Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwudziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. W naszej parafii jest to dziękczynienie za tegoroczne polny, które składamy w czasie Mszy świętej o godzinie 12:00. Podziękowania dla całej parafii za wspólne świętowanie i przygotowanie dożynkowych wieńców, a naszym drogim gościom dziękujemy za obecność i modlitwę. Szczególne podziękowania dla p. Bogusława Tłoczkowskiego – trębacza wojskowego z Ciechanowa w stopniu starszego sierżanta sztabowego (w stanie rezerwy) za obecność wśród nas i nastrojową grę na trąbce w czasie Mszy świętej oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

2. Podziękowania również dla asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, pocztów sztandarowych , służby liturgicznej ołtarza, druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dla wszystkich, którzy czynnie uczestniczyli w liturgii Mszy świętej dożynkowej.

3. Dzisiejsza pierwsza niedziela miesiąca to jednocześnie dzień 1 września. Ze smutkiem wspominamy bolesną 74. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach całego świata i pomordowanych w obozach zagłady oraz po zakończeniu wojny w więzieniach politycznych i stalinowskich łagrach. Po Mszy świętej o godzinie 12:00 nastąpi złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza i zapalenie zniczy na grobie Pomordowanych w Pomiechówku.

4. Dzisiaj Ogólnopolskie Święto Plonów na Jasnej Górze z uroczystą Sumą dożynkową o godzinie 11:00. Za tydzień 8 września dożynki powiatowo – miejsko – gminne, które w tym roku będą obchodzone w parafii Święte Miejsce. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta i błogosławieństwo wieńców dożynkowych, a później dalsze świętowanie. Za dwa tygodnie również dożynki gminne w parafii Węgra oraz dożynki diecezjalne, które w tym roku odbędą się w parafii Strzegowo.

5. Za tydzień w niedzielę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej), które w tym roku jest przeniesione na poniedziałek 9 września, ale poświęcenie ziarna na tegoroczne zasiewy odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 września po każdej Mszy świętej.

6. Następna niedziela to druga w miesiącu, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godz.10.00, poprowadzą wspólnie Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy świętej powakacyjne spotkanie dla Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

7.W poniedziałek 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza święta, na którą razem z Paniami Katechetkami zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcje naszych szkół na Mszę świętą. W modlitwie będziemy dziękować za wakacje, które już minęły i prosić o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Czernickiej w nowym roku szkolnym.

8. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 15 września o godz. 10:00.

9. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę 7 września. O godzinie 10:00 w miarę możliwości bierzemy udział w sprawowanej Mszy świętej wotywnej, a później spotkanie zasadnicze w sali spotkań na plebanii. Tutaj obecność jest obowiązkowa.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pierwszy piątek miesiąca, to szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Sakrament pokuty od godz. 15:30 i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej i młodzież z trzeciej klasy gimnazjum odprawiają w tym roku szkolnym dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Również w tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca i Msza święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00.

11. Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych ufundowały obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest patronką pierwszego koła różańcowego. Obraz ten jest darem ołtarza dla naszej parafii z okazji tegorocznych dożynek, zostanie poświęcony w niedzielę za tydzień, w czasie Mszy świętej o godz. 10:00, a później znajdzie swoje miejsce w sali spotkań na plebanii. Bóg zapłać.

12. Podziękowania również dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za zorganizowanie autokarowej pielgrzymki do Lichenia, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, a dla wszystkich uczestników tej pielgrzymki, podziękowania za wspólne pielgrzymowanie.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 3 września (wtorek) – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604). Papież, wybitny teolog, reformator i doktor Kościoła

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa