Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym gromadzi nas na Eucharystii. Będąc Kościołem, tworzymy wspólnotę, bo chcemy słuchać słów Jezusa, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu” (por. Mk 10, 45).
 2. Dzisiaj o godz. 9:30 ostatnie w tym roku nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października, w trzecią niedzielę miesiąca, pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 3. W niedzielę za tydzień 24 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona kościoła. Uroczystą Sumę o godz. 12:00 odprawi ks. kanonik Jacek Daszkowski – proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Świętym Miejscu oraz dziekan dekanatu przasnyskiego.
 4. W dniu odpustu parafialnego nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione w czasie Sumy odpustowej, cząstką Różańca w tajemnicach chwalebnych. Nadal stosując się do wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych zapraszam parafian i gości, całą asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe oraz druhny i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Serdeczna prośba o podjecie wieńców dożynkowych przez przedstawicieli poszczególnych miejscowości parafii w tej ostatniej procesji eucharystycznej w tym roku.
 5. Od wtorku 26 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy. Na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła znajdują się karteczki na wypominki jednorazowe.
 6. W tym tygodniu z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego planowane są odwiedziny chorych i osób w podeszłym wieku, pozostających na stałe w swoich domach, będących pod opieką parafialnego duszpasterstwa chorych. W piątek 22 października: Nowe Czernice od strony Węgry, Chojnowo, Kownaty, Zembrzus Wielki, Nowe Czernice od strony Chrostowa, Kuskowo, Zalesie i Żebry; sobota 23 października: Czernice Borowe. Wizyty duszpasterskie rozpoczną się w piątek ok. godz. 9:00, a w sobotę ok. godz. 9:30. W nowych sytuacjach duszpasterskich proszę o kontakt telefoniczny.
 7. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00. Dziś część pierwsza w tajemnicach radosnych. W środę 20 października Różaniec poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania. W najbliższą sobotę 23 października do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 15:30 zapraszam Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 8. W poniedziałek 18 października przypada liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, który według tradycji był medykiem pochodzącym z Syrii i dlatego obecnie jest patronem Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz pracownikom lecznictwa, szczególnie z naszej parafii i z naszego Ośrodka Zdrowia składamy serdeczne życzenia. W intencji całej Służby Zdrowia oraz wszystkich chorych jutro ofiarujemy modlitwę różańcową.
 9. W środę 20 października przypada Europejski Dzień Seniora, który przypomina, że ludziom starszym należy się szacunek i uznanie za trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń. Z tej okazji wszystkim Czcigodnym Seniorom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia i jednocześnie dziękujemy Seniorom z Czernickiego Koła Aktywnych Społecznie za czynny udział w życiu duszpasterskim naszej parafii. W tym dniu szczególnie zapewniamy o modlitwie podczas nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Zwracam się z prośbą do mieszkańców Chojnowa Osiedle i nowej ulicy o pomoc w sprzątaniu kościoła, dzwonnicy i otoczenia w najbliższą sobotę z okazji odpustu parafialnego. Prace porządkowe rozpoczniemy ok. godz. 9:00 i już dziś bardzo dziękuję za okazaną pomoc wszystkim, którzy w tych pracach będą uczestniczyć.
 11. Podczas XXI Dnia Papieskiego na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek i przekazaliśmy 550 zł. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
 12. Bardzo dziękuję za ofiary materialne i zboże na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Zalesia, Dzielina, Nowych Czernic od strony Węgry oraz mieszkańcy Czernic Borowych z ulicy Kościelnej, St. Chełchowskiego (część I), Krótkiej i Okrężnej.
 13. Serdecznie dziękuję p. Irenie Zbrzeźniak, naszej dawnej parafiance, za ofiarę na rzecz parafii złożoną w ostatnim czasie.
 14. Podziękowanie również dla p. Wiesława Tomaszewskiego i p. Alka Kabelisa z Przasnysza za zakupienie i wymianę neonówki oraz reflektorka przy figurce Matki Bożej na zewnątrz kościoła.
 15. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 16. We wtorek będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, który Sejm RP ustanowił w 2018 roku. Jest on obchodzony 19 października jako święto państwowe uchwalone w hołdzie „bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski”. Na datę ich upamiętnienia wybrano 19 października, ponieważ tego dnia w 1984 roku funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa uprowadzili księdza Jerzego Popiełuszkę, którego później okrutnie torturowali i zamordowali.
 17. Przekazujemy najlepsze życzenia solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, których serdecznie pozdrawiamy. Modlimy się za naszych chorych, a wszystkich zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 18. W czwartek 14 października po długiej chorobie zmarł ks. Krzysztof Brzuska, rezydent w parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego. Przeżył 63 lata w tym 38 lat w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie odprawiona we wtorek 19 października w kościele parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Płońsku.Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczyć będzie bp Roman Marcinkowski. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym w Płońsku. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 października (niedziela) – Święty Ignacy Antiocheński, biskup męczennik z pierwszych wieków Kościoła. Był uczniem Świętego Jana Ewangelisty i następcą Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii Syryjskiej. Autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie i życiu chrześcijańskim. W czasie prześladowań za cesarza Trajana ok. 107 roku został uwięziony i skazany na śmierć.
 • 18 października (poniedziałek) – Święty Łukasz Ewangelista. Uczeń i towarzysz Świętego Pawła Apostoła. Autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła (święto).
 • 19 października (wtorek) – Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik. Charakterystycznym rysem jego życia i działalności duszpasterskiej było przypominanie oraz realizowanie myśli Świętego Pawła z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” . W tym roku mija 35 lat od męczeńskiej śmierci (wspomnienie dowolne).
 • 20 października (środa) – Święty Jan Kanty (1390 – 1473). Prezbiter, który jest przykładem umiejętnego połączenia pracy naukowej z duszpasterstwem i troską o ubogich. Był studentem, a następnie profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • 21października (czwartek) – Błogosławiony Jakub Strzemię (1340 – 1409). Franciszkanin, biskup Halicza i gorliwy misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej. Jest patronem Lwowa (wspomnienie dowolne).
 • 22 października (piątek) – Święty Jan Paweł II (1920 – 2005). Wielki papież, świadek i nauczyciel zawierzenia Chrystusowi i Maryi. Prorok naszych czasów. W tym dniu rozpoczął się pontyfikat, który trwał prawie 27 lat. Beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a kanonizowany 27 kwietnia 2014 r.
 1. Błogosławieństwo Boże i modlitwa różańcowa, niech nam pomoże dostąpić łaski przebaczenia naszych grzechów, a rozpoczynający się dzisiaj diecezjalny etap synodu zwołanego przez papieża Franciszka, niech przyniesie błogosławione owoce.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa