Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Zgromadziliśmy się w niedzielę, by świętować radosną Paschę. Pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. My również, świadomi obecności Chrystusa w naszej świątyni, mamy słuchać Jego upomnień, by upominając innych wskazywać właściwą drogę, która wiedzie na wieczną Paschę w świątyni nieba.
 2. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września, która przypada w nadchodzący piątek, otoczmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których przyczyną zwykle jest nienawiść.
 3. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, Akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej i służby liturgicznej.
 4. Następna niedziela będzie drugą w miesiącu, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz.8:30 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 5. W tym roku szkolnym i katechetycznym, dzieci ze szkoły podstawowej z klasy trzeciej i czwartej, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, otrzymują pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, które trzeba umieścić w zeszytach do nauki religii.
 6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 20 września podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, na zakończenie X Tygodnia Wychowania. Ten religijny obrzęd jest związany z postacią Świętego Stanisława Kostki, którego uroczystość obchodzimy 18 września.
 7. Od wczoraj odbywa się dwudniowe ogólnopolskie święto plonów na Jasnej Górze. Uroczysta Suma zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 11:00. Jasnogórskie dożynki odbywają się od 38. lat zawsze w pierwszy weekend września.
 8. Również dzisiaj Dożynki Gminno – Parafialne oraz Powiatowe w Pawłowie. O godzinie 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem wieńców dożynkowych, godz. 13:15 dzielenie chleba dożynkowego, godz. 13:30 część oficjalna dożynek i dalsze świętowanie według ustalonego programu, który znajduje się na stronie Urzędu Gminy i naszej Parafii. Dziękuję delegacji z Czernic Borowych, z ulicy Kościelnej i Dolnej, która będzie reprezentowała naszą parafię.
 9. Za dwa tygodnie w niedzielę 20 września dożynki parafialne. O godzinie 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Razem z Radą Duszpasterską raz jeszcze zapraszamy całą parafię do modlitwy dziękczynnej i prosimy poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce i kosze dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej i Jasnej.
 1. W przyszłą niedzielę 13 września w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 12:00 Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę o godzinie 9:00 i 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, ale dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza. W czwartek 10 września zapraszam wszystkich rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tych uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się ok. godz. 17:00.
 2. W poniedziałek o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci razem z rodzicami przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. We wtorek o godz. 16:00 spotkanie dla dzieci razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej i drugiej szkoły średniej. Będziemy omawiać przebieg tegorocznej pielgrzymki młodzieży do Rostkowa i Przasnysza. Obecność wszystkich jest obowiązkowa.
 4. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek 8 września, przypada Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najstarszych świąt maryjnych w naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Tego dnia Bożej Opatrzności w modlitwie będziemy polecać przyszłoroczne plony, a symboliczne poświęcenie ziarna na tegoroczne zasiewy odbędzie się w czasie Mszy Świętej o godz. 9:00. Tego dnia parafia Święte Miejsce w dekanacie przasnyskim będzie przeżywała doroczny odpust z główną Mszą Świętą o godzinie 12:00.
 5. Wczoraj w sobotę 5 września br. odbywało się 9. Narodowe Czytanie. Patronat honorowy objęła Para prezydencka. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych przy współpracy z Biblioteką Szkolną też organizuje czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego we wtorek 8 września o godz. 10:00 w budynku Biblioteki Gminnej przy ulicy Chełchowskiego 12.
 6. Wójt Gminy Czernice borowe informuje, że przez trzy miesiące. Od 1 września do 30 listopada, na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spis rolny.gov.pl. Osoby. Które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99 w.1) i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.
 7. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz Grobu Pańskiego w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej, zamiast zbiórki w Wielki Piątek, której w tym roku nie było z powodu koronawirusa.
 1. Nadal bardzo dziękuję za ofiary w kopertach zwrotnych na rzecz naszego cmentarza i nadal czekamy na rozpoczęcie dalszych prac przy budowie alejek.
 2. Składamy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, szczególnie zmarłych tragicznie w wyniku gwałtownych burz i silnych wiatrów oraz i innych klęsk żywiołowych w Polsce i na świecie. W czwartek 3 września br. zmarła nagle śp. Grażyna Rasińska, nauczycielka w Zespole Szkół im. majora Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, związana rodzinnie z naszą parafią. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie odprawiona we wtorek o godz. 14:00.
 3. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego, bo w tym sakramencie obecny jest Jezus Chrystus, a my jesteśmy wspólnotą wierną Kościołowi. Z Bożym błogosławieństwem idźmy do naszych domów i rodzin, aby tam również tę wspólnotę tworzyć i ożywiać duchem służby oraz wzajemną miłością.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa