Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w liturgii Kościoła jest w naszej parafii uroczystością odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który jest patronem kościoła.
 2. Dzisiejsza niedziela, to również Niedziela Misyjna, która rozpoczyna 93. Tydzień Misyjny pod hasłem nawiązującym do nadzwyczajnego miesiąca misyjnego „Ochrzczeni i posłani”. Jest to okazja do większej modlitwy za misje i wsparcia materialnego misjonarzy i misjonarek w liczbie ponad dwóch tysięcy osób, w tym są także misjonarki i misjonarze z naszej diecezji. W związku z Niedzielą Misyjną dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele misyjne. Niedziela Misyjna została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1926 roku.
 3. Tegoroczny Tydzień Misyjny wpisuje się w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 4. W dzisiejszą niedzielę w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii Świętej (communicantes). Ze względu na Odpust, liczenie wiernych w naszej parafii odbędzie się w niedzielę za tydzień.
 5. Również w niedzielę za tydzień po każdej Mszy Świętej będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego Jana Pawła II, a dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się wprowadzenie relikwii ku czci świętego Michała Archanioła.
 6. O godzinie 9:30 dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października w trzecią niedzielę miesiąca pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 7. Serdeczne podziękowania dla księdza Rafała Winnickiego za odprawienie uroczystej Sumy oraz wygłoszenie okolicznościowego kazania, również podczas Mszy Świętej o godz. 10:00. Ksiądz Rafał obecnie jest wikariuszem w parafii pw. Świętego Wojciecha w Nasielsku.
 8. Odpust parafialny jest zakończeniem rekolekcji kerygmatycznych, które przeżywaliśmy od piątku 18 października, dlatego dziękuję ekipie prowadzącej: p. Rafałowi oraz p. Alicji i p. Urszuli za świadectwa swojej wiary i dar wspólnej modlitwy. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia w codzienności życia rodzinnego i osobistego oraz w prowadzeniu rekolekcji w innych wspólnotach parafialnych.
 9. Dziękuję wszystkim Czcigodnym Księżom (również z sąsiedniego dekanatu dzierzgowskiego), Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich”, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej, lektorów oraz druhen i druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. Dziękuję Panu Kościelnemu Tomaszowi, Panu Bogusławowi – trębaczowi wojskowemu oraz Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Ślubowskim za zastępstwo naszego Pana Organisty Adriana wczoraj i dzisiaj. Dziękuję wszystkim osobom czynnie uczestniczącym w sprawowanej liturgii Mszy Świętych i tym, którzy się przyczynili do przygotowania dzisiejszej uroczystości. To będzie już ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.
 10. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a cząstkę Różańca w tajemnicach chwalebnych za misje, rozważymy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.
 11. Od jutra można odbierać dożynkowe wieńce, które dzisiaj jeszcze biorą udział w procesji eucharystycznej z okazji odpustu parafialnego.
 12. Od wtorku 22 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętej na nowy rok kalendarzowy.
 13. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Spotkane kandydatów do bierzmowania odbędzie się w ostatnią niedzielę listopada.
 14. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00. W środę 23 października Różaniec poprowadzą harcerze ze szkolnej drużyny „Zielony Płomień”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 15. W czwartek 24 października Panie Zelatorki Kół Żywego Różańca zapraszają wszystkie Róże oraz wszystkich modlących się na Różańcu do udziału w nabożeństwie różańcowym. Będzie to Dzień Dziękczynienia Żywego Różańca za to dzieło w Polsce oraz modlitwa o beatyfikację założycielki Żywego Różańca na świecie oraz Dzieła Rozkrzewiania Wiary Sługi Bożej Pauliny Jaricot.
 16. W najbliższą sobotę 26 października zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.
 17. Podczas XIX Dnia Papieskiego na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek i przekazaliśmy 500 zł. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
 18. Komendant Powiatowy Policji zaprasza do udziału w VIII Przasnyskiej Debacie Społecznej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się w środę 23 października br. o godz. 11:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu przy ulicy Orlika 48. Debata w terminie zapowiadanym wcześniej nie odbyła się.
 19. W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 26 na 27 października, nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy Świętej w najbliższą niedzielę, a jednocześnie będzie to noc dłuższa o godzinę.
 20. W dzisiejszą niedzielę 20 października przypada Europejski Dzień Seniora, który przypomina, że ludziom starszym należy się szacunek i uznanie za trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń. Z tej okazji wszystkim Czcigodnym Seniorom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia i jednocześnie dziękujemy Seniorom z Czernickiego Koła Aktywnych Społecznie za czynny udział w życiu duszpasterskim naszej parafii. Dzisiaj szczególnie pamiętamy w modlitwie, a w najbliższą sobotę 26 października o godz. 14:30 w intencji naszych Seniorów zostanie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 21. Przekazujemy najlepsze życzenia solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, których serdecznie pozdrawiamy. Modlimy się za naszych chorych (27 osób w ostatnim czasie przeżywało odwiedziny duszpasterskie), pamiętamy o przebywających w szpitalu, a wszystkich zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 października (niedziela) – Święty Jan Kanty (1390 – 1473). Prezbiter, który jest przykładem umiejętnego połączenia pracy naukowej z duszpasterstwem i troską o ubogich. Był studentem, a następnie profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • 21października (poniedziałek) – Błogosławiony Jakub Strzemię (1340 – 1409). Franciszkanin, biskup Halicza i gorliwy misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej. Jest patronem Lwowa (wspomnienie dowolne).
 • 22 października (wtorek) – Święty Jan Paweł II (1920 – 2005). Wielki papież, świadek i nauczyciel zawierzenia Chrystusowi i Maryi. Prorok naszych czasów. W tym dniu rozpoczął się pontyfikat, który trwał prawie 27 lat. Beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a kanonizowany 27 kwietnia 2014 r.
 1. Błogosławieństwo Boże i modlitwa różańcowa, niech nam pomoże dostąpić łaski przebaczenia naszych grzechów z okazji Odpustu ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty oraz zakończenia Rekolekcji Kerygmatycznych.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa