Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by świętować niedzielę. Jezus objawia nam dzisiaj swój zamysł, aby podążać za Nim w wolności. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża.
 2. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 10:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami i służby liturgicznej.
 3. Następna niedziela będzie drugą w miesiącu, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 4. Od wczoraj odbywa się dwudniowe ogólnopolskie święto plonów na Jasnej Górze. Uroczysta Suma zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 11:00. Jasnogórskie dożynki z pielgrzymką rolników, odbywają się od 40. lat, zawsze w pierwszy weekend września. Hasło tegorocznego spotkania „Do Maryi Królowej Pokoju”.
 5. Również dzisiaj Dożynki Województwa Mazowieckiego w miejscowości Lelis k. Ostrołęki oraz Dożynki Gminno – Powiatowe w Zielonej k. Ciechanowa. O godz. 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem wieńców żniwnych i chleba dożynkowego.
 6. W niedzielę za tydzień 11 września nasze parafialne święto plonów z Mszą Świętą dziękczynną o godz. 12:00 oraz błogosławieństwem wieńców dożynkowych, chleba i innych darów żniwnych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
 7. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy czwartek 8 września, przypada Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najstarszych świąt maryjnych w naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W tym dniu Bożej Opatrzności w modlitwie będziemy polecać przyszłoroczne plony, a symboliczne poświęcenie ziarna na tegoroczne zasiewy odbędzie się w czasie Mszy Świętej o godz. 16:30. Tego dnia w parafii Święte Miejsce odbędzie się odpust z główną Mszą Świętą o godz. 12:00.
 8. W sobotę 17 września odbędzie się 40. Jubileuszowa Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem „Wyrusz!”. Dzieci rozpoczynają pielgrzymowanie o godz. 9:45 Mszą Świętą w Przasnyszu przy kościele farnym. Młodzież rozpoczyna swój program pielgrzymkowy w Rostkowie o godz. 15:30. Uroczystościom w Przasnyszu i Rostkowie w tym roku przewodniczy biskup Mirosław Milewski. Szczegóły organizacyjne oraz zapisy na lekcjach religii. Ramowy program znajduje się na stronie internetowej parafii i okolicznościowych plakatach.
 9. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 18 września podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, po zakończeniu XII Tygodnia Wychowania. Ten religijny obrzęd w naszej parafii jest związany z postacią Świętego Stanisława Kostki, którego uroczystość obchodzimy 18 września.
 10. Składamy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzisiaj w Rzymie odbędzie się beatyfikacja sługi Bożego papieża Jana Pawła I.
 11. „Nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem” (por. Łk 14, 25-33). Z Bożym błogosławieństwem idźmy do naszych domów i rodzin, aby tam również tworzyć wspólnotę wiernych Kościoła, ożywiać ją duchem służby oraz wzajemną miłością. Przykładem do śladowania jest Święta Matka Teresa z Kalkuty, która odeszła z tego świata 5 września 1997 roku, więc jutro przypadnie 25. rocznica jej śmierci. Pozostawiła duchowe dzieło pomocy najbiedniejszym z biednych całego świata o nazwie Zgromadzenie Misjonarek Miłości, które założyła w 1950 roku.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa