Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

24 czerwca 2022 - Piknik integracyjny +++ 23 czerwca 2022 - Ciekawy film na wakacje +++ 23 czerwca 2022 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 19.06.2022 Dzisiaj dwunasta niedziela w roku l ... +++ 20 czerwca 2022 - 85. rocznica urodzin Szanownej Pani Jadwigi Brzeźniak 19.06.2022 +++ 20 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 20.06.2022 – 26.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 czerwca 2022 - NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA „C” 16.06.2022 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 16 czerwca 2022 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16.06.2022 +++ 14 czerwca 2022 - 30. rocznica sakramentu małżeństwa Państwa Wandy i Jana Salwa 11.06.2022 +++ 13 czerwca 2022 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ „C” 12.06.2022 Dziesiąta niedziela w roku liturgi ... +++ 13 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 13.06.2022 – 19.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign
 1. Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w liturgii Kościoła jest w naszej parafii uroczystością odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który jest patronem kościoła.
 2. Dzisiejsza niedziela, to również Niedziela Misyjna, która rozpoczyna 92. Tydzień Misyjny pod hasłem nawiązującym do roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Pełni Ducha i posłani”. Jest to okazja do większej modlitwy za misje i wsparcia materialnego misjonarzy i misjonarek w liczbie ponad dwóch tysięcy osób, w tym są także misjonarki i misjonarze z naszej diecezji. W związku z Niedzielą Misyjną dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele misyjne. Niedziela Misyjna została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1926 roku.
 3. W dzisiejszą niedzielę w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii Świętej (communicantes). Ze względu na Odpust, liczenie wiernych w naszej parafii odbędzie się w niedzielę za tydzień.
 4. O godzinie 9:30 dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października w trzecią niedzielę miesiąca pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 5. Serdeczne podziękowania dla księdza dr. Dariusza Rogowskiego za odprawienie uroczystej Sumy oraz wygłoszenie okolicznościowego kazania, również podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, a także okazywaną pomoc naszej parafii przy różnych okazjach, ponieważ ksiądz Dariusz pełni funkcję Notariusza Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz jest diecezjalnym inspektorem ochrony danych osobowych, a także prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia w codzienności życia. Dziękujemy także za obecność Czcigodnym Siostrom zakonnym ze zgromadzenia Sióstr Szarytek w Przasnyszu, które pełnią posługę miłosierdzia oraz opiekują się ludźmi chorymi, również składając serdeczne życzenia z darem modlitwy.
 6. Dziękuję wszystkim Czcigodnym Księżom (również z sąsiedniego dekanatu dzierzgowskiego), Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewczynek sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich”, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej ołtarza, lektorów oraz druhny i druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. Dziękuję Panu Janowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej oraz Panu Adrianowi naszemu organiście. Wszystkim osobom czynnie uczestniczącym w sprawowanej liturgii Mszy Świętych i tym, którzy się przyczynili do przygotowania dzisiejszej uroczystości. To będzie już ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.
 7. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a cząstkę Różańca w tajemnicach radosnych, w intencji misji, rozważymy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.
 8. Od jutra można odbierać dożynkowe wieńce, które dzisiaj jeszcze biorą udział w procesji eucharystycznej z okazji odpustu parafialnego.
 9. Od wtorku 23 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętej na nowy rok kalendarzowy.
 10. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Również po Mszy Świętej o godz. 10:00 zapraszamy na kolejne spotkanie tworzącej się ponownie scholi parafialnej.
 11. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00. W środę 24 października Różaniec poprowadzą harcerze ze szkolnej drużyny „Zielony Płomień”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. W czwartek 25 października Panie Zelatorki Kół Żywego Różańca zapraszają wszystkie Róże oraz wszystkich modlących się na Różańcu do udziału w nabożeństwie różańcowym. Będzie to Dzień Dziękczynienia Żywego Różańca za to dzieło w Polsce oraz modlitwa o beatyfikację założycielki Żywego Różańca na świecie oraz Dzieła Rozkrzewiania Wiary Sługi Bożej Pauliny Jaricot.
 13. W najbliższą sobotę 27 października zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Modlitwę rozpoczniemy o godzinie 15:00.
 14. W ramach trzeciego etapu prac remontowych dzwonnicy, w ubiegłym tygodniu została częściowo położona blacha miedziana na nowej więźbie dachowej. W tym tygodniu, na ile pogoda pozwoli, prace będą kontynuowane. W zakresie projektu jest także montaż zegara.
 15. Przy współpracy z Urzędem Gminy rozpoczęły się prace na cmentarzu, polegające na ułożeniu ok. sześćdziesięciu metrów alejki od nowego wejścia do alejki głównej i jest szansa, że do uroczystości Wszystkich Świętych prace zostaną zakończone. Proszę zachować ostrożność, a w czasie prowadzonych prac wejście na tyłach cmentarza będzie utrudnione, a nawet uniemożliwione. Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu przy pracach wstępnych okazali swoją pomoc.
 16. Podczas XVIII Dnia Papieskiego na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek i przekazaliśmy 500 zł. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
 17. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz dofinansowanie inwestycji ogrzewania kościoła, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Chojnowa Osiedle, Kownat, Zembrzusa i Chrostowa oraz Czernic Borowych z ulicy Wyspiańskiego, Kaczej, Chełchowskiego, Krótkiej i Okrężnej.
 18. Podziękowania również dla p. Wiesława Grzegorza Cesarczyk oraz p. Kazimiery Kiersikowskiej i anonimowej Rodziny za ofiarę materialną złożoną na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.
 19. W ubiegły wtorek 16 października nasza parafia razem z innymi parafiami naszej diecezji odebrała Dąb Niepodległości, który został wyhodowany i przygotowany przez pracowników leśnictwa oraz pobłogosławiony przez biskupa płockiego Piotra. Drzewko dębu symbolizujące 100. rocznicę odzyskania niepodległości zostało posadzone w pobliżu kościoła, a 11 listopada prawdopodobnie zostanie odsłonięty kamień z okolicznościową tablicą. Dziękuję za pomoc w posadzeniu drzewka.
 20. W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 27 na 28 października, nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy Świętej w najbliższą niedzielę, a jednocześnie będzie to noc dłuższa o godzinę.
 21. Jednoczymy się duchowo z wiernymi naszej diecezji, którzy razem z biskupem płockim Piotrem i biskupem pomocniczym Mirosławem przeżywają pielgrzymkę do Rzymu w Roku Jubileuszowym Świętego Stanisława Kostki.
 22. Przekazujemy najlepsze życzenia solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, których serdecznie pozdrawiamy. Modlimy się za naszych chorych (30 osób w ostatnim czasie przeżywało odwiedziny duszpasterskie), a wszystkich zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 października (niedziela) – Błogosławiony Jakub Strzemię (1340 – 1409). Franciszkanin, biskup Halicza i gorliwy misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej. Jest patronem Lwowa.
 • 22 października (poniedziałek) – Święty Jan Paweł II (1920 – 2005). Wielki papież, świadek i nauczyciel zawierzenia Chrystusowi i Maryi. Prorok naszych czasów. W tym dniu rozpoczął się pontyfikat, który trwał prawie 27 lat. Beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a kanonizowany 27 kwietnia 2014 r.
 1. Błogosławieństwo Boże i modlitwa różańcowa, niech nam pomoże dostąpić łaski przebaczenia naszych grzechów z okazji odpustu ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa