienie. Powrót w godzinach wieczorowych.

16. Za tydzień w niedzielę 28 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się jeszcze jedno wakacyjne spotkanie nie tylko z muzyką sakralna. Naszymi gośćmi będą: p. Joanna Ostaszewska – organy (Nasielsk) i Bogusław Tłoczkowski – trąbka (Ciechanów). Serdecznie zapraszamy.

17. Fundacja o nazwie „Regeneracja” z siedzibą w Ciechanowie, do której należą dzieci i młodzież z naszej parafii, zaprasza na „Turniej piłki nożnej – zakończenie lata 2016” połączony z rodzinnym grillem, który odbędzie się na boisku w Obrębcu w sobotę 27 sierpnia w godzinach od 15:00 do 21:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

18. Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie wraz z Partnerami organizuje w niedzielę 28 sierpnia piknik pod nazwą „Pożegnanie wakacji 2016”, który został zaplanowany na łące parafialnej w Czernicach Borowych. W ramach pikniku został przewiedziany rajd rowerowy, który rozpocznie się o godz. 15:00, następnie wspólne grillowanie, a także strefa zabaw dla dzieci z animatorami i małe „wesołe miasteczko”. Poza tym pokazy i przejażdżki konne oraz zabawa taneczna. Całość rozpocznie Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym, a później jeszcze ok. godz. 16:00 można będzie spotkać się nie tylko z muzyką sakralną. Zapraszamy wszystkich i zamawiamy dobrą pogodę Szczegóły na plakacie w gablocie bocznej kruchty i stronie internetowej parafii.

19. Przypominam o obchodach 1050. rocznicy Chrztu Polski, które odbędą się w następną niedzielę 28 sierpnia w Ciechanowie. O godz. 13:00 na Błoniach Zamkowych zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia, którą będzie sprawował Biskup Płocki Piotr Libera. Poprzedzi ją uroczysta procesja, która o godz. 12:00 wyruszy z ciechanowskiej fary (kościół parafii pw. Świętego Józefa). Po Eucharystii w programie uroczystości znajdzie się również koncert pieśni patriotycznych, rekonstrukcja osady średniowiecznej (godz. 15:00) i projekcja filmu „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” w reż. Jerzego Hoffmana (godz. 20:00). Razem z Księdzem Biskupem, miejscowymi duszpasterzami i samorządem Ciechanowa serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach o charakterze diecezjalnym. Szczegóły na okolicznościowych ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą oraz na naszej stronie internetowej.

20. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z jeszcze z wakacyjnego wypoczynku, życzymy, aby był on przyjemny i bezpieczny. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tego tygodnia, a dla zmarłych modlimy się o życie wieczne w łasce zbawienia.

21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 sierpnia (niedziela) – Święty Pius X (1835-1914). Papież, który odrodził liturgię i życie eucharystyczne, m.in. pozwalając dzieciom na Komunię Świętą w wieku 7 lat. Ponadto odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Do Litanii Loretańskiej dołączył wezwanie „Królowo Polski módl się za nami” oraz ustanowił w Polsce uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

• 22 sierpnia (poniedziałek) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryję jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.• 24 sierpnia (środa) święto Świętego Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez obdarcie ze skóry, dlatego jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów, a także szewców i siodlarzy.

• 27 sierpnia (sobota) – Święta Monika, matka świętego Augustyna. Modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia swojego syna, a także męża. Zmarła w Ostii w 387 roku. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

22. Miłość Boga i bliźniego niech będzie dla nas ewangelicznymi „ciasnymi drzwiami”. Na trud przechodzenia z ufnością i odwagą przez te drzwi, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa