Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign
 1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela w roku liturgicznym. W Ewangelii Jezus uczy nas przebaczenia, bo bardzo potrzebujemy wzajemnego miłosierdzia w życiu rodzinnym i społecznym.
 2. Dzisiejsza niedziela to także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który obchodzimy już po raz 51. Hasłem tego dnia w tym roku są słowa zaproponowane przez papieża Franciszka „Nie lękaj się, bo jestem z Tobą (Iz 43,5). Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach”. Ten dzień przypomina nam o obowiązku modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.
 3. Mija 6. rocznica powstania parafialnej strony internetowej, która również jest medialnym środkiem przekazu wiadomości z życia naszej parafii, Kościoła diecezjalnego oraz Kościoła powszechnego, dlatego dzisiejszy dzień jest dobrą okazją, aby podziękować Redakcji i wszystkim współpracownikom.
 4. Dzisiaj mija 78. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę w ramach paktu Ribbentrop – Mołotow, który ostatecznie przesądził o losach kampanii wrześniowej 1939 r. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o Polakach, którzy ponieśli śmierć męczeńską w obronie naszej Ojczyzny na wschodniej granicy, a także o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu”, ponieważ 17 września jest to również obchodzony od kilku lat w Polsce Dzień Sybiraka.
 5. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. W Diecezji Płockiej to święto ma rangę uroczystości. Msza Święta oraz Litania do Świętego Stanisława Kostki o godz. 16:30.
 6. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca dzisiaj o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października.
 7. Po raz kolejny serdecznie witamy w naszym kościele brata Marcina Mosakowskiego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który pochodzi z Ciechanowa i od wielu lat pracuje w Papieskim Kościelnym Instytucie Polskim w Rzymie. Brat Marcin w 2013 roku przekazał naszej parafii relikwie Świętego Jana Pawła II, które pochodzą z Rzymu i są relikwiami drugiego stopnia ”ex indumentis”, czyli z szat (fragment sutanny). Dziękujemy raz jeszcze za wspólną modlitwę, a także za obecność podczas dzisiejszej niedzieli oraz życzymy opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego.
 8. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy ”zerowej” i z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.
 9. Dzisiaj w Kościele Farnym w Przasnyszu o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta ku czci Świętego Stanisława Kostki z okazji Dnia Patrona tego miasta. Mszy Świętej będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski. Warto zwrócić uwagę na spektakl teatralny pt. „K.O.S.T.K.A.”, który odbędzie się o godz. 15:00 na Rynku. Po spektaklu dalsze świętowanie. Urząd Miasta i Parafia Świętego Wojciecha w Przasnyszu zapraszają do udziału w tej uroczystości.
 10. W niedziele za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w formie katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz dla dzieci z klasy czwartej przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum.
 11. Na Jasnej Górze trwa dwudniowa 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy, którą zorganizował poraz pierwszy w 1983 roku błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.
 12. W ubiegłą środę 14 września obchodziliśmy 70. rocznicę urodzin bł. księdza Jerzego, który urodził się w roku 1947 we wsi Okopy w parafii Suchowola na Podlasiu.
 13. Serdeczne podziękowania dla pań katechetek Anny Rekosz i Beaty Gregorczyk, dla rodziców i opiekunów, a przede wszystkim dla dzieci starszych i młodszych w liczbie 25. osób oraz dla młodzieży w liczbie ok. 20. osób, którzy wczoraj uczestniczyli w 35. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem „I poszli za Nim…”.
 14. Dziękuję p. Danucie Adamskiej i p. Janowi Pikus oraz Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej w Czernicach Borowych za zorganizowanie pielgrzymki do Częstochowy, Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce w Siedlcu oraz Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Była to pielgrzymka dziękczynna za nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii oraz w naszych domach i rodzinach, w której brało udział 51. osób. W czasie pielgrzymki przekazaliśmy Parafialną Księgę Zawierzenia z 1966 roku do Jasnogórskiego Centrum Modlitwy Zawierzenia. Z okazji pielgrzymki została ufundowana i zakupiona w Częstochowie mosiężna i pozłacana patena do udzielania Komunii Świętej, która zostanie poświęcona w najbliższym czasie i będzie 4. pateną w wyposażeniu liturgicznym na szczególne okazje. Bardzo dziękuję za ten dar.
 15. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Serdeczna prośba o przywożenie zebranego zboża po Mszy Świętej wieczorowej.
 16. Z okazji Dnia Środków Masowego Przekazu, dzisiaj po Mszy Świętej, można złożyć ofiarę materialną do puszki na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej z siedzibą w Ciechanowie. Bóg zapłać.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 18 września (poniedziałek) – Święty Stanisław Kostka, pochodzący z Rostkowa na Mazowszu jezuicki nowicjusz, odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców. Patron nowicjuszy zakonnych, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny, Diecezji Płockiej i gminy Czernice Borowe (uroczystość).
 • 20 września (środa) – Święci męczennicy z Korei. Pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich Towarzysze.
 • 21 września (czwartek) – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, który jest patronem pracowników Służby Celnej.
 • 23 września (sobota) – Święty Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968). Francesco Forgione, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk oraz wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej. Z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.
 1. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Otaczamy modlitewną pamięcią chorych. Modlimy się o dar miłosierdzia i życia wiecznego dla wszystkich zmarłych.
 2. W poniedziałek 11 września br. w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie zmarł w 47. roku życia, 26. roku życia zakonnego i 22. roku kapłaństwa śp. o. Piotr Soból, pasjonista – wikariusz parafialny i kapelan hospicjum domowego Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona 15 września o godzinie 12:00 we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym, Amen.
 3. Zanim wyjdziemy z kościoła warto pomyśleć, do kogo powinniśmy pójść ze słowem przebaczenia i pokoju. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo, które jest darem Boga pełnego miłosierdzia.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa