Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwudziesta druga niedziela w roku liturgicznym. Jest to ostatnia niedziela miesiąca sierpnia i ostatni dzień tegorocznych wakacji. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu w naszej codzienności, często trudnej i skomplikowanej.

2. Dzisiaj dożynki powiatowo – miejsko – gminne, które w tym roku są obchodzone w Sierakowie O godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. W dzisiejszym świętowaniu bierze udział delegacja z naszej parafii, która również reprezentuje gminę Czernice Borowe.

3. Za tydzień w niedzielę 7 września dożynki parafialne. O godzinie 12:00 uroczysta Msza Święta z poświęceniem dożynkowych wieńców i procesją eucharystyczną. Zapraszam całą parafię do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony i bardzo proszę, aby zgodnie z tradycją przygotować dożynkowe wieńce. Zapraszam Służbę Liturgiczną Ołtarza, asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, poczty sztandarowe i druhów strażaków. Nasza uroczystość rozpocznie się przed kościołem, a błogosławieństwo wieńców dożynkowych odbędzie się w czasie Mszy Świętej, jak też dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca.

4. Liturgię Mszy Świętej dziękczynnej za tegoroczne plony w naszej parafii uświetni grupa śpiewających seniorów „Nadzieja w nas” z akompaniamentem akordeonowym p. Franciszka Czajki. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do wspólnego świątecznego dziękczynienia.

5. Również za tydzień Ogólnopolskie Święto Plonów na Jasnej Górze oraz dożynki diecezjalne razem z dożynkami województwa mazowieckiego, które w tym roku odbędą się w Staroźrebach k. Płocka. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery zostanie odprawiona o godz. 11:00.

6. Za dwa tygodnie w niedzielę 14 września dożynki gminne w parafii Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie.

7. Na zakończenie wakacyjnych spotkań z muzyką sakralną i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszym gościem będzie p. Justyna Iwancz, która pochodzi z Ciechanowa, gdzie ukończyła szkołę muzyczną w klasie kilku instrumentów, m.in. pianino, flet, lutnia. Swoją obecnością, muzyką i śpiewem uświetni przebieg liturgii Mszy Świętej, a później wykona kilka dodatkowych utworów muzycznych o charakterze religijno – patriotycznym. Zapraszamy.

8. Miło mi poinformować, że p. Justyna podejmie się zorganizowania scholi dziecięcej w naszej parafii, dlatego serdecznie zapraszamy śpiewające dziewczęta na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 6 września, które rozpocznie się o godz. 10:30 do sali spotkań na plebanii

9. Jutro w poniedziałek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta, na którą razem z Paniami Katechetkami zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcje naszych szkół. W modlitwie będziemy dziękować za dobrze przeżyte wakacje i prosić o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Czernickiej w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

10. Jutro również wspominamy bolesną 75. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach całego świata i pomordowanych w obozach zagłady oraz po zakończeniu wojny w więzieniach politycznych i stalinowskich łagrach. Po Mszy Świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godzinie 8:00 nastąpi złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza i zapalenie zniczy na grobie Pięciu Pomordowanych w Pomiechówku w lipcu 1944r.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pierwszy piątek miesiąca, to szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Sakrament pokuty od godz. 15:30 i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do spowiedzi dzieci i młodzież, a uczniowie trzeciej klasy gimnazjum odprawiają w tym roku szkolnym dziewięć pierwszych piątków miesiąca w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Również w tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca i Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00.

12. W sobotę 30 sierpnia nasza parafianka Aleksandra Modzelewska otrzymała habit zakonny Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej i przyjęła imię Maria Rozalia. Tej pięknej uroczystości w domu prowincjalnym zgromadzenia sióstr w Orliku na Kaszubach przewodniczył Jego Ekscelencja biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Józef Górzyński. Wspieramy modlitwą naszą siostrę Marię Rozalię w dalszej formacji zakonnej. To powołanie jest wielką radością Kościoła i naszej parafii.

13. Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Ewy i Bogdana Dzielińskich w Chrostowie Zalesiu zaprasza na pokazy polowe pod hasłem „Mleczna Akademia”, które odbędą się dzisiaj o godz. 13:00. W programie m.in. ciekawostki i nowinki z zakresu uprawy i hodowli rolnej.

14. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ. Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia! Każdego roku od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to w postawie dziękczynienia Stwórcy, że pobłogosławił ich pracy i że ziemia wydała plon. Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są przecież ukoronowaniem żniwnego trudu wielu ludzi, a szczególnie polskich rolników. W roku kanonizacji Papieża Polaka dziękczynienie za zbiory wpisuje się w dziękczynienie Kościoła za dar wyniesienia Jana Pawła II do chwały ołtarzy. Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Staroźrebach koło Płocka, w dekanacie bielskim, w niedzielę 7 września, w przeddzień Święta Matki Boskiej Siewnej. Połączone będą one z dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Płockiego. Msza Święta dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie gminnym. Poprzedzona zostanie korowodem delegacji z wieńcami żniwnymi, który wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 10.00. Wiem, że serca rolników przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność waszej pracy, o to gdzie sprzedacie swoje produkty. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie. Liczę, jak zawsze na obecność Czcigodnych Księży i Rolników. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza. Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu. Biskup Płocki Piotr Libera.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 1 września (poniedziałek) – Święta Bronisława dziewica (ok. 1200-1259). Żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, dlatego na różne dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga Jej krewnymi byli m.in. święty Jacek Odrowąż i błogosławiony Czesław.

• 3 września (środa) – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604). Papież, wybitny teolog, reformator i doktor Kościoła

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa