Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jest jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca. W naszej parafii jest to święto dziękczynienia za tegoroczne polny, które składamy w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Serdeczne podziękowania dla całej parafii za wspólne świętowanie, modlitwę i przygotowanie dożynkowych wieńców.

2. Podziękowania również dla całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, pocztów sztandarowych , służby liturgicznej ołtarza, druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dla wszystkich, którzy dzisiaj czynnie uczestniczyli w liturgii Mszy Świętej dożynkowej, a także za przyniesione dary ofiarne, szczególnie za ozdobne okładki na księgę Ewangeliarza, które ufundowała p. Bożenna Czarzasta z Dzielina.

3. Szczególne słowa podziękowania dla Seniorów z Koła Emerytów i Rencistów w Czernicach Borowych, którzy śpiewają w zespole o nazwie „Nadzieja w nas”, a dzisiaj włączyli się w liturgię śpiewu przy akompaniamencie organowym p. Michała Daniszewskiego.

4. Dzisiaj ogólnopolskie święto plonów na Jasnej Górze z uroczystą Sumą Dziękczynną o godzinie 11:00, której przewodniczy biskup tarnowski Andrzej Jeż. Dzisiaj również dożynki diecezjalne, połączone z dożynkami województwa mazowieckiego, które w tym roku zostały zaplanowane w miejscowości Staroźreby k. Płocka. Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery zostanie odprawiona o godzinie 11:00.

5. Za tydzień również dożynki gminne w parafii Rostkowo. O godzinie 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta i błogosławieństwo wieńców dożynkowych, a później dalsze świętowanie. Szczegółowy program na stronie parafii oraz na plakacie w gablocie.

6. Następna niedziela 14 września to święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest świętym znakiem męki i śmierci Jezusa Chrystusa, a także chrześcijańskiej nadziei, bo ofiara krzyża przyniosła prawdę o zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu naszego Zbawiciela.

7. Następna niedziela to druga w miesiącu, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz.10:00, poprowadzą wspólnie Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy Świętej powakacyjne spotkanie dla Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

8. Jutro w poniedziałek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 obrzęd poświęcenia ziarna na tegoroczne zasiewy. W parafii Święte Miejsce jest to również odpust z Mszą Świętą o godz. 12:00.

9. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 21 września podczas Mszy Świętej o godz. 10:00.

10. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów do posługi liturgicznej ołtarza w najbliższą sobotę 13 września o godzinie 10:00 w sali spotkań na plebanii. Tego samego dnia o godz. 16:00 kolejne spotkanie parafialnej scholi, która będzie okazją dla śpiewających dziewcząt naszej parafii, aby rozwijać swoje umiejętności i zdolności wokalne.

11. W tym roku szkolnym i katechetycznym, dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum, otrzymują pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, które trzeba umieścić w zeszytach do nauki religii jako świadectwo obecności na niedzielnej Eucharystii, która zawsze jest najpiękniejszą katechezą, gdyż jest spotkaniem z Bogiem.

12. Trwają przygotowania do XXXII pielgrzymki dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, która odbędzie się w tym roku w sobotę 20 września br. pod hasłem „Jestem dzieckiem Boga”. Dzieci rozpoczynają swoje pielgrzymowanie o godzinie 10:00 w Przasnyszu, a młodzież o godzinie 16:30 w Rostkowie. Szczegóły i zapisy na lekcjach religii.

13. Panie Zelatorki Kół Różańcowych naszej parafii organizują wyjazd do Smardzewa k. Płońska na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 4 października. Więcej szczegółów organizacyjnych za tydzień.

14. Serdeczne podziękowanie za podarowane do kościoła wazony i piękne ogrodowe róże oraz całą dekorację kwiatową naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 13 września (sobota) – Święty Jan Chryzostom (ok. 349-407). Biskup i doktor Kościoła, zaliczany jest do Ojców Kościoła z IV wieku, który pozostawił po sobie ogromną spuściznę literacką. Ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli Złotousty”.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa