Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela w roku liturgicznym. Każda Eucharystia jest spotkaniem z miłosiernym Jezusem, który przychodzi nawet do największych grzeszników, dając swoją miłość i przebaczenie. Z wdzięcznością i ufnością pozwólmy, aby umocnił naszą nadzieję. W Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ta radość będzie również naszym udziałem.
 2. Dzisiejsza niedziela to 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w tym roku obchodzimy pod hasłem <<„Wszyscy tworzymy jedno” (Ef 4,25). Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich>>. Ten dzień przypomina nam o obowiązku modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.
 3. Mija 8. rocznica powstania parafialnej strony internetowej, która również jest środkiem przekazu wiadomości z życia naszej Parafii, Kościoła diecezjalnego oraz Kościoła powszechnego. Dlatego dzisiejszy dzień jest dobrą okazją, aby podziękować Redakcji i wszystkim Współpracownikom.
 4. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października.
 5. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej szkoły podstawowej.
 6. Dzisiaj rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania, który nosi hasło „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1,38), a także dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 7. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w formie katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz dla dzieci z klasy czwartej przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Podczas Mszy Świętej o godz. 15:00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy ósmej szkoły podstawowej i z klasy pierwszej szkoły średniej.
 8. W kalendarzu liturgicznym w najbliższą środę pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. W Diecezji Płockiej to święto ma rangę uroczystości. Jutro rozpoczynamy Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki.
 9. Dzisiaj w Płońsku Dożynki Diecezji Płockiej z Mszą Świętą Dziękczynną o godz. 12:00, której będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski oraz Dożynki Powiatu Przasnyskiego, które odbędą się w Świętym Miejscu z Mszą Świętą o godz. 11:45 pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego.
 10. W Spale k. Tomaszowa Mazowieckiego trwają dwudniowe Dożynki Prezydenckie, które rozpoczęły się wczoraj, tj. w sobotę 14 września. Dożynki ogólnopolskie w Spale w 1927 roku zapoczątkował prezydent Ignacy Mościcki.
 11. Na Jasnej Górze trwa dwudniowa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy, którą zorganizował po raz pierwszy w 1983 roku błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.
 12. We wtorek 17 września mija 80. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę w ramach haniebnego paktu Ribbentrop – Mołotow, który ostatecznie przesądził o losach kampanii wrześniowej 1939 r. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o Polakach, którzy ponieśli śmierć męczeńską w obronie naszej Ojczyzny na wschodniej granicy, a także o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu”, ponieważ 17 września jest to również obchodzony od kilku lat w Polsce Dzień Sybiraka.
 13. W naszej parafii jest stary zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, który jest wyrazem naszej troski o Kościół powszechny i diecezjalny oraz nowe powołania do kapłaństwa. Razem z Rektoratem tej uczelni zwracam się z serdeczną prośbą do całej parafii, aby przeprowadzić tę zbiórkę na przełomie września i października.
 1. Dziękuję jeszcze raz całej wspólnocie parafialnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dziękczynnej uroczystości dożynkowej, którą przeżywaliśmy przed tygodniem. Słowa podziękowania za przygotowanie darów żniwnych oraz wieńców dożynkowych z miejscowości Czernice Borowe (ulice: Długa i Bagienna), Dzielin, Kownaty, Nowe Czernice, Żebry i Zembrzus Wielki. Tradycyjnie wieńce dożynkowe pozostaną w naszym kościele do odpustu ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który w tym roku przypada w niedzielę 20 października. Dziękuję jeszcze raz p. Alinie Chodkowskiej za ufundowanie kompletu obrusów w postaci daru ołtarza.
 2. Serdeczne podziękowania dla pań katechetek: Beaty Gregorczyk i Katarzyny Bochenek, dla rodziców i opiekunów, a przede wszystkim dla dzieci starszych i młodszych w liczbie 30. osób oraz dla młodzieży w liczbie 16. osób, którzy wczoraj uczestniczyli w 37. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem „nie JESTEM sam”.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przypomina o pielgrzymce do Działdowa i Obór. Wyjazd w najbliższą sobotę 21 września z parkingu przy kościele w Czernicach Borowych o godz. 7:30. Zabieramy ze sobą modlitewniki, śpiewniki i przyjmowane leki. Wyżywienie we własnym zakresie.
 4. Z okazji Dnia Środków Masowego Przekazu, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, można złożyć ofiarę do puszki na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
 5. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Otaczamy modlitewną pamięcią chorych. Modlimy się o dar miłosierdzia i życia wiecznego dla wszystkich zmarłych.
 6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 15 września (niedziela) – Najświętsza Maryja Panna, którą czcimy w tajemnicach bolesnych.
 • 16 września (poniedziałek) – Święci Korneliusz papież i Cyprian biskup. Obrońcy wiary, którzy złożyli swoje życie w ofierze podczas prześladowań chrześcijaństwa w połowie III wieku.
 • 18 września (środa) – Święty Stanisław Kostka, pochodzący z Rostkowa na Mazowszu jezuicki nowicjusz, odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców. Patron nowicjuszy zakonnych, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny, Diecezji Płockiej i gminy Czernice Borowe (uroczystość).
 • 20 września (piątek) – Święci męczennicy z Korei. Pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich Towarzysze.
 • 21 września (sobota) – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, który jest patronem pracowników Służby Celnej (święto).
 1. Umocnieni Bożym słowem i nakarmieni chlebem życia, powracajmy do naszej codzienności, do naszych zajęć i obowiązków, aby sławić Boga, który jest Ojcem pełnym miłosierdzia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa