Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą miesiąca sierpnia. Kończący się czas wakacji i urlopów zachęca nas do wdzięczności za Boże dary, które stały się naszym udziałem w ostatnich tygodniach. Pamiętajmy o uwielbieniu Boga w naszych modlitwach.
 2. Serdecznie witamy w naszej parafii księdza Andrzeja Wychuckiego, który dzisiaj razem z nami modli się w czasie Mszy Świętych oraz kieruje do nas słowo Boże. Ksiądz Andrzej od wielu lat jest proboszczem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej, w diecezji Saskatoon (środkowo – zachodnia Kanada). Brał udział w ostatniej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Dziękujemy za ponowną obecność w naszej parafii oraz życzymy opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej daleko od Ojczyzny.
 3. Na zakończenie wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszymi gośćmi będą Siostry Szarytki: s. Małgorzata i s. Justyna – ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo z domu zakonnego w Przasnyszu na Świerczewie.
 4. Jutro w poniedziałek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Choć nie jest to „święto nakazane”, to warto jeszcze raz podziękować Bogu za dar naszej Matki, która w dniach 13 –14 lipca 2015 roku nawiedziła naszą parafię w Jasnogórskiej Ikonie, a potem nasze domy i rodziny w parafii. Msze Święte o godzinie 16:00 i 17:00. Suma pontyfikalna na Jasnej Górze o godz. 11:00.
 5. Za tydzień Ogólnopolskie Święto Plonów na Jasnej Górze połączone z dwudniową pielgrzymką rolników i pszczelarzy. O godzinie 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana, połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Biskup Włocławski Wiesław Mering.
 6. Również za tydzień w niedzielę 1 września Dożynki Gminno – Parafialne, które w tym roku odbędą się w parafii Rostkowo. O godzinie 11:00 Msza Święta w kościele parafialnym z błogosławieństwem wieńców dożynkowych, godz. 12:15 Apel patriotyczny w parku dydaktycznym, godz. 13:00 część oficjalna dożynek i dalsze świętowanie według ustalonego programu.
 7. Za dwa tygodnie w niedzielę 8 września dożynki parafialne. O godzinie 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Razem z Radą Duszpasterską zapraszamy całą parafię do modlitwy dziękczynnej i prosimy poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce i kosze dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej.
 8. Starosta Przasnyski oraz Samorząd Gminy Przasnysz zapraszają na Dożynki Powiatowo – Gminne, które odbędą się w niedzielę za trzy tygodnie 15 września w parafii Święte Miejsce. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego.
 9. Dożynki Diecezji Płockiej odbędą się również w niedzielę 15 września w parafii Świętego Ojca Pio w Płońsku, natomiast Dożynki Województwa Mazowieckiego odbędą się w niedzielę 8 września w Ciechanowie.
 10. W środę 28 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego, które zostało ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej w 1993 roku. Jest to polskie święto wojskowe obchodzone 28 sierpnia w rocznicę wygrania przez Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych w Berlinie – Challenge 1932.
 11. W niedzielę za tydzień 1 września wspominamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszym obowiązkiem jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach całego świata i pomordowanych w obozach zagłady oraz po zakończeniu wojny w więzieniach politycznych i stalinowskich łagrach. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę.
 12. Urząd Gminy Czernice Borowe, Szkoła Podstawowa, Parafia i Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej zapraszają w niedzielę 1 września do wspólnego upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej Apelem pamięci, który odbędzie się o godz. 18:00 na cmentarzu przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spotkanie rozpocznie hymn państwowy oraz podniesienie flagi, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, modlitwa za poległych i zamordowanych oraz zamyślenie historyczne. Apel pamięci zakończy wieczornica harcerska przy ognisku.
 1. W pierwszą niedzielę miesiąca za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną poczty sztandarowe, dziewczęta sypiące kwiatkami i „dzieci fatimskie”.
 2. Warto pamiętać, że od 2015 roku 1 września obchodzimy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia, który został ustanowiony przez papieża Franciszka.
 3. W poniedziałek 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta. Razem z Dyrekcją Szkoły Podstawowej, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz Paniami katechetkami zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. W modlitwie będziemy dziękować za dobrze przeżyte wakacje i prosić o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Czernickiej w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Po Mszy Świętej uczniowie nawiedzą Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pięciu Zamordowanych w Pomiechówku.
 4. Burmistrz Przasnysza oraz Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu zapraszają na wernisaż wystawy „A więc wojna!” w niedzielę 1 września br. o godz. 12:00 w siedzibie muzeum przy ulicy Rynek 1.
 5. Dzisiaj w miejscowości Giedlarowa (gmina Leżajsk) w diecezji przemyskiej odbędzie się 11. finał akcji „Tornister pełen uśmiechów” organizowany przez Caritas Polska. W tym roku Caritas Diecezji Płockiej zrezygnowała z udziału w tej ogólnopolskiej akcji dobroczynnej, ale nadal jest możliwość wsparcia finansowego wyprawek szkolnych dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie przez sms. Szczegóły na stronie naszej parafii.
 6. Serdeczne życzenia dla parafian i gości obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Modlimy o deszcz, otaczamy pamięcią naszych chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, szczególnie zmarłych tragicznie w ubiegłym tygodniu.
 7. W niedzielę 18 sierpnia br. zmarł nagle ks. kanonik Tadeusz Nikicin, proboszcz parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Lubowidzu. Miał 68 lat i 41 lat kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w czwartek 22 sierpnia w kościele w parafii Świętej Anny w Pomiechowie pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. Ciało z trumną zmarłego kapłana zostało złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 27 sierpnia (wtorek) – Święta Monika, matka świętego Augustyna. Modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia swojego syna, a także męża. Zmarła w Ostii w 387 roku. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.
 • 28 sierpnia (środa) – Święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku. Jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł trudną drogę do poznania Chrystusa. Napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych.
 • 29 sierpnia (czwartek) – Święty Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie. Jest to jedyny święty, poza Maryją, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień urodzin ziemskich, jak też narodzin dla nieba.
 1. Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, rolniczego trudu, pielgrzymek maryjnych oraz wielkich wydarzeń religijnych i patriotycznych, a także ostatnie dni urlopów i wakacji. Prośmy, aby nasza codzienność była podążaniem do zbawienia przez ciasne drzwi, a Boże błogosławieństwo niech nas broni i strzeże.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa