Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku liturgicznym. Zostały nam ostatnie dni sierpnia i ostatnie dni wakacji, więc warto dobrze je wykorzystać. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy w stronę Jasnej Góry, aby uczcić Matkę Bożą Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

2. Dzisiaj przez całą niedzielę, gościem naszej parafii jest ksiądz Łukasz Gach, który obecnie pracuje jako wikariusz w parafii Świętego Krzyża w Płocku. Ksiądz Łukasz święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku i wcześniej pracował w parafii Świętego Piotra w Ciechanowie. Dziękujemy za obecność pośród nas, posługę słowa i konfesjonału oraz wspólną modlitwę.

3. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00 naszymi gośćmi będą p. Marek Bączek, który pełni posługę organisty w parafii Świętego Piotra w Ciechanowie oraz p. Bogumiła Nasierowska, pełniąca posługę muzyczną w parafii Świętej Tekli w Ciechanowie. Swoją obecnością i muzyką zaproszeni artyści uświetnią przebieg liturgii Mszy świętej, a później wykonają kilka dodatkowych utworów z dziedziny muzyki poważnej. Zapraszamy.

4. Dzisiaj o godzinie 15:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Samorządu Terytorialnego Gminy Czernice Borowe. Jest to podziękowanie naszej parafii za przygotowanie i wykonanie projektu budowy parkingu przy kościele. Razem z Radą Duszpasterską i Radą Gospodarczą zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej Czernickiej w codziennym życiu rodzinnym i zawodowym dla wszystkich tworzących wspólnotę Samorządu Gminy Czernice Borowe oraz tych, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej poważnej inwestycji budowy parkingu w obecnym kształcie.

5. Dzisiaj w Miętnem k. Garwolina odbywają się XV Dożynki Województwa Mazowieckiego, a za tydzień Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Dożynki Jasnogórskie.

6. Również za tydzień w niedzielę 1 września dożynki parafialne. O godzinie 12:00 uroczysta Msza święta z poświęceniem dożynkowych wieńców i procesją eucharystyczną. Zapraszam całą parafię do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony i bardzo proszę, aby zgodnie z tradycją przygotować dożynkowe wieńce. Zapraszam Służbę Liturgiczną Ołtarza, asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, poczty sztandarowe i druhów strażaków. Nasza uroczystość rozpocznie się przed kościołem, następnie poświęcenie dożynkowych wieńców w czasie Mszy świętej, dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. O godz. 10:00 adoracji i procesji nie będzie.

7. Po zakończeniu Mszy świętej z okazji dożynek parafialnych, zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie Nieznanego Żołnierza oraz Zamordowanych w Pomiechówku, ponieważ jest to 74. rocznica wybuchu II wojny światowej.

8. Starosta Przasnyski, Wójt Gminy Czernice Borowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej zapraszają na uroczyste obchody 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Przasnyszu i Rostkowie za tydzień w niedzielę 1 września 2013 r. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na stronie internetowej parafii.

9. W naszej parafii kończy się dzisiaj, trwająca jeszcze w całej Polsce, akcja pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”. Razem z dziećmi, do których trafią w tym tygodniu tornistry wyposażone w wyprawki szkolne, bardzo dziękuję wszystkim dobroczyńcom, Akcji Katolickiej, poszczególnym rodzinom oraz osobom indywidualnym, które przyjęły plecaki, aby je wyposażyć w przybory szkolne lub złożyły na ten cel ofiarę materialną. Podziękowania również dla Parafialnego Zespołu Caritas, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych za okazaną pomoc i współpracę.

10. Serdeczne podziękowania dla firmy p. Jarosława Szemplińskiego z Żeber oraz firmy p. Czesława Zielenieckiego z Czernic Borowych za okazaną pomoc naszej parafii w ubiegłym tygodniu.

11. Informacja Oddziału Parafialnego Akcji Katolickiej. Autokarowa pielgrzymka do Lichenia wyrusza w czwartek 29 sierpnia br. o godzinie 4:00 rano z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Organizatorzy proszą o punktualność. Zabieramy ze sobą modlitewniki, śpiewniki, niezbędne lekarstwa oraz teksty pieśni, które śpiewamy podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Wyżywienie we własnym zakresie. Program pielgrzymki będzie podany w autokarze. Nie ma już wolnych miejsc.

12. W środę 28 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego, które zostało ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej w 1993 roku. Jest to polskie święto wojskowe obchodzone w rocznicę wygrania przez Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę międzynarodowych zawodów samolotów turystycznych w Berlinie – Challenge 1932 (Międzynarodowe Zawody Samolotów Turystycznych).

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 sierpnia (wtorek)– święta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna i wymodliła jego nawrócenie. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

• 28 sierpnia (środa) – święty Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł trudną drogę do poznania Chrystusa.

• 29 sierpnia (czwartek) – męczeństwo świętego Jana Chrzciciela, które jest drugim wspomnieniem tego świętego w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa