Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który jest patronem naszego kościoła.

2. Słowa podziękowania dla księdza kanonika Jerzego Skorłutowskiego za odprawienie uroczystej Sumy oraz wygłoszenie okolicznościowego kazania, również podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 i obecność wśród nas.

3. Dziękuję wszystkim Czcigodnym Księżom, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewczynek sypiących kwiatkami, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej ołtarza, lektorów oraz druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. To będzie już ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.

4. Dzisiaj z okazji odpustu parafialnego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 zostanie poświęcony nowy krzyż misyjny, który w ostatnim czasie został postawiony przy kościele.

5. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a bolesną cząstkę Różańca w intencji misji na świecie odmówimy w czasie adoracji na zakończenie Sumy odpustowej.

6. Dzisiaj również nie ma spotkania tworzącej się scholi parafialnej. Zapraszamy śpiewające dziewczęta na kolejne spotkanie w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00.

7. Od jutra można odbierać dożynkowe wieńce, które dzisiaj jeszcze biorą udział w procesji eucharystycznej z okazji odpustu parafialnego.

8. Od wtorku 21 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętej na nowy rok kalendarzowy.

9. Dzisiaj mija 30. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa w 1984 r. legendarnego kapelana Solidarności. Wspominamy błogosławionego księdza Jerzego jako kapłana i męczennika, który oddał swoje życie w obronie prawdy i godności człowieka. Modlimy się także o jego kanonizację. W okolicznościowym ciechanowskim, historycznym piśmie „Reduta” znajdziemy wymowny artykuł pt. „Zbrodnia bez kary”. Kilka bezpłatnych egzemplarzy znajduje się na stoliku z prasą.

10. Dzisiaj w Rzymie na zakończenie obrad synodu biskupów poświęconego rodzinie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego papieża Pawła VI, który w swoim nauczaniu przestrzegał przed różnymi zagrożeniami, szczególnie dotyczącymi rodziny i cywilizacji życia.

11. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Jest to kolejna zachęta Kościoła do większej modlitwy za misje i wsparcia materialnego misjonarzy i misjonarek, szczególnie z naszej diecezji. W związku z niedzielą misyjną dzisiejsza taca jest zbierana z przeznaczeniem na cele misyjne.

12. W Tygodniu Misyjnym przeżywamy III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej, który odbędzie się w czwartek 23 października. W tym dniu również w naszym kościele zjednoczmy się na modlitwie różańcowej i adoracji Najświętszego Sakramentu, aby dziękować za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosić o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot. Razem z Panią Zelatorką Główną Kół Żywego Różańca naszej parafii, prosimy wszystkich o wspólną modlitwę w tym dniu, a szczególnie osoby starsze i chore, które nie mogą czynnie uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele.

13. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00, w soboty o godz. 15:30, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

14. W najbliższą sobotę 25 października zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.

15. Oddanie czci relikwiom Świętego Jana Pawła II w niedzielę za tydzień 26 października po każdej Mszy Świętej.

16. W niedzielę za tydzień 26 października po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej razem z rodzicami w ramach katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

17. W czwartek 23 października o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżonków oraz ich rodzin z terenu gminy Czernice Borowe, którzy przeżywają Złote Jubileusze małżeństwa. Razem z kierownictwem Urzędu Stanu Cywilnego w Czernicach Borowych zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i wspólnego świętowania.

18. Bardzo dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Czernic Borowych, Kuskowa, Miłoszewca, Ostafieje, Chojnowa Kolonii i Chojnówki. Bóg zapłać.

19. Na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podczas XIV Dnia Papieskiego w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 370 zł. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

20. W nocy z soboty na niedzielę czyli z 25 na 26 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy Świętej w najbliższą niedzielę.

21. Od 5 września w polskich kinach prezentowany jest wyjątkowy film Juana Manuela Cotelo „Mary’s Land. Ziemia Maryi”. W pierwszy weekend obecności filmu w kinach obejrzało go ponad 4 tysiące polskich widzów. Najwyższą frekwencję odnotowano w kinach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. Wiele kin zmienia sale na większe, a godziny seansów na dogodniejsze dla widzów. To wszystko pod wpływem fenomenu filmu „Mary’s Land”. W Hiszpanii film trafił do 100 miast na specjalne życzenie publiczności, a w ciągu trzech miesięcy obejrzało go 60 tysięcy widzów. Od 17 do 28 października „Mary’s Land” będzie można zobaczyć w przasnyskim kinie Światowid (Miejski Dom Kultury przy ulicy ul. 3 Maja 16). Cena biletu 10 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

22. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do włączenia się do ogólnopolskiej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W dekanacie przasnyskim odbędzie się ona w środę 29 października 2014 r. Do parafii w Czernicach Borowych samochody odbierające ten sprzęt mogą przyjechać o godz. 10:00. Sprzęt, który zbieramy to m.in. sprzęt gospodarstwa domowego (pralki, lodówki, odkurzacze, sprzęt RTV ( radia, telewizory, odtwarzacze CD , sprzęt biurowy (komputery, klawiatury, kopiarki. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą.

23. Dnia 25 października br. w Plocku odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Chrześcijańskie zatytułowane „Ekonomia Sumienia”. Wydarzenie to jest częścią projektu „Wiara w biznesie”, który ma na celu jednoczyć wszystkich chrześcijan, aby swoją postawą świadczyli o swojej wierze w życiu zawodowym i osobistym. Szczegółowe informacje o Forum znajdują się na stronie internetowej: ekonomia sumienia.pl

24. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 października (poniedziałek) – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter; przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów (wspomnienie obowiązkowe)

• 21października (wtorek) – Błogosławiony Jakub Strzemię (1340-1409). Franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.

• 22 października (środa) – Święty Jan Paweł II (1920-2005). Papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat. Wielki świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce Maryi. Jest to dzień rozpoczęcia pontyfikatu, który trwał 27 lat.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa