Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła. W Kościele katolickim przeżywamy Rok Wiary, który rozpoczął się 11 października ubiegłego roku i będzie trwał do 24 listopada bieżącego roku, a w naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty i patrona naszego kościoła.

2. Słowa podziękowania dla księdza kanonika Mieczysława Ochtyry za odprawienie Sumy odpustowej, wygłoszenie okolicznościowego kazania, również podczas Mszy świętej o godz. 10:00 i obecność wśród nas.

3. Dziękuję również wszystkim Czcigodnym Księżom, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewczynek sypiących kwiatkami, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej ołtarza, lektorów oraz druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy świętej oraz procesji eucharystycznej. To już ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.

4. Od jutra można odbierać dożynkowe wieńce, które dzisiaj również biorą udział w procesji eucharystycznej z okazji odpustu parafialnego.

5. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy świętej o godz. 15:00, a chwalebną cząstkę Różańca odmówimy w czasie adoracji na zakończenie sumy odpustowej.

6. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Jest to zachęta Kościoła do większej modlitwy za misje i wsparcia materialnego misjonarzy i misjonarek, szczególnie z naszej diecezji. W związku z niedzielą misyjną dzisiejsza taca jest zbierana z przeznaczeniem na cele misyjne.

7. W Tygodniu Misyjnym ważnym wydarzeniem będzie II Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej, który odbędzie się w czwartek 24 października. W tym dniu również w naszym kościele zjednoczmy się na modlitwie różańcowej i adoracji Najświętszego Sakramentu, aby w duchowej jedności dziękować za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosić o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot. Razem z Panią Zelatorką Główną Kół Żywego Różańca naszej parafii, prosimy o wspólną modlitwę w tym dniu osoby starsze i chore, które nie mogą czynnie uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele.

8. Od poniedziałku 21 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy świętej na nowy rok kalendarzowy.

9. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godzinie 15:30, a w niedziele w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00.

10. Parafia Świętego Wojciecha w Przasnyszu razem z fundacją „Scalam – prostujemy drogi życia” zaprasza 22 października we wspomnienie bł. Jana Pawła II na Dzień Miłosierdzia, który rozpocznie się w kościele farnym o godz.17:00 adoracją Najświętszego Sakramentu, później Msza święta oraz koncert zespołu muzyki sakralnej „Lumen”.

11. W najbliższy piątek 25 października o godz. 17:00 w kościele parafialnym w Osieku Rypińskim zostanie odprawiona Msza święta w intencji pielgrzymów, którzy brali udział w pielgrzymce do sanktuariów maryjnych 29 czerwca bieżącego roku, o czym powiadamia proboszcz parafii – ks. kanonik Stanisław Bednarski i zaprasza do wspólnej modlitwy.

12. W najbliższą sobotę 26 października zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.

13. W niedzielę za tydzień 27 października po Mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy IV razem z rodzicami w ramach katechezy przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po zakończeniu Mszy świętej o godz. 15:00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

14. Również w niedzielę za tydzień po Mszy świętej o godz. 12:00 zostanie przeniesiony na cmentarz odnowiony krzyż misyjny, który będzie poświęcony w czasie procesji w Uroczystość Wszystkich Świętych. O przeniesienie krzyża bardzo proszę naszych druhów strażaków i zapraszam wszystkich do udziału w tym religijnym przeżyciu.

15. Bardzo dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu dostarczyli mieszkańcy Chojnowa, Chojnówki i Chojnowa Kolonii. Tym samym zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę zboża i ofiar materialnych dla Seminarium Duchownego w Płocku.

16. Na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podczas Dnia Papieskiego w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 360 zł. Dziękuje ofiarodawcom, tym bardziej że w naszej parafii była to Niedziela Powołań i ofiarą na tacę wspieraliśmy także Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.

17. W ostatnim czasie zostały odnowione latarnie procesyjne, które od dzisiaj będą używane jak przed laty do udziału w procesjach eucharystycznych.

18. W nocy z soboty na niedzielę czyli z 26 na 27 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy świętej w najbliższą niedzielę.

19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 października (poniedziałek) – Błogosławiony Jakub Strzemię (1340-1409). Franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.
• 22 października (wtorek) – Błogosławiony Jan Paweł II (1920-2005). Papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat. Wielki świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce Maryi.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa