Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy dzisiaj dwudziestą piątą niedzielę w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą tegorocznego lata. Dzisiejsza niedziela to 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który przeżywamy pod hasłem zawartym w tytule Orędzia papieża Franciszka „«Chodź i zobacz» (J 1, 46). Komunikować, spotykając osoby, tam gdzie są, i takie, jakie są.” Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, podkreślając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Korzystajmy roztropnie z dobrodziejstw mediów i pamiętajmy, że to one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego rozwoju korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. Dzisiejsza niedziela to również uroczystość sakramentu bierzmowania, którego podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 udzieli J.E. biskup Roman Marcinkowski 56. osobowej grupie młodzieży z naszej parafii i parafii sąsiednich. Po Mszy Świętej Ksiądz Biskup poświęci kapliczkę ku czci Świętego Rocha patrona czasu pandemii. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dzisiejszej uroczystości. Księdzu Dziekanowi z obecność, Księżom Proboszczom za współpracę duszpasterską, Rodzicom, Nauczycielom i Katechetom za trud wychowania oraz przygotowanie religijne młodzieży. Pani Katechetce Beacie Gregorczyk – opiekunce grupy, Panu Organiście Adrianowi, Panu Patrykowi po. obowiązki Pana Kościelnego, Panu Szafarzowi Damianowi. Serdecznie dziękuję rodzicom bierzmowanej młodzieży za dar ołtarza dla naszej parafii, którym jest okazały ornat z wizerunkiem Świętego Józefa, ufundowany z okazji Roku Świętego Józefa w Kościele Powszechnym oraz za pomoc w przygotowaniu kościoła do dzisiejszej uroczystości. Wszystkim za wszystko Bogu niech będą dzięki.
 3. Mija 10. rocznica powstania parafialnej strony internetowej, która również jest środkiem przekazu wiadomości z życia naszej Parafii, Kościoła diecezjalnego oraz Kościoła powszechnego. Dlatego dzisiejszy dzień jest dobrą okazją, aby podziękować Redakcji i wszystkim Współpracownikom.
 4. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października.
 5. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej planujemy w niedzielę za tydzień 26 września o godz. 10:00.
 6. Również w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 7. Grupa wsparcia AA „Szansa” przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza na uroczysty Miting Otwarty z okazji XII rocznicy powstania tej grupy, który odbędzie się w sobotę 25 września br. o godz. 19:30 w dworku w Chojnowie. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w kościele parafialnym w Czernicach Borowych o godz. 18:00, która zostanie odprawiona w intencji osób uzależnionych i ich rodzin oraz w intencji trzeźwości narodu polskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W ramach zwyczajowej kolejności najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy oraz otoczenia mieszkańców Chojnowa Wieś. Rozpoczęcie prac ok. godz. 9:00.
 9. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Małgorzata i Bartłomiej Kołakowscy.
 10. W naszej parafii jest stary zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, który jest wyrazem naszej troski o Kościół powszechny i diecezjalny oraz nowe powołania do kapłaństwa. Razem z Rektoratem płockiego seminarium zwracamy się z serdeczną prośbą, aby przeprowadzić tę zbiórkę w poszczególnych miejscowościach na przełomie września i października.
 11. Trwają dwudniowe Dożynki Prezydenckie, które rozpoczęły się wczoraj, tj. w sobotę 18 września i zwykle odbywają się w Spale k. Tomaszowa Mazowieckiego, ale z powodu pandemii w tym roku również mają miejsce na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.
 12. Na Jasnej Górze trwa też dwudniowa 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy, którą zorganizował po raz pierwszy w 1983 roku błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.
 13. Wczoraj pod hasłem „Kochaj mnie Tato!” odbyła się 39. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. W tym roku uroczystości przewodniczył biskup płocki Piotr Libera. Dziękuję Paniom Katechetkom oraz dzieci i młodzieży, którzy uczestniczyli w pielgrzymce, pomimo niesprzyjającej pogody.
 14. Dziękuję p. Danucie Adamskiej i p. Teresie Pikus za zorganizowanie wczoraj w sobotę 18 września pielgrzymki autokarowej do Sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie z okazji 80. rocznicy męczeńskiej śmierci Świętego Maksymiliana Marii Kolbego oraz wszystkim biorącym udział w tej pielgrzymce.
 15. Msze Święte dzisiaj o godz. 8:30 (transmisja on-line), 10:00 (sakrament chrztu) i 12:00 (sakrament bierzmowania). Nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 16. ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO DO WSPIERANIA DIECEZJALNYCH MEDIÓW. Siostry i Bracia! W trzecią niedzielę września, 19 września 2021 r., Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu w tym roku hasło papieskiego przesłania: „«Chodź i zobacz», aby komunikować się spotykając osoby tam, gdzie są, i takie, jakie są”. Media bowiem mają za zadanie nie tylko wyczerpująco nas informować i pouczać o faktach, ale także zainteresować rzeczywistością – taką, jaka ona jest, i do niej zbliżać. Ewangeliczne „Chodź i zobacz”, które Jezus kieruje do swych pierwszych uczniów, dla nas – ludzi żyjących w dobie mediów, wirtualnego świata i pandemii koronawirusa – to mocny impuls, abyśmy korzystając z nowoczesnych środków przekazu, budowali więzi między sobą, doświadczyli realnej wspólnoty i łączyli się wokół tego, co ważne i dobre, także dla naszego życia duchowego. Szczególne zadanie i misja ewangelizacyjna w tym względzie stoi przed mediami katolickimi. Dlatego Was gorąco zachęcam: sięgajcie często po naszego „Gościa Niedzielnego”, słuchajcie naszego Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, odwiedzajcie stronę internetową Diecezji Płockiej, otwierajcie strony internetowe i profile portali społecznościowych, które mówią o życiu Diecezji Płockiej i jej wspólnot, abyśmy więcej wiedząc, jeszcze bardziej zaangażowali się w życie wspólnoty Kościoła i parafii. Zechciejcie też wspomóc Waszym groszem, złożonym dziś do puszek, naszą diecezjalną rozgłośnię, która jako najstarsze w Polsce katolickie radio, od ponad 30 lat informuje, łączy ludzi i ewangelizuje. Niech ta misja ewangelizacyjna Kościoła Płockiego przez media nie ustanie, a my poczujmy się wszyscy za nią odpowiedzialni. Bp Piotr Libera Biskup Płocki.
 17. Solenizantom i jubilatom całego tygodnia, przekazujemy słowa najlepszych życzeń. Naszych chorych otaczamy modlitwą. Dla wszystkich zmarłych prosimy o łaskę zbawienia.
 18. W czwartek 9 września 2021 br. w wieku 83 lat, w 54. roku kapłaństwa i 36. roku posługi biskupiej zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Ksiądz Biskup Marian Duś, emerytowany biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej. Przez wiele lat pełnił funkcje krajowego duszpasterza Policji z ramienia Episkopatu Polski. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona we wtorek 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego biskupa została złożona w Panteonie Wielkich Polaków w tejże świątyni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 września (wtorek) – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, który jest patronem pracowników Służby Celnej (święto).
 • 23 września (czwartek) – Święty Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968). Francesco Forgione, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk oraz wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej. Z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.
 • 25 września (sobota) – Błogosławiony Władysław z Gielniowa. Prezbiter z zakonu bernardynów. Wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim. Żył na przełomie XV i XVI w. Jest drugorzędnym patronem Warszawy (wspomnienie dowolne).
 1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii uroczystością sakramentu bierzmowania. Dziękujemy Bogu, Księdzu Biskupowi Romanowi, młodzieży razem z rodzicami i bliskimi, którzy w tej uroczystości uczestniczyli. Niech trwa nasze radosne dziękczynienie i uwielbienie Ducha Świętego. Na nadchodzący czas jesieni i trwającej nadal pandemii zawierzajmy się opiece Świętego Rocha i niech Bóg nam błogosławi.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa