Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii zachęcają nas do wchodzenia „przez ciasne drzwi”, aby mieć swój udział w Królestwie Bożym, które jest blisko (por. Łk 13, 22-30).
 2. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca, przed Mszą Świętą o godz. 10:00, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października.
 3. Dzisiaj parafia pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie przeżywa odpust z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył ks. Edmund Modzelewski SDB – proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie. W naszym kościele Msza Święta z godziny 12:00 zostanie odprawiona o godz. 11:30.
 4. Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy i Proboszcz Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Węgrze zapraszają na Dożynki Gminno – Parafialne, które odbędą się 28 sierpnia br. w Węgrze. Godz. 11.50 zbiórka delegacji wieńcowych i pocztów sztandarowych pod kościołem parafialnym. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z błogosławieństwem wieńców dożynkowych, chleba i darów żniwnych. Ok. godz. 13:15, plac przy remizie OSP Węgra – otwarcie dożynek, prezentacje wieńców, dzielenie chleba dożynkowego, wystąpienia gospodarzy dożynek i zaproszonych gości. Następnie występ zespołu Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych oraz koncert Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z gościnnym udziałem Olgi z Ukrainy. Dodatkowe atrakcje: stoiska promocyjne, degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, animacje i dmuchańce dla dzieci. Szczegółowy program znajduje się w gablocie przy wyjściu z boku kościoła oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy i naszej Parafii. W tej uroczystości będzie uczestniczyć delegacja z wieńcem dożynkowym z Żeber.
 5. Dzisiaj zostały zaplanowane dożynki Diecezji Płockiej, które w tym roku odbędą się w parafii pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym (gmina Somianka, dekanat serocki). Głównym wydarzeniem diecezjalnego dziękczynienia za zbiory będzie Msza Święta sprawowana przez biskupa seniora Piotra Liberę o godz. 11:00.
 6. Dziękczynienie za tegoroczne plony o charakterze powiatowym odbędą się w parafii pw. Świętego Mateusza w Zielonej k. Ciechanowa w niedzielę za dwa tygodnie 4 września, dlatego nasze parafialne dziękczynienie planujemy w tym roku w niedzielę 11 września. Już dzisiaj zapraszam całą parafię do modlitwy dziękczynnej i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej.
 7. W poniedziałek 22 sierpnia naszą modlitwę ponownie skierujemy do Najświętszej Maryi Panny, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową Polski. Maryi Królowej będziemy polecać naszą Ojczyznę, naszą parafię, nasze rodziny i sprawę trzeźwości naszego narodu.
 8. Piątek 26 sierpnia to uroczystość Matki Boskiej Częstochowskie, którą ustanowił dla całej Polski papież Pius XI. Po raz pierwszy tę uroczystość świętowano w 1932 roku w ramach obchodów jubileuszu 550-lecia Jasnej Góry. Choć nie jest to „święto nakazane”, to warto jeszcze raz podziękować Bogu za dar naszej Matki, która w dniach 13 –14 lipca 2015 roku nawiedziła naszą parafię w Jasnogórskiej Ikonie, a potem nasze domy i rodziny w parafii. Msza Święta o godzinie 16:30. Suma pontyfikalna na Jasnej Górze o godz. 11:00. Ze względu na rangę uroczystości w tym dniu ludzi wierzących nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 9. Wtorek 23 sierpnia to 83. rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow (1939 r.). Jest to Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, który został ustanowiony w 2008 roku przez Parlament Europejski Z tej okazji będziemy się modlić za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
 10. Od piątku 19 sierpnia w polskich kinach można zobaczyć ciekawy i zrealizowany z wielkim rozmachem film fabularny pt. „Notre Dame płonie”. Jest to prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa.
 11. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu: p. Artur Szymborski oraz p. Bożena i Wiesław Bielawscy.
 12. Serdeczna prośba o pomoc w najbliższą sobotę w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy  oraz otoczenia mieszkańców Nowych czernic od strony Węgry. Rozpoczęcie prac ok. godziny 10:00.
 13. Serdeczne życzenia dla parafian i gości obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Otaczamy pamięcią naszych chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Modlimy się o pokój na Ukrainie oraz łaskę nadziei dla wszystkich uchodźców wojennych na świecie.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 sierpnia (niedziela) – Święty Pius X (1835-1914). Papież, który odrodził liturgię i życie eucharystyczne, m.in. pozwalając dzieciom na Komunię Świętą w wieku 7 lat. Ponadto odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Do Litanii Loretańskiej dołączył wezwanie „Królowo Polski módl się za nami” oraz ustanowił w Polsce uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 • 22 sierpnia (poniedziałek) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryję jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.
 • 24 sierpnia (środa) – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez obdarcie ze skóry, dlatego jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów, a także szewców i siodlarzy (święto).
 • 27 sierpnia (sobota) – Święta Monika, matka świętego Augustyna. Modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia swojego syna, a także męża. Zmarła w Ostii w 387 roku. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.
 1. Niech wśród naszych codziennych obowiązków nowego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. Na trud naszego życia i umacniania wiary w życie wieczne, przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej, niech Bóg nam pobłogosławi.
 2. Gość Niedzielny. Intencje Mszy Świętych. Wypominki A, B, C.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa