Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym, którą dziś przeżywamy, to w naszej ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu, który na całym świecie jest obchodzony po raz czterdziesty ósmy. Ojciec Święty kieruje na ten dzień swoje orędzie, które w tym roku zostało zatytułowane „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat korzystania z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

2. Mija trzecia rocznica powstania parafialnej strony internetowej, która również jest medialnym środkiem przekazu wiadomości z życia naszej parafii, dlatego dzisiejszy dzień jest okazją, aby podziękować redakcji i wszystkim współpracownikom.

3. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy ”zerowej” i z klasy pierwszej szkoły podstawowej, po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w formie katechezy parafialnej przed uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

5. Dzisiaj również odpust ku czci Świętego Mateusza w parafii Zielona Ciechanowska. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 12:00.

6. Jutro 22 września o godzinie 10:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta z okazji piętnastej rocznicy powstania i piątej rocznicy nadania imienia 21 Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” gimnazjum w Czernicach Borowych. Razem z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną i całą społecznością szkoły zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W niedzielę 28 września po Mszy Świętej o godz. 10:00 kolejne spotkanie parafialnej scholi i ponowna prośba o zgłaszanie się śpiewających dziewcząt.

8. Serdeczne podziękowania dla pań katechetek Anny Rekosz i Beaty Gregorczyk, dla rodziców i opiekunów, a przede wszystkim podziękowania dla dzieci starszych i młodszych oraz dla młodzieży w liczbie ok. pięćdziesięciu osób, którzy wczoraj uczestniczyli w XXXII Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem „Jestem dzieckiem Boga”.

9. Grupa AA „Szansa” przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza na uroczysty Miting otwarty z okazji V rocznicy powstania tej grupy , który odbędzie się w sobotę 27 września w budynku OSP w Czernicach Borowych. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w kościele parafialnym, która zostanie odprawiona o godz. 18:00.

10. Trwają przygotowania do wyjazdu na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Smardzewa k. Płońska, która odbędzie się w sobotę 4 października. Wyjazd o godz.7:30 z placu przy kościele w Czernicach Borowych. Koszt wyjazdu 15 zł, a zapisy i u pani Teresy Pikus.

11. Trwa zbiórka zboża na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Serdeczna prośba o przywożenie zebranego zboża po Mszy Świętej wieczorowej.

12. Podczas dożynek gminno – parafialnych w Rostkowie nasz dożynkowy wieniec, który został wykonany przez mieszkańców Nowych Czernic otrzymał drugie miejsce. Gratulacje dla sołtysa p. Jarosława Majewskiego i wszystkich, którzy przyczynili się do tego skromnego sukcesu.

13. Do nabycia są kalendarze rolników na rok 2015 w promocyjnej cenie 20 zł, a także kalendarze wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego pt. ”Jan Paweł II w objęciach Świętości” w cenie 5 zł. Dla prenumeratorów tygodnika Gość Niedzielny – kalendarz w prezencie.

14. Zakończyły się prace rewitalizacji stawu parafialnego i zasadnicze prace porządkowe terenu łąki za mleczarnią. Okazuje się, że ten staw jest najstarszym w całej okolicy, bo prawdopodobnie powstał w czasie budowy naszego kościoła, a więc w pierwszej połowie XVI wieku, a historyczne wzmianki o jego istnieniu pochodzą z 1830 roku. Pozostały jeszcze drobne prace porządkowe i być może częściowe wykonanie ogrodzenia. Koszt tej inwestycji wyniósł 2 800 zł.

15. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w prowadzone prace ubiegłego tygodnia, a także okazali swoja bezcenną pomoc. Z Czernic Borowych: Druhowie Strażacy Ochotnicy oraz panowie – Jarosław Sadowski, Tomasz Mikłowski, Marek Korzeniewski, Janusz Bieraga, Krzysztof Pikus. Z Nowych Czernic: panowie – Piotr Modzelewski, Stanisław Pszczółkowski, Leszek Bugaj, Adam Jakubiak. Z Chrostowa: panowie – Marek Grabowski i Michał Soliński. Z Dzielina: panowie – Leszek Czarzasty i Grzegorz Czarzasty. Z Żeber: panowie – Sławomir Sosnowski, Sławomir Kunkowski, Wojciech Nosarzewski, Jarosław Szempliński, Jacek Bartołd, Andrzej Żebrowski. Z Gruduska: pan Jacek Kuskowski. Grupa Pracowników Interwencyjnych przy Urzędzie Gminy Czernice Borowe.

16. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE KATOLICKIEGO RADIA DIECEZJI PŁOCKIEJ: Umiłowani Diecezjanie! W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony jest 48 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu hasło: „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Z tej okazji, w specjalnym orędziu papież Franciszek napisał, że „ważna jest obecność Kościoła w świecie komunikacji, aby rozmawiać ze współczesnym człowiekiem i prowadzić go na spotkanie z Chrystusem”. Chciałbym Was poinformować, że mając na uwadze cel wyznaczony przez Ojca Świętego, by media prowadziły coraz skuteczniej współczesnego człowieka do spotkania z Chrystusem, a także uwzględniając potrzeby wynikające z nowej ewangelizacji, w miejsce istniejących dotychczas dwóch naszych rozgłośni radiowych w Płocku i Ciechanowie – powołałem do istnienia jedną stację, której nazwa brzmi: „Katolickie Radio Diecezji Płockiej”. Próbnego sygnału nowej rozgłośni można słuchać od 23 czerwca br. Dziś natomiast rozpoczyna ona swoją działalność oficjalnie. Nasza rozgłośnia nadaje na częstotliwościach: 104,3 – Płock i okolice oraz 103,9 – Ciechanów i okolice. Zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, z gorącą zachętą, do słuchania naszej nowej diecezjalnej stacji radiowej. Liczę, że każdy znajdzie na jej falach coś dla siebie – przestrzeń do modlitwy, informacje z życia Kościoła, rzetelne newsy, dobrą muzykę i wiele innych powodów, które pozwolą związać się z „Katolickim Radiem Diecezji Płockiej”. Ufam, że stanie się ono stałym gościem w Waszych domach. Często korzystajcie z niego i powiedzcie o nim innym! Pomódlcie się też za pracujących w „Katolickim Radiu Diecezji Płockiej” dziennikarzy, zarówno księży jak i świeckich. Niech ich codzienna praca przynosi dobre owoce w życiu i w sercach słuchaczy. Zapewniam o mojej duchowej bliskości i wszystkim z serca błogosławię. Wasz biskup Piotr.

17. Decyzją Księdza Biskupa dzisiejsza zbiórka ofiar materialnych do puszek zostanie przeprowadzona na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej z siedzibą w Ciechanowie.

18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 września (wtorek) – Święty Ojciec Pio (1887-1968). Prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk oraz wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który spędzał długie godziny w konfesjonale, a Mszę Świętą celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny, nigdy nie rozstawał się również z różańcem.

• 25 września (czwartek) – Błogosławiony Władysław z Gielniowa zakonnik, autor wielu pieśni religijnych. Należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami i miał szczególne nabożeństwo do Męki Pański, jak też wsławił się niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań.

• 27 września (sobota) – Święty Wincenty a Paulo prezbiter, nazywany „duszpasterzem galerników”, który założył Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa