Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

27 lipca 2021 - „Sub una campana”, czyli jubileusz 500-lecia dzwonu Zygmunt 12 600 kg wagi, 450 cm całkowitej ... +++ 27 lipca 2021 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 25.07.2021 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 27 lipca 2021 - 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę Więcej informacji >>> +++ 26 lipca 2021 - Intencje Mszy Świętych 26.07.2021 – 01.08.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 26 lipca 2021 - Papieskie Orędzie na Dzień Dziadków i Osób Starszych 25.07.2021 ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO ŚWIATOWY ... +++ 25 lipca 2021 - Akcja św. Krzysztof 2021 Komunikat Przewodniczącego KEP ds. ... +++ 22 lipca 2021 - Rada Gospodarcza Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanoniczne ... +++ 22 lipca 2021 - Rada Duszpasterska Zgodnie z dekretem Biskupa Płockie ... +++ 22 lipca 2021 - Serca dzwonów z 1959 r. w formie eksponatu na drewnianym stojaku 16.07.2021 +++ 22 lipca 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Marceliny Kwiatek 18.07.2021 +++ webdesign
 1. Dzisiaj dwudziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jest jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca września i ostatnią niedzielą wakacji.
 2. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najlepsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych myśli i pragnień.
 3. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12: 00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” i liturgicznej służby ołtarza.
 4. Pod hasłem „Do naszej Matki i Królowej Polski” odbywa się dwudniowe ogólnopolskie święto plonów na Jasnej Górze połączone z pielgrzymką rolników. Uroczysta Suma zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 11:00. Mszy Świętej będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Swój udział zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda. Jasnogórskie dożynki odbywają się od 36. lat w pierwszy weekend września.
 5. Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy i Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisław BM Czernice zapraszają na Dożynki Gminno – Parafialne, które odbędą się 9 września br. w Czernicach Borowych. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z błogosławieństwem wieńców dożynkowych i darów żniwnych w kościele parafialnym. Ok. godz. 13:30 przemarsz korowodu dożynkowego, otwarcie i poświęcenie rozbudowanego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej i Strażnicy OSP. Następnie przejście na plac parafialny i ok. godz. 14:30 otwarcie dożynek, prezentacje wieńców i stoisk przygotowanych przez poszczególne sołectwa oraz wystąpienia zaproszonych gości. Godz. 15:00 – wręczenie odznaczeń i medali. O godz. 15:30 – koncert muzyki religijnej w wykonaniu zespołu „Głos Wołającego na Pustyni”. Godz. 16:30 – prezentacje gminnych zespołów artystycznych. Ok. godz. 18:00 rozpocznie się zabawa ludowa. Dodatkowe atrakcje: stoiska, gastronomia, konkursy, zabawy dla dzieci, drezyny. Szczegółowy program możemy znaleźć na stronie internetowej Urzędu Gminy i naszej Parafii.
 6. Dożynki Diecezji Płockiej razem z Dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Sierpeckiego odbędą się w niedzielę za dwa tygodnie 16 września w Sierpcu na terenie Skansenu.
 7. Dzisiaj zapraszam na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 15:00 do sali spotkań na plebanii Radę Duszpasterską oraz przedstawicieli grup i wspólnot naszej parafii.
 8. Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 9. Jutro 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta. Razem z Dyrekcją Szkoły Podstawowej, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz Paniami katechetkami zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. W modlitwie będziemy dziękować za dobrze przeżyte wakacje oraz prosić o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Czernickiej w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Po Mszy Świętej uczniowie zapalą znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i Zamordowanych w Pomiechówku.
 10. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 16 września podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, na zakończenie VIII Tygodnia Wychowania.
 11. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku szkolnym i katechetycznym, dzieci ze szkoły podstawowej otrzymują pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, które trzeba uzupełnić i umieścić w zeszytach do nauki religii. Dzieci odbierają karteczki osobiście.
 12. Następna niedziela będzie drugą w miesiącu, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz.10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber.
 13. W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 9:00 i 10:00 symboliczny obrzęd poświęcenia ziarna na tegoroczne zasiewy. W parafii Grudusk jest to również odpust z główną Mszą Świętą o godzinie 12:00.
 14. Również w najbliższą sobotę 8 września o godzinie 11:00 w sali spotkań na plebanii pierwsze po wakacjach spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów do liturgicznej służby ołtarza.
 15. Sobota 8 września to także siódme Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości czytane będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
 16. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej rozważymy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 17. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty. Zapraszamy do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, szczególnie dzieci z klasy czwartej, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Serca Bożego.
 18. Trwają przygotowania do 36. Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa w Roku Świętego Stanisława Kostki, która odbędzie się w sobotę 15 września br. Dzieci rozpoczynają swoje pielgrzymowanie o godzinie 10:00 w Przasnyszu przy kościele farnym, a młodzież w Rostkowie o godzinie 16:30. Szczegóły i zapisy na lekcjach religii. W tym roku uroczystościom w Przasnyszu i Rostkowie przewodniczy biskup Mirosław Milewski.
 19. Dziękuję za wspólny Apel Pamięci wczoraj 1 września przy Grobie Nieznanego Żołnierza w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, a później za nastrojowy wieczór harcerski przy ognisku.
 20. Sytuacja inwestycyjna parafii. Zakończyły się prace przy remoncie i odbudowie ogrodzenia cmentarza od strony zachodniej. Całość inwestycji wyniosła 23 tys. zł. Dodatkowe 7 tys. zł to prace koparką, zakup materiałów ogrodowych i nasadzenia nowych drzew, które parafia zrobiła (są to m,in. grab pospolity, brzoza, klon, modrzew niskopienny i wierzba płacząca). Środki finansowe zostały podjęte z rachunku oraz pochodzą z dotychczasowych ofiar złożonych na cele remontowe i z okazji wymiany lub budowy pomników, a także z ofiar składanych na tacę. Serdeczne podziękowanie za każdą okazaną pomoc w ostatnim czasie przy prowadzonych pracach porządkowych.
 21. Słowa podziękowania dla p. Mirosława Smolińskiego za podarowanie naszej parafii odnowionej figury Chrystusa niosącego krzyż, która została zamontowana przy wejściu na cmentarz od strony tworzącego się nowego parkingu. Dziękuję również firmie p. Andrzeja Trzcińskiego za pewne prace wykończeniowe przy połączeniu nowego ogrodzenia ze starym, żeby całość ogrodzenia cmentarza wyglądała estetycznie, choć sam płot będzie wymagał dalszej wymiany w miarę możliwości finansowych.
 22. Słowa wdzięczności za wykonanie kapliczki ku czci Świętego Jana Nepomucena, czeskiego męczennika z XIV wieku, który jest patronem dobrej spowiedzi oraz poniekąd jest patronem rolników, ponieważ według tradycji ludowej jest świętym, który chroni pola i zasiewy zarówno przed powodzią, jak i suszą. Kapliczka została ustawiona przy budynku starej mleczarni z wykorzystaniem kolejnego fragmentu pnia modrzewia, który też znalazł swoje godne upamiętnienie. Szczególne podziękowania dla p. Sławomira Sosnowskiego za przeprowadzone prace w trudnym czasie wzmożonych prac polowych. Podziękowanie również dla p. Wojciecha Nosarzewskiego i p. Andrzeja Żebrowskiego oraz podziękowanie dla p. Jarosława Święconka, który w najbliższym czasie przygotuje drewnianą tabliczkę ze słowami „Święty Jan Nepomucen, A.D. 2018”. Kapliczka zostanie poświęcona przy stosownej okazji.
 23. W ostatnim czasie została zamontowana metalowa konstrukcja pomostu przy stawie parafialnym. Bardzo dziękuję firmie p. Jarosława Krajewskiego za podarowanie parafii poszczególnych elementów służących do budowy pomostu, a Panu Sołtysowi sołectwa Chojnowo i osobom wspomagającym za zamontowanie tych elementów. Dziękuję p. Grzegorzowi Sosnowskiemu za podarowanie dębiny na deski do pomostu, które wykonał i zamontował p. Mirosław Kuciński ze swoimi współpracownikami.
 24. Serdeczne podziękowanie za przygotowanie dekoracji kwiatowej o charakterze patriotycznym w kościele na dzisiejszą niedzielę oraz pomoc w sprzątaniu kościoła, dzwonnicy i otoczenia.
 25. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyła p. Stanisława Bartnikowska.
 26. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ I WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO. Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia! Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. To ukoronowanie żniwnego trudu wielu ludzi, a zwłaszcza rolników. Gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła w postawie dziękczynienia Stwórcy za to, że pobłogosławił ich pracy i ziemia wydała plon. W bieżącym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w dziękczynienie Kościoła Płockiego za dwa wielkie dary: dar niepodległości w 100 rocznicę jej odzyskania przez naszą Ojczyznę i dar św. Stanisława Kostki w 450. rocznicę narodzin dla nieba tego syna ziemi mazowieckiej. To szczególna okazja, by dziękować Bogu za chleb, ale i za rolników, którzy żywili i bronili wolności, polskości i wiary oraz nadal to czynią. Nasz święty Rodak z Rostkowa zostawił nam piękne przesłanie: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony”. Jakże te słowa są dzisiaj aktualne, także w rolniczych rodzinach. Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Sierpcu, w niedzielę 16 września br. na terenie Skansenu Ziemi Mazowieckiej. Połączone one będą z dożynkami Województwa Mazowieckiego. Uroczystość rozpoczniemy Mszą Świętą dziękczynną o godz. 11.00, podczas której zostaną poświęcone wieńce żniwne i chleby. Uroczystość uświetni płocki chór „Pueri et Puellae Cantores Plocenses”, który w tym roku przeżywa 20 – lecie swojego istnienia. Wiem, że tegorocznemu wzrastaniu zboża towarzyszyła susza, a żniwom niekiedy nawet nawałnice. Serca wielu rolników przepełnia lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność ich pracy. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie i szukać oparcia w Bogu. Liczę, jak zawsze, na obecność Czcigodnych Księży oraz Rolników z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza i Królowej Ziemi Dobrzyńskiej. Wraz z pozdrowieniami z Tumskiego Wzgórza w Płocku, przekazuję pasterskie błogosławieństwo. Bp Piotr Libera Biskup Płocki.
 27. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Pamiętamy o chorych i cierpiących. Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich zmarłych, szczególnie żołnierzy niepodległości i żołnierzy nieznanych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
 28. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 3 września (poniedziałek) – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604). Papież, wybitny teolog, reformator i doktor Kościoła posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Przeprowadził reformę liturgii oraz opracował śpiew kościelny zwany „chorałem gregoriańskim”.
 1. Na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego w znaku krzyża przez Maryję i Wszystkich Świętych otrzymamy błogosławieństwo Boże, abyśmy potrafili być dobrymi świadkami Ewangelii.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa